Jump to content

antyred

Forumowicze
 • Posts

  106
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by antyred

 1. Jak jesteś przedsiębiorczy to wszędzie sobie poradzisz.

  Się wywiązała dyskusja z tematu ...

  Owszem choć od otoczenia zależy jak sobie poradzisz i co osiągniesz. Polacy na syberii radzili sobie wspaniale. To Oni zbudowali tam nowoczesny przemysł. Do dzisiaj na Syberii są wspominani. Mimo tego lepiej byłoby gdyby nie musieli stosować wypoczynku z krioterapią.

 2. To że nie preferujemy swoich produktów to błąd, który odbije się czkawką w przyszłości. W ten sposób powstała potęga niemieckiej gospodarki. kiedyś powstawał budynek sporej niemieckiej firmy, na budowie było dużo niemieckich firm budujących wyposażających (mimo że jak sie domyślam nie dostawali 15zł/h), praktycznie całe wyposażenie było made in germany, jak chciałeś coś tam robić, to miałeś obowiązek wybierać niemieckie produkty. Nawet szczotki do kibli były made in germany, mino że w markecie obok były podobne za 1/3 ceny. W ten sposób napędzają swoją gospodarkę.

  @Araszka Nie rozumiesz jednej sprawy. Nie chodzi o to aby wszystko było niemieckie! Europa jest skansenen. Stała się nim bo na każdym kroku szuka się okazji zbudowania monopolu!

  Chodzi o to aby polskie firmy i polacy mieli równe szanse! Teraz polska firma w otoczeniu zagranicznych korporacji (i ich budżetów), ich fabryk i polityków dających bezinteresownie upusty od podatków i pozwalających na transferowanie zysków nie mają szans.

  Jak jesteś przedsiębiorczy to powinieneś wyjechać z PL i gdzie indziej rozwijać biznes.

 3. nigdy nie kupię nike

  najbardziej trwałe buty jakie w życiu miałem - kupione w 97 roku służyły mi dzielnie do 2009 roku az mi je ukradli :/

  Ja miałem jedne adidasy 8 lat (z czego 4 lata trenowałem w nich) i zgubiłem je. Jedna taka para się zdarzyła. Reszto po roku się rozlatuje. Nawet gdyby 12 lat każde wytrzymywały i tak kupię dobre polskie (nie dobre bo polskie) buty.

 4. Jak byście wiedzieli że są polskie nie kupowalibyście!

  kupiłem buty robocze PolStar za 140 zł - dziękuję nie będę więcej wspierał takiego przemysłu .Kupowanie "bo polskie" a nie "bo dobre " to idiotyzm . Podeszwa popękała po 3 tygodniach od chodzenia. W caterpilarach śmigam już 2 lata i żadnych większych uszkodzeń nie mają .

  Kluczem do wszystkiego jest wolny rynek!

  Ja mam na nogach buty nexx (http://www.neex-obuwie.pl/) produkowane w woj. Pomorskim. Mają 2 lata i są ok. MOje drugie letnie buty to Podhale (Wojas) produkowane w Nowym Targu. Mojej córce czy sobie nigdy nie kupię nike! Córka nosi buty Mrugała lub Mazurek.

  Oczywiście że nie można kupować czegoś tylko dla tego że jest Polskie! Produkty polskie powinny być dobre i trwałe. Możliwie w dobrej cenie! Jestem w stanie zapłacić więcej za coś co jest polskie. Nie może to jednak być badziewie!

  @unnamed jeśli szukałeś czajnika to powinneś kupić zelmer. Produkują w Radomiu a jakość jest na prawdę dobra!

  Wku@wia mnie większość idiotów nie widząca powiązania między własnymi wyborami a rzeczywistością! Sami lansują się na iphony i nike a potrafią biadolić (i/lub) zmywać gary w Londynie!

  Ja przykładowo ma telefon myphone (http://www.myphone.pl) od 2,5 roku i działa bez awarii. Owszem produkowany jest w Chinach ale zaprojektowany w Polsce i zarabia na nim polska firma!

  Sytuacja jest taka że Polski przemysł został rozdany międzynarodowym korporacjom. Korporacja nie chce konkurencji. Zawsze dąży do monopolu. Szansa jest zawsze. Czym więcej świadomych ludzi tym więcej polskich firm i polaków pracujących na własne a nie cudze bogactwo!

  • Like 1
 5. @intru

  To jest problem, który zauważa coraz więcej osób (nawet tych co mają bardzo zasobne portfele).

  Niestety dopóki politycy i eurobiurwy nie zrozumieją kilku prostych zależności nic się nie zmieni.

  Nie dopuszczam nawet myśli, że bierność wynika z korupcji.

  A podstawowe zależności są dość proste.

  Kto płaci najwięcej w postaci różnej maści podatków do państwowych kas? Odpowiem.

  Małe i średnie przedsiębiorstwa.

  Duże mają duży budżet i stać je na kombinowanie z rajami podatkowymi i kruczkami prawnymi.

  Więc dlaczego te małe są kopane bez umiaru? Dlaczego przez czyjąś bezmyślność i krótkowzroczność są doprowadzane na skraj...

  Albo krótkowzroczność albo...

  Dlaczego więc takie korporacje jak Google za nic nie odpowiadają w Polsce i innych cywilizowanych krajach?

  Dlaczego nie płacą tu (w naszym kraju ale i w wielu innych) podatków, skoro tu wyświetlają swoje reklamy, biorą kasę od polskich firm i tu zarabiają czerpiąc korzyści z naszych treści umieszczonych w internecie? Kto im dał do tego prawo (do zarabiania na cudzej treści)?

  Kto dał prawo to wiem - oni sami. Ale dlaczego eurobiurwy, każące np. informować o cookies - co jest bezużyteczną informacją dla 1000 procent użytkowników internetu, a dodatkowo utrudnieniem powodującym irytację, nie zajmą się sprawami istotnymi???

  Kasa?

  Bezmyślność?

  ???

  Jak dla mnie sprawa bardzo prosta do rozwiązania :)

  Albo płacicie podatki w Polsce i nie manipulujecie wynikami, albo Polska blokuje wyszukiwarkę, są inne dobre.

  W takim przypadku są dwie opcje, obie wygrane dla użytkowników w Polsce.

  M

  Polska krajem kolonialnym i basta.

  Tacy zdziwieni jesteście? Super! Zadam jedno proste pytanie. Jakiej marki buty masz na nogach? Nike czy adidas? Umiecie (w większości ) tylko biadolić w necie. Po biadoleniu szoping i szpan na nowe airmaxy.

  Polskie firmy (gino rossi, witchen itp.) muszą udawać że nie są polskie! Jak byście wiedzieli że są polskie nie kupowalibyście!

  A po tym najlepiej biadolić że pracy brak. A skąd ma być jak za czapkę gruszek sprzedaliście przemysł i za autorytetami uważacie polskość za obciach?

 6. Jak to się dzieje? Skończyła mi się domena. Na 2 tygodnie miało ją premium.pl ma licytacji. Nie kupiłem bo nie jest ona ważna. Teraz jakaś kolejna firma ją blokuje na 2 tygodnie. O co chodzi? Jakim sposobem oni mogą blokować domeny? Co zrobić abym mógł zarejestrować tą domenę (poza kupnem od domeniarzy)?

 7. Ogólnie widzę niechęć google do nowych stron. Zrobiłem 301 na bardzo mocnym serwisie. Przekierowałem 301 podstronę PR=5 na nową podstronę. Na bardzo konkurencyjną frazę byłem Top 1. Po 301 google obniżyło mi pozycje do Top 10 z 1 i wyświetla nie nową podstronę z 301 ale inną starą. Stara strona ma znacznie słabszą optymalizację i znikome linkowanie. Wszystkie podstrony w tej samej domenie.

  Takie cuda

 8. Coś się zmieniło w tym jak g rozumie 301. Kiedyś po prostu przenosiło pozycje.

  Teraz robiłem kilka testów. Efekty: Dla jakiejś frazy mam 2 strony w Top 30. Robię 301 na domenę x. Pierwsze kilka dni brak efektów. Potem obie strony wypadają z google dla tej frazy. Strona na którą było 301 nie wchodzi do g. Po około 2 tygodniach czekania zdejmuję 301. Obie strony wracają na swoje pozycje.

 9. Gazeta i ogólnie wszystkie serwisy grupy agora robią i robiły takie numery.

  Zapamiętajcie jedno. Po zmianach z tego roku takie seo się skończyło. Nie wierzycie to proszę

  http://etxt.pl/97r

  Tak wygląda SEO jednego z ich głównych serwisów. Przypomnę że serwis używał tych "nowoczesnych" mechanizmów.

 10. @Bogdan, z perspektywy łatwiej się ocenia. Kierownictwo AK chciało nas uratować przed komuną.

  Chyba tylko ktoś zupełnie nie znający sytuacji militarnej w Warszawie w tamtym czasie, mógł nie widzieć różnicy w sile ognia między okupantem a powstańcami. Jak można było liczyć na sukces powstania? Czy przywódcy powstanie nie wiedzieli o tej ogromnej różnicy, w wyszkoleniu wojskowym i uzbrojeniu?

  Bogdan Ty mobilna reinkarnacjo Clausewitza i Juliusza Cezara (jednocześnie). Wiesz jakie wtedy były dylematy? W jakiej sytuacji została postawiona Polska i polacy? Powiem to słowami poety:

  "...

  Czekamy ciebie, czerwona zarazo,

  byś wybawiła nas od czarnej śmierci,

  byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,

  była zbawieniem witanym z odrazą.

  Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu

  zbydlęciałego pod twych rządów knutem

  czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem

  swego zalewu i haseł poszumu.

  Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,

  morderco krwawy tłumu naszych braci,

  czekamy ciebie, nie żeby zapłacić,

  lecz chlebem witać na rodzinnym progu.

  ..."

  Zdajesz sobie w ogóle co oznaczał brak powstania? Oznaczał że zgadzamy się na zostanie kolejną prowincją imperium zła. Chyba wiesz o masowych i planowanych mordach na polakach w ZSRR? Tylko w tych akcjach zamordowano około 300 tyś obywateli Polski tylko za to że byli Polakami! Brak powstania oznaczał że zgadzamy się na zrobienie z nami wszystkiego co chciała czerwona "władza". Gdyby powstanie się udało może byłaby szansa na coś? Może Polska byłaby normalnym bogatym krajem walczącym teraz z zalewem wyznawców allaha.

  Masz popsuty kran? Do jego naprawy przychodzi [ nierzetelny partner ] co ma gdzieś pracę i szuka fuchy na boku? Drogi dziurawe, a kolej jeździ jak chce ? To jest właśnie efekt komuny efekt:

  tłumu zbydlęciałego pod twych rządów knutem

  Pomyśl o tym a później pisz!

 11. Możliwe, piszę to tak jak czuję to w tej chwili siedząc przed kompem. :) Najśmieszniejsze jest to , że Hitler zrobił z Niemiec potęgę :) Bo przecież Niemcy to dziś Europejska a nawet światowa potęga gospodarcza i wojskowa. Taki paradoks... :(

  Gdyby nie:

  a) plan Marshala

  B) mądra polityka niemiec po WW II

  nie byliby potęgą. Socjalista Hitler jak każdy socjalista kraj zniszczył.

  Czy wiesz, że budżet niemiecy w 1939 roku był bankrutem? Bez wojny niemcy by skończyły w totalnym kryzysie. Istniały dzięki tonom złota sami wiecie jak pozyskiwanym. Socjalista/komunista nie może rozwijać kraju bo jego ideologia jest sprzeczna z prawami ekonomicznymi.

 12. Nie zakładał bym się, proces globalizacji coraz mocniej niszczy poczucie przynależności narodowej :(

  Bo tak działał ZSRR i teraz EU - nie ma różnicy. Niszczyć tożsamość narodową. Co do powstania - tacy dzielni Polacy jak oni wyginęli na wojnie. Nie ma już takich i nie będzie.

  Największym wrogiem komunizmu są wartości. Komunizm zakłada wypranie ludzi z wartości. Wartości narodowe zawsze będą wartościami. W związku z tym zawsze komuna będzie je zwalczać. Dla tego euro komuna je niszczy i będzie tak aż do jej końca.

  • Like 1
 13. Na ciepłej wyspie, tam gdzie rosną banany jest jeszcze gorzej. Wyspą rządzi zapewne jakiś kacyk, który stanowi prawo. ;)

  U nas przynajmniej są i zareagowały odpowiednie instytucje nadzoru. To jest pocieszające w tej sprawie.

  Władza jednostki jest dużo lepsza. Jeśli kacyk jest zły to zbierasz ludzi z wioski i przywracasz normalność! W debilokracji nie poradzisz sobie z większością.

  A instytucje nadzoru to kto? Ci sami ludzie rozgrywający własne interesy. W kraju w którym przeszła taka afera jak FOZZ i seryjny samobójca dopadał każdego tym zainteresowanego nie mów nawet o kontroli.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy