Jump to content

sindirus

Forumowicze
 • Content Count

  1,688
 • Joined

 • Days Won

  5

sindirus last won the day on March 19

sindirus had the most liked content!

Community Reputation

179 Excellent

About sindirus

 • Rank
  Seo copywriter

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Recent Profile Visitors

5,519 profile views
 1. Wprowadzone zmiany nie zmienią złej praktyki, w której utwierdziliście już zlecających na GC poprzez wprowadzenie kategoryzacji, która zniszczyła stawki, zamiast je naprawiać. Oni już wiedzą, że mogą zapłacić mniej niż do tej pory, a i tak teksty im zejdą. Do klientów "oszczędnych" zlecających zawsze za grosze, dołączają teraz ci, którzy płacili przyzwoicie, ale pokazaliście im, że mogą płacić mniej i dostać ten sam produkt. Tego nie zmieni nawet usunięcie kategoryzacji - bo oni już mają świadomość, że nie muszą płacić więcej. Możemy jak widać przedstawiać kolejne przypadki niższych cen za teksty o identycznych wymaganiach jak wcześniej i nic to nie zmieni, bo klient jest ważniejszy od copy.
 2. Czekałem z niecierpliwością, aż pojawią się zlecenia od jednego z lepszych (dotychczas) kientów. Dzisiaj się pojawiły. Dotychczas stawka wynosiła 11,5 zł netto za tekst 2000 zzs. Dzisiaj stawka to 9,28 zł netto za tekst 2000 zzs. Wymagania zostały identyczne. Ale oczywiście - dzięki kategoryzacji copywriterom się znacznie poprawiło. Tak trzymać!
 3. Jeśli nie przekazałaś kupującemu praw autorskich majątkowych do tekstu, to możesz z nim robić co zechcesz. Przy czym przekazanie to musi nastąpić w formie pisemnej. W regulaminie GD jest mowa o licencji niewyłącznej czyli takiej, w której to licencjodawca zachowuje prawa do dalszego udzielania kolejnych licencji, a nie licencji wyłącznej (wymagającej formy pisemnej), czyli takiej w której licencjodawca już nic nie może zrobić. Ty robisz ze swoim tekstem to, co tylko zechcesz. W razie problemów klienta to GD będzie się tłumaczyło z tych zapisów w regulaminie. Chciałbym kiedyś zobaczyć jak GC nakłada karę na copywritera korzystającego ze swoich praw licencyjnych i jak się tłumaczy w sądzie argumentacją z regulaminu napisanego chyba na kolanie. Zamiast wrzucać gotowe teksty do porfolio, lepiej podlinkować już opublikowane albo wrzucić je w formie screena. To bardziej eleganckie zachowanie wobec klienta.
 4. Mogłeś pracować nawet jako Święty Mikołaj w ZUS na Karaibach, nie obchodzi mnie to, wystarczą mi twoje wypowiedzi. Przepis jest jasny tak samo jak definicja pracy zarobkowej, ja go przytoczyłem, ty ograniczyłeś się do bardzo bogatej odpowiedzi "nie świrujcie", potem ci się "przypomniało", że jest jakiś warunek. Rozumiem chęć wygryzienia konkurencji, ale są pewne granice.
 5. Przerażający przykład negatywnego treningu. Psy są zestresowane i przestraszone, nie widzę w tym nic zabawnego.
 6. Oczywiście możesz nie czytać art. 17 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa i tym samym "nie świrować" jak sugeruje pawig oraz wypłacić pieniądze. Możesz również przeczytać art. 17 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, jak sugeruję ja i zapoznać się dokładnie z zapisem: oraz samodzielnie orzec, podejmując decyzję, czy umowa o dzieło datowana na okres zwolnienia wraz z rachunkiem oraz wypłatą pieniędzy jest wykonywaniem pracy zarobkowej w okresie pobierania zasiłku chorobowego. Wykonywanie pracy zarobkowej podczas zwolnienia obejmuje zarówno zarabianie pieniędzy na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia, umowy o dzieło i jest bezpośrednią podstawą dla ZUSu do cofnięcia zasiłku i zażądania zwrotu już wypłaconego wraz z odsetkami.
 7. Chciałbym, abyście rozważyli dwie zmiany techniczne dotyczące wypłat. Jedna była już kilkukrotnie poruszana w tym przeze mnie, drugiej nie kojarzę, ale może w głębokiej przeszłości ktoś o tym wspominał. 1. Umożliwienie dokonania więcej niż 1 wypłaty w miesiącu (odpłatnie). 2. Umożliwienie dokonania wypłaty na dowolną kwotę (powyżej 100 zł) a nie od razu całości zarobionej gotówki.
 8. Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł maks 1800 zzs - zapleczowe - od 3zł maks 2000 zzs - blogowe – od 5zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą i realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę NIE wysyłać wiadomości prywatnych. W sprawie oferty kontakt możliwy jest wyłącznie przez e-mail.
 9. Wypłata zlecona w niedzielę o 10 rano, pieniądze były fizycznie na moim koncie w poniedziałek w sesji popołudniowej o 15.
 10. Sugestia - umożliwienie wprowadzania zmian w wysłanym do sprawdzenia tekście w ciągu choćby 1h od wysłania.
 11. Czy będzie wprowadzona możliwość ignorowania przez copy zleceń od poszczególnych zleceniodawców, czyli ta wspomniana już wielokrotnie czarna lista? Plus możliwość zablokowania konkretnym zleceniodawcom opcji przysyłania "zaproszeń do zleceń prywatnych"?
 12. Zmianą idą na plus, oby tak dalej. Zakładka finanse w końcu wygląda po ludzku. Ale brakuje mi jednego - możliwości dodatkowej wypłaty w miesiącu, nawet odpłatnie.
 13. Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł maks 1800 zzs - zapleczowe - od 3zł maks 2000 zzs - blogowe – od 5zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą i realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę pisać wyłącznie na e-mail i NIE wysyłać wiadomości prywatnych. W sprawie oferty kontakt możliwy jest wyłącznie przez e-mail.
 14. A może zanim zaczniesz komuś kolegować, to przeczytasz ze dwa razy to, co sam napisałeś i zastanowisz się, do czego pijesz, bo nie widać w tej wypowiedzi żadnego związku. Koszty uzyskania przychodu nie zmieniają nic w stawce podatkowej i tym, że zginęłyby gdzieś pieniądze z odprowadzanego podatku przy zmieniającym się jednym procencie, jeśli nie doszłoby do automatycznej aktualizacji stawki w zleceniach dodanych przed 1 października. Podatek jest odprowadzany do US niezależnie od tego, czy zastosujesz 0, 20 czy 50 procent kosztów albo wymyślisz sobie jakąś inną stawkę. Podatek zmienia się z 18 na 17 procent niezależnie od tego, czy zastosujesz 0, 20 czy 50 procent kosztów albo wymyślisz sobie jakąś inną stawkę. Koszty uzyskania przychodu zmieniają wysokość zaliczki, co jest następstwem zmiany podstawy wyliczenia podatku, a nie stawkę podatkową. Opisany przez ciebie sposób rozliczenia stosuje się w umowach o dzieło zryczałtowanych bez stawki jednostkowej, więc jeśli myślisz, że tak się nie wylicza kwoty netto i próbowałeś, nie wiem, zakpić?, to nie pod tym adresem. Swoją drogą system rozliczania umów o dzieło też jest specyficznie konstruowany. Teksty pisze się w dowolnym czasie, w dowolnym okresie, niekiedy uzbieranie kwoty 100 zł trwa miesiącami, każde zlecenie jest odnotowywane w serwisie z datą, godziną, a na umowie wszystkie teksty widnieją jako wykonane jednego dnia. I o taką odpowiedź z aktualizacją mi chodziło. Szkoda, że musiałem pisać elaborat po wypowiedzi p. Renaty, aby wyjaśnić sprawę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy