Seo-Host.pl

Forumowicze
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.Seo-Host.pl

Recent Profile Visitors

1,105 profile views
 1. Seo-Host.pl

  seohost.pl - opinie

  Witam. Ja odpowiem - bo oczerniający nas bezpodstawnie post tego użytkownika został usunięty więc założył, że wszystko co złe będzie kasowane. Tak miała miejsce awaria sprzętu sieciowego. Prace jeszcze trwają. Usługi działają ale nie jest wykluczona jeszcze jakaś przerwa na poziomie kilku - kilkunastu minut, związana z restartem sieci. Całość zajęła ponad 2 godziny i niestety jak dla nas to była duża awaria. Żadne dane nie zostały ani utracone ani naruszone. Incydent dotyczy wyłącznie sieci (urządzeń sieciowych). Kończymy stabilizację w tym zakresie i wszystko będzie działało zgodnie z założeniami. Przepraszam najmocniej za problem i dziękuję wszystkim wyrozumiałym osobom.
 2. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  U nas firewall mógł to przyblokować z jakiegoś powodu. Ważne, że się wyjaśniło i działa
 3. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Sprawdzimy i napiszemy na maila. Mogło być coś na firewall (najczęściej), ale czasami i u dostawców się coś zdarza.
 4. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Dziękuję za potwierdzenie z wyjaśnieniem Emocje również rozumiem ... to są ważne sprawy więc trzeba zrozumieć stres jak coś się dzieje. Śmiało proszę zawsze się do nas odzywać albo na infolinię albo na systemie ticketowym - cały czas wspieramy i rozwiązujemy problemy. Życzę udanego weekendu.
 5. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Widzę, że chyba było zgłoszenie i wszystko działa ... i pewnie działało, tylko DNS pewnie się odświeżał albo w cache coś zostało ... Odświeżenie się DNS to nie powód do pisania negatywów na forum. W każdym razie wszystko działa i działało też w momencie zgłoszenia. Temat do zamknięcia.
 6. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Witam. Rozumiem, że forum to jest miejsce zgłoszeń problemów, które wcale nie muszą leżeć po naszej stronie ... i pewnie tym razem nie leżą bo nie widzę niczego niepokojącego na monitoringu ... ale to nie przeszkadza w pisaniu negatywów BEZ sensu i niezasłużenie na forum publicznym, prawda? Proszę napisać normalne zgłoszenie na bok@seohost.pl, sprawdzimy co się dzieje i pomożemy jak zawsze i jak wszystkim ... szybko i sprawnie.
 7. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Tak wiem ... jak napisałem to potem pożałowałem, że za dużo napisałem na temat konkurencji, mimo że to obiektywna prawda, ale jednak etyka biznesowa się odezwała mimo wszystko. Postaram się bardziej pilnować na przyszłość. Co do ilości wymienionych w którymś z postów .... powinienem wszędzie zacząć zdania od "może" ... bo to były moje gdybania, a pewnie zbyt pewnikowo zabrzmiały ... jeśli uraziło to przepraszam ... bo moim zamiarem nie jest tu urażać kogokolwiek. Incydenty tu opisywane absolutnie nie naruszają SLA, więc tym też nie straszymy. Poza tym ta dyskusja tu znacząca przyczyni się do wzrostu dynamiki zakończenia prac i zamknięcia tematu. Pozdrawiam.
 8. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Oj tak ... I tak samo poznaje się sprzedawców nie po tym jak sprzedają ... ale jak załatwiają reklamacje. Dwie złote zasady. Pozostajemy w kontakcie.
 9. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Myślę, że dam radę sprawdzić dokładniej ale to w ciągu dnia. Czy system można nazwać mega ... nie wiem Jest przede wszystkim optymalizowany na dużą skalę (użytkowników, domen, IP), stąd więcej pracy. Nie zawiedziemy z pewnością Osobiście z przyjemnością w tym wątku poinformuję, że tego zjawiska już nie ma. Później przedstawię naszą nową ofertę Pozdrawiam.
 10. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Szanuję również Twoją wiedzę @MaxPan i z pewnością tematyka pobocznie omawiana, a związana z botami itd ... jest znacznie szersza niż ja to ująłem Ja nawet wiem kto pisał tak, że coś było winą WP czy Joomli ... ale pominę bo nie chcę wskazywać. Obaj wiemy o jaki hosting chodziło Ale u nich to zjawisko było permanentne (pewnie nadal jest) i z innych przyczyn niż u nas Duża różnica. Oczywistością jest, że to nie jest akceptowalne Musiałbym sprawdzać dokładnie ale strzelę na szybko że okolice lata 2016. @M@k ... ja napisałem po prostu uczciwie prawdę. Ani jedno moje słowo wcześniej napisane nie jest niezgodne z prawdą. Przecież nie wymyśliłem jak to określiłeś "mega syatemu" tu na forum dziś ... to są prace prowadzone od ponad roku. Od około lata 2016 jest to zjawisko reloadu ... to nie są wymysły, tym bardziej, że niebawem udowodnię to wdrożeniem ... i będzie jasne, że nie zrobiliśmy tego zaczynając od dziś na bazie tego wątku Nie broniłem też tego, że jest w porządku, bo to nie jest w porządku. Dyskutować można o wadze problemu, matematyce i wpływach ale niezależnie od tego - będzie to wyeliminowane bo tak być nie może. I to jest główna pointa tematu.
 11. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Napisałem w zakresie wyeliminowania tego zjawiska określając czas wdrożenia aktualizacji, nad którą pracujemy na kwiecień - czerwiec. Na koniec lata określiłem wdrożenie większego projektu, którego aktualizacja (ta z kwietnia - czerwca) jest tylko częścią. Co więcej - wolę podać dalszy termin i wprowadzić coś szybciej niż podać krótki i przekładać lub się nie wywiązać Tu byśmy mogli debatować na temat definicji "padu". Czy kod 502 przez minutę to PAD strony ... Nie polemizuję na ten temat bo każdy może sam wyciągnąć własny wniosek. Mogą być przecież opinie, że nawet 3 sekundy to już PAD strony i nie sposób z tym polemizować Dlaczego inni nie mają tego problemu? Dobre pytanie i dziękuję za nie. No cóż ... pomijając długą listę wielu innych problemów, które mają inni usługodawcy (a przynajmniej wielu) powiem dokładnie dlaczego nie mają tego konkretnego problemu / zjawiska 1. Nie obsługują tak dużej ilości użytkowników. 2. Nie obsługują tak dużej ilości domen. 3. Nie obsługują tak dużej ilości adresów IP. 4. Może nie zależy im na dużej wydajności stron (kosztem minuty przeładowania). 5. Nie wdrażają systemu, nad którym pracujemy ... 6. Nie wycinają robotów szpiegujących tak jak my ... + pewnie można by dodać jeszcze kilka powodów, które na gorąco nie przychodzą mi teraz do głowy ... Zjawisko, o którym piszemy jest stosunkowo młode. U nas też nie miało jeszcze niedawno miejsca Jest ono wynikiem strategii poprawy wydajności witryn w ogólnym ujęciu - to po pierwsze. Po drugie, jest to częściowe przygotowanie pod wdrożenie rozwiązań, nad którymi pracujemy i niezbędne do tego wdrożenia. Mogę więc to określić, że zjawisko to jest ceną, którą płacimy za większą ogólną wydajność oraz prace rozwojowe, które prowadzimy, a które mają na celu znaczne zwiększenie ogólnych korzyści dla użytkowników. Dodam do tego fakt kolejny, że jedynie 5-6 osób (użytkowników) zgłosiło do tej pory, że ten problem im faktycznie przeszkadza. Niemniej jednak (pomijając skalę zgłoszeń) uważamy, że tego rodzaju przeładowania nie są pożądane i to jest absolutnie zjawisko tymczasowe. Nawet gdyby NIKT tego nie zgłosił to i tak byśmy się z tym nie godzili - bo to jest rozwiązanie wyłącznie czasowe. Było ono tymczasowe w momencie jego wprowadzenia, bo samo ono jest pod kontrolą przez nas i jest wynikiem wspomnianych wyżej prac rozwojowych. Proszę o pozytywną cierpliwość Poinformuję tutaj niebawem o toku prac.
 12. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Koledzy dlaczego od razu taki ton wypowiedzi? Przecież wielu użytkowników również tego forum jest przekonanych (a co za tym idzie można założyć, że poparte jest to jakimś doświadczeniem wielu osób), że IP polskie do pozycjonowania witryn polskich jest (przynajmniej nieco) lepsze. Ja jedynie przytoczyłem opinie z jakimi się często spotykam. Nie mam w tym temacie zdania, a zwróć uwagę, że później w mojej wypowiedzi sam napisałem, że wpływ jest pewnie żaden. Tak zgadzam się. Człowiek, który przez przypadek tak trafi pewnie nie będzie czekał - pełna zgoda. Problem jednak w tym, że trochę nie do końca ma się to do botów, które ponawiają odpytania serwera i wracają cyklicznie. Bot, który przypadkiem trafi na moment przeładowania wróci i tak do tej witryny (czasami w krótkim czasie). I pytanie się rodzi na ile fakt, że RAZ na jakiś czas jakiejś domena mu się nie wczyta od kopa ( a potem działa) wpływa na ogólny ranking. Ja tu się opieram o samą technikę działania bota oraz prawdopodobieństwo matematyczne. I tak prawdopodobieństwo, że bot się wstrzeli nawet 2x w miesiącu AKURAT w momencie przeładowania w TĄ SAMĄ domenę ... jest bardzo bliskie 0. Na tej podstawie wystosowałem wniosek, że wpływ tego na ogólny ranking jest ... przynajmniej delikatnie określając niski. Gdyby takie zachowania miały miejsce często to pełna zgoda, że to jest faktor znaczący i pewnie wywarłby jakiś konkretny impakt na wyniki. Z tego należało zaczynać a nie od nauki nas pozycjonować Wiem I w pełni się zgadzam I koledzy podkreślę - nie zamierzam WAS uczyć pozycjonowania Wtrąciłem tylko moje 3 grosze głównie na bazie prawdopodobieństwa. Bez urazy i szacun. Możliwe, że przeważnie tak jest ... ale w naszym konkretnym przypadku to jest niestety nieco przykre i krzywdzące stwierdzenie ... bo każdemu byłoby (chyba) przykro gdyby przeczytał coś takiego a wiedział ile wkłada w pracę sił i zaangażowania ... i że to nie dotyczy jego ... Dlaczego zaraz takie wnioski? Dla mnie to normalne, że człowiek pyta na forum chcąc coś skonsultować nieco szerzej ponad sam support Nie można od razu założyć, że support dał (_)(_) Tu mnie masz Fakt, że użytkownicy szeroko ujmując jeszcze takiej informacji nie otrzymali ... Pracujemy dynamicznie od jakiegoś czasu i mieliśmy w zamiarze wrzucić kilka różnych aktualizacji ONLINE i wówczas się pochwalić ... niż pisać co to my nie robimy jak jeszcze nie wrzuciliśmy Słuchamy użytkowników, pracujemy. Niebawem sprawa tu omawiana będzie historią. Pozdrawiam. Optymistycznie - koniec kwietnia. Pesymistycznie ... okolice czerwca. Tak bym to określił. Tak licząc i mnożąc skalę oczywiście problem się mnoży ... i z tym się należy zgodzić. Ja wiem, że ten świat jest jaki jest .... i człowiek z doświadczeniem może spokojnie tak podejrzewać ... sam pewnie bym czasami też podejrzewał ... ale kurcze no w naszym przypadku to znów nieco krzywdzące bo tak nie było Działamy z tym w pewnym zakresie od grudnia 2016 ... z większą dynamiką w tym roku ... ALE jedno mogę uczciwie przyznać - TAK ... ten wątek na pewno dodatkowo przyspieszy proces Osobiście wyznaję zasady uczciwości, szczerości i honoru ... więc nie będę tu ściemniał ... przyspieszy Ale to, że nic by nie było zrobione to nieprawda bo sama ta aktualizacja o której piszemy jest częścią czegoś dużo większego czym się pochwalimy szeroko jak już wejdzie w życie a wejdzie na pewno do końca lata bo zależy nam na dobrej marce w branży i ciągłym rozwoju Niestety nie mogę napisać szczegółów co to będzie, ale wiem, że pozycjonerzy przyjmą to ciepło
 13. Seo-Host.pl

  Seo-Host.pl - 502 Bad Gateway

  Pozwolę sobie zabrać oficjalnie głos Co do reloadu ... w rzeczywistości jak się sprawdzi to nie trwa to nigdy kilku minut. To jest kilkadziesiąt sekund do 1 minuty max. Wpływ na Google ... po pierwsze nie da się polemizować z niczyim zdaniem bo nie można tego wiarygodnie potwierdzić, ale obiektywnie nie przesadzałbym z tym wpływem. Tak samo jak nieco (przez niektóre osoby) podkreślany problem wpływu braku certyfikatu SSL na wyniki. Wpływ ten jest znikomy obiektywnie oceniając większą ilość testów rzeczywistych. Kolejny aspekt - słuchamy naszych użytkowników i mimo faktu, że oficjalnie uważamy, że przeładowania nie mają realnego wpływu na wyniki pozycjonowania, pracujemy już nad tym tematem i w niedługim czasie wdrożymy rozwiązanie, które problem wyeliminuje zupełnie i nie będzie się o co martwić. Linuxpl.com ... proszę zwrócić uwagę na więcej aspektów technicznych tego oferenta i poczytać "pochwały" od wielu użytkowników w sieci przed taką decyzją .... bo to będzie raczej jak przesiadka z auta wyższej klasy na prosty kompakt lub komunikację miejską ... i piszę to obiektywnie porównując sprzęt, serwerownię i strategię "upakowania" na serwerach. Te sprawy da się porównać obiektywnie bez oczerniania kogokolwiek. CF ... to duża organizacja i powiem tak ... Google wie jakie IP należą do CF i że dana strona stoi za CF. Logicznie to korzystanie w SEO z IP CF powinno być bardziej ryzykowne niż jakiegoś polskiego hostingu SEO Kolejna sprawa to taka ILE i czy w CF są rzeczywiste polskie IP? Bo u nas takie są W rzeczywistości jednak wpływ tego oceniłbym na tak samo "destrukcyjny" jak i tego przeładowania (kilkadziesiąt sekund) ... czyli żaden. I tak jak wyżej pisałem ... to jest nasza opinia, każdy ma prawo do własnej .... Osobiście znamy wielu poważnych pozycjonerów i jak pisałem wcześniej ... słuchamy naszych użytkowników Moim zdaniem to ważne. Osobiście proponuję nie panikować i poczekać na update naszych rozwiązań. Zawsze też służymy konsultacją na naszym wsparciu ... obiektywnie i bez ściem czy czarowania. Stawiamy na uczciwe podejście.
 14. Seo-Host.pl

  seohost.pl - opinie

  Dokładamy starań, aby zarówno poziom usługi jak i wsparcia pozostawał na wysokim poziomie. Informacje zwrotne jakie otrzymujemy od użytkowników niemal codziennie, pozwalają nam na wnioski, że w przynajmniej w znaczącym stopniu udaje nam się spropstać oczekiwaniom użytkowników. Co do wsparcia - tradycyjnie staramy się wyznaczać standardy w zakresie merytorycznej, indywidualnej obsługi. Zapraszam.
 15. Seo-Host.pl

  seohost.pl - opinie

  Jeśli chodzi o omówienie oferty, możliwości i spraw technicznych to chętnie służę pomocą. Jeśli zaś zamysłem są opinie użytkowników - wówczas grzecznie poczekamy aż się ktoś obiektywnie wypowie