Jump to content

Lis

Forumowicze
 • Content Count

  3,080
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  http://zarabianie-na-blogu.pl

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

6,719 profile views
 1. Lis

  spadek CTR

  Osobiście nie patrzę ani na CPC ani na CTR, tylko na całościowy eCPM.
 2. Minął tydzień i chyba już jest dobrze, bo ja reklamy na stronie głównej widzę.
 3. Ale ona się nie dostosuje, jeśli włączysz konsolę w przeglądarce i nie dasz się stronie przeładować w nowej szerokości okienka.
 4. Świetna metoda na odflitrowanie przypadkowych kliknięć. Ja propsuję.
 5. Od kiedy nie ma limitu 3 jednostek na stronie, to sytuacja się dość mocno pozmieniała. Kiedyś choćby z tego względu dobrze było mieć tekst podzielony na większą liczbę podstron, a na każdej maksymalną liczbę jednostek. W tej chwili możesz mieć na 1 podstronie 9 jednostek, zamiast 3 podstron z 3 jednostkami. Ale i tak kolejne jednostki mogą mieć coraz gorsze reklamy (najlepsze są najwyżej w kodzie strony). Raczej też bym się skłaniał ku podzieleniu artykułu na 3 podstrony.
 6. U mnie AdSense twierdzi, że 50% emisji reklamy dawać mi będzie te same 100% przychodów, więc tak ustawiłem i tak sobie to chodzi.
 7. CTR nie ma znaczenia. Szkoda czasu na patrzenie w CTR.
 8. Przecież jest dokładnie odwrotnie. To właśnie dopasowanie do zainteresowań ("personalizacja") powoduje, że na stronach o kapciach pojawiają się reklamy pożyczek, wycieczek, albo garnków. Gdy nie będzie tej personalizacji, pozostaną reklamy dopasowane kontekstowo do treści strony. Będzie gorzej, bo zazwyczaj te personalizowane mają wyższy CPM, ale to inna historia.
 9. Firmy przenoszą budżety z kupowania kontekstowego 100% ruchu na tematycnzych witrynach, na kupowanie pojedynczych, cennych userów w oceanie różnych serwisów.
 10. Pytasz o AdSense, czy o wyszukiwarkę? Z punktu widzenia pozycjonowania to chyba lepszy jest dłuższy tekst w jednym kawałku, niż podzielony na podstrony.
 11. Z punktu widzenia RPMów w AdSense, lepiej mieć 3 jednostki na 4 podstronach, niż 12 na jednej podstronie.
 12. Ad 2) da się to zrobić, tylko raczej nie ma to sensu. Zaznaczyłem miejsce, gdzie się to wyłącza na obrazku. Jest to bez sensu, bo po pierwsze, nie załatwia problemu w całości -- jak widzisz, reklamy remarketingowe (np. reklamy sklepu, w którym Twój odwiedzający wcześniej robił zakupy i porzucił koszyk) w dalszym ciągu będą się wyświetlać. A po drugie dlatego, że gdyby Google uważał reklamy dopasowane stricte do Twojej treści strony, to by je wyświetlał. Skoro wyświetla inne, to znaczy, że te inne reklamy dają Ci lepszy RPM. Cały duży internet odchodzi od targetowania kontekstowego...
 13. Nie byłem w stanie złapać takiej reklamy na stronie, też trafiają mi się cały czas takie z obrazkiem. Ale tego typu reklamy tekstowe z wytłuszczonym fragmentem znam jako customowe AdSense dla wyszukiwania. Takie reklamy powinny być stosowane na stronach z wynikami wyszukiwania, podaje się tam parametrem wyszukiwaną frazę, która jest później wytłuszczona, jeśli się pojawia gdzieś w reklamie. Więcej informacji o tym tutaj: https://developers.google.com/custom-search-ads/docs/implementation-guide .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy