Jump to content

apollan

Forumowicze
 • Posts

  221
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by apollan

 1. Dobry hosting - niezawodny, z dobrym supportem, który potrafi pomóc klientowi. Opłaty - każdemu według potrzeb, jednemu opłaty miesięczne, innemu roczne, a trzeciemu kwartalne. I nie robić problemów z dokupieniem miejsca/transferu. Pewnie jeszcze coś, zaraz ludzie dopiszą
 2. Właśnie, mogę prosić o jakieś faq, czy ciekawe linki. Ponadto mam teraz pytanie: Jeśli stronę mam w utf8, kodowanie w bazie w utf8 i porównywanie tabel także w utf8, to nie będę nic musiał kombinować z polskimi znakami w bazie? Będzie działało wsio? Czy na stronie bez problemu wyświetlę wyniki z bazy, nie troszcząc się o krzaczki? z góry dziękuję.
 3. Pewnie, że można . Tu chodzi o to, że koleś może sobie zobaczyć i się podrajcować, że bot był u niego.
 4. Pokombinuj z tym: <php $robot=array("firefox", "analyzer", "arena.pl", "arachnofilia", "aspseek", "check", "crawl", "googlebot", "google", "bot", "gooru", "infoseek", "inktomi", "lycos", "msnbot", "netoskop", "NetSprint", "openfind", "onet", "roamer", "robot", "rover", "robozilla", "scooter", "search", "siphon", "siphon", "slurp", "spider", "sweep", "szukaj", "szukacz", "walker", "WebStripper", "webspider", "wisenutbot", "gulliver", "validator", "yandex", "ask jeeves", "moget@", "teomaagent", "infoNavirobot", "PPhpDig", "gigabaz", "Webclipping.com", "RRC", "netmechanic", "yahoo! slurp", "yandex",); $file="bot.txt"; $openlogs=fopen("$file", "a"); $cnt = count($robot); # raz obliczamy ilosc elementow w tablicy, for($i=0; $i < $cnt; $i++) { if(eregi($robot[$i], $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])) { $content=date("r") . " | Wyszukiwarka: " . $robot[$i] . " (" . $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] . ") | IP: " .$_SERVER['REMOTE_ADDR']."\r\n"; if($openlogs && flock($openlogs,LOCK_EX)) { # sprawdzamy czy mamy uchwyt do pliku i jesli mamy to zakladamy blokade fwrite($openlogs, $content); flock($openlogs, LOCK_UN); #po wszystkim blokade zdejmujemy } else { die('nie udalo siem'); #konczymy dzialanie jesli plik nie zostal otwarty lub jesli nie mozna bylo zalozyc blokady } break; } } fclose($openlogs); # zamykamy pdfslik po zakonczeniu iteracji tablicy ?> Znalezione kiedyś po necie.
 5. apollan

  konkurs 2006

  Chyba nikt się nie pokwapi.
 6. :> możesz rozwinąć? ja takiej informacji nie znalazłem.
 7. Cześć. W mojej bazie danych mam: W tabelach metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci (nie widzę nigdzie możliwosci zmiany). I za nic nie działają polskie znaki - Np - próba dodania usera "Ślązok" - dodaje do bazy: "¦l±zok" , wyświetla poprawnie login po zakonczeniu rejestracji[na stronie gdzie wywoluję ten login dodany funkcja echo()], ale juz przy próbie logowania nie znajduje takiego uzytkownika. Przy funkcji w której wywołuję połączenie dodałem :mysql_query ("SET NAMES latin1"); [wyczytane gdzieś po necie] . Jakieś pomysły? Jestem zdesperowany. pozdr.
 8. apollan

  Portale

  1. robione na zamównienie 2. pisali po linijce // jeszcze dodam do 2, że nie robią tego indywidualnie.
 9. Odpowiada za to funkcja addslashes(). Prześledź przebieg zmiennej i usuń tą funkcję jak musisz.
 10. To znaczy, że nie ma żadnych tabel.
 11. Dzięki, działa. A i trochę wiedzy o regularnych nabyłem.
 12. Hej. Potrzebuję usunąć początkowe zera z ciągu cyfr w postaci np. 000002 . Wystarczą istotne wskazówki, choć gotowym rozwiązaniem nie pogardzę[zwlaszcza jesli bedzie ono oparte na regex'ach]. Z góry dziękuję.
 13. Cześć. Potrzebuję skrypt(php + ajax), który generuje formularz z datą - dzień, miesiąc i rok. Pytałem o niego w tym temacie, mimo podpowiedzi nie udało mi się go stworzyć. Chodzi mi głównie o poprawne uwzględnienie ilości dni w każdym miesiącu(także lata przestępne). Sądzę, że najlepszą formą wynagrodzenia będzie gotówka. Mile widziane osoby z doświadczeniem, przedstawienie jakiegoś swojego skryptu opartego o technologię AJAX. Kontakt: Można wysyłać PW do mnie(apollan), Lub maila: apollan małpa o2 kropka pl Ale najlepiej na gadu gadu: 3435664 (niewidoczny).
 14. apollan

  Kononowicz MIX

  Nawet już nie ma brechty z wymyślnych przekleństw, idą na ilość. Stanowczo potępiam.
 15. @Beerbant Jest takie przysłowie:"Mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nie pojmie". Beer, jedynym lolem to Ty tu jesteś. Dmoz dalej nie funkcjonuje poprawnie i nie wiadomo kiedy zacznie.
 16. Po co robić coś dwa razy, gdy można robić tylko raz - po stronie serwera? pozdro.
 17. Ludzie, żebyśmy(modzi dmoza którzy są na tym forum) mogli coś zaradzić podajcie na PW komuś z nas konkrety. Directory.google.com aktualizuje sie co jakis czas na podstawie dmoza(jest to jego kopia).
 18. Jako przykład takiego rozwiązania masz moje forum - www.moto.kirc.pl . Nie jest to żaden masowy hosting - dwa serwery osiedlowe u znajomego:) Czasem troszkę dłużej ładuje.
 19. Dajcie chusteczkę będę płakał
 20. Może to serwer dydaktywny specjalnej troski?
 21. Dzięki wielkie, trochę pomogło:)
 22. Skoro już jesteśmy przy temacie mógłby mi ktoś w miarę sensownie wytłumaczyć tworzenie indeksów i od jakich wielkości tabel ich uzywanie ma cel.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy