sindirus

Forumowicze
 • Content Count

  1,653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

sindirus last won the day on January 15

sindirus had the most liked content!

Community Reputation

142 Excellent

About sindirus

 • Rank
  Seo copywriter

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Recent Profile Visitors

5,151 profile views
 1. Dzięki. Myślałem, że to panika pod tytułem "czekam 25h na przelew, a zawsze był po 24h", bo GC pod tym względem dotąd było niezawodne. Baba Jaga, weź pod uwagę, że niektórzy zleceniodawcy nie czytają zamówionych tekstów, zwłaszcza tych słabej jakości, pod jakieś precle czy zapleczówki. Ufają systemowi antyplagiatowemu, bo wystarczy im unikatowość artykułu. Nie muszą ich też wykorzystywać od razu, bo nie są im potrzebne w danym momencie; zamawiają je na później, więc nie zależy im na czasie i na tym, by sprawdzać i akceptować je na bieżąco.
 2. Serio są jeszcze ludzie, którzy wykazują się brakiem szacunku do pracy, pracujących i pieniądza, mówiąc o "śmiesznych kwotach"? Czy ktoś wypłacał pieniądze od czasu, gdy zaczęła działać nowa księgowość? Na forum branżowym copy pojawiły się wpisy, że odkąd zmieniła się firma obsługująca rachunkowość GC, czas na realizację wypłaty jest dłuższy niż do tej pory, ale nie wysyła się już rachunków. Prawda li to?
 3. Zależy od klienta. Są tacy, którzy nie zatwierdzają samemu i podejmując się zlecenia z góry wiem, że muszę poczekać 7 dni, nawet jeśli w zleceniu jest "pilne", "ważne" i milion wykrzykników oraz nieśmiertelna formuła "zależy mi na czasie". Zdecydowana większość tekstów średnio płatnych czyli tych około 10 zł brutto jest akceptowana wcześniej. Tańsze praktycznie nigdy przed terminem 7 dni. Droższe pisałem wyłącznie na zamówienie bezpośrednie, więc akceptacja była od razu. U koleżanki podobnie, też ma nazwiska klientów, których zlecenia zawsze czekają 7 dni na akcept, więc jeśli zależy jej na czasie, by mieć szybciej pieniądze, to ich się po prostu nie podejmuje.
 4. Copywriterom wciśniemy na siłę system oceniania (bo podobno klienci takiego żądają). Klientom zasugerujemy delikatnie, że może stawka jest za niska (i oczekują wysokiej jakości płacąc jak za precle). To w takim razie czym jest ten próg 9zł brutto, jak nie taką sugestią? A mimo to nadal zdarzają się przypadki jak na screenie wyżej (i znacznie więcej), gdzie klient oczekuje wysokiej jakości za grosze, najlepiej jeszcze ze źródłami, przypisami, grafikami. Sugestie nie sprawdzą się wśród wspomnianych Januszy biznesu; u nich sprawdzi się automatyczne wywalanie zleceń poniżej 9zł brutto, w których treści znajdzie się choćby jedno sformułowanie "wysoka jakość". No i system ignorowania zleceń/użytkowników, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.
 5. Co to znaczy "odpowiednio umotywować"? "Nie spełnia moich wymagań w 100%"? "Inne teksty ze zlecenia były lepsze"? "Dużo powtórzeń, lania wody, brak podziału na akapity"? "Jest OK, ale mogło być lepiej"?
 6. Od roku istnieje coś takiego jak działalność gospodarcza bez rejestracji. Można "dorobić" na niej do połowy minimalnej płacy (1050zł?) i nie trzeba rejestrować firmy.
 7. sindirus

  [Wykonam] Teksty SEO

  Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł - zapleczowe - 3zł - blogowe – od 4zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą lub realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę pisać wyłącznie na e-mail.
 8. Żadne, możesz dochodzić swoich praw prywatnie na drodze cywilnej na podstawie naruszenia autorskich praw majątkowych i najczęściej też osobistych, bo sprzedawane teksty bardzo rzadko, jeśli w ogóle, są podpisywane danymi rzeczywistego autora. GC jedynie nakłada (co za zaskoczenie) karę na copywritera, jeśli ten wykorzysta teksty po ich sprzedaży. Jednocześnie w żadnym miejscu nie widzę, aby copywriter przy sprzedaży/realizacji tekstów przenosił w sposób skutecznie prawny na zleceniodawcę lub nawet samo GC prawa majątkowe do wykonanych tekstów. Jest tylko lakoniczny zapis w umowie przesyłanej przy wypłacie: "Zamawiający zachowuje wszystkie prawa wynikające z ustawy o prawie autorskim oraz prawach pokrewnych." Który ma zerową wartość prawną (art. 41 - brak wymienionych pól eksploatacji, zwracam też uwagę na art. 43 o odpłatności za przeniesione prawa majątkowe. Nie, "wypłata" z GC nie jest odpłatnością za prawa majątkowe, to należność za wykonanie dzieła; do tego brak wyraźnego oznaczenia utworów, do których odnosi się proces cesji praw autorskich). Ciekawy jestem, jak to wygląda z drugiej strony - czy zleceniodawcy wraz z fakturą za zakup tekstów otrzymują też umowę o przeniesieniu praw autorskich do zakupionych tekstów. Oczywiście w przypadku tekstów zamawianych i kupowanych na potrzeby SEO, gdzie stawki nie są wysokie, zakładanie sprawy o każdy z tysiąca wykonanych tekstów i bezprawnie wykorzystywanych przez zleceniodawcę mija się z celem (chociaż jak ktoś ma zaprzyjaźnioną kancelarię prawną... ;). Więc to tak sobie funkcjonuje, copywriterzy się nie buntują, bo o precla za 2zł do sądu się iść nie opłaca, a zleceniodawcy żyją w błogiej nieświadomości, że są chronieni przez GC i wszystko jest OK.
 9. sindirus

  [Wykonam] Teksty SEO

  Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł - zapleczowe - 3zł - blogowe – od 4zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą lub realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę pisać wyłącznie na e-mail.
 10. Jest jakaś opcja blokowania zleceniodawców, aby ich oferty się nie wyświetlały lub chociaż blokowania powiadomień mailowych od takich osób? Co kilka dni - czasem nawet codziennie - dostaję zaproszenia do prywatnych zleceń od pana J.K. za śmieszną stawkę i zaczyna być to irytujące, gdy człowiek otwiera pocztę z myślą, że może wpadnie coś ciekawego, ale nie, po raz kolejny ochłapy za wysoką jakość.
 11. sindirus

  [Wykonam] Teksty SEO

  Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł - zapleczowe - 3zł - blogowe – od 4zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż lub realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów.pl, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę pisać wyłącznie na e-mail.
 12. Panie Bartłomieju. Mam ogromną prośbę, której spełnienie zajmie Panu kilka sekund. Proszę przeczytać te dwa zdania, jedno po drugim: 1. Współpracujemy z ponad 12 000 copywriterów. (Tekst pochodzi z waszej strony www) 2. Wcześniej konsultowałem to tylko z kilkunastoma copywriterami (A to cytowana Pańska wypowiedź z posta wyżej) A teraz proszę się zastanowić, choćby przez tę symboliczne 10 sekund, czy nie widzi Pan w tym zestawieniu jakiejś... nie wiem, abstrakcji? Nie oczekuję odpowiedzi. W zasadzie nawet jej nie chcę. Po prostu proszę się zastanowić nad tymi dwoma zdaniami, zanim znów Pan napisze, że zależy Panu na copywriterach, ich zdaniu, opinii, rozwijaniu serwisu, że prowadzi Pan go nie tylko dla zarabiania na copy kasy. Proszę się zastanowić nad tymi dwoma zdaniami, gdy znów będzie Pan podnosił prowizję kosztem copywriterów, żeby broń Boże nie skrzywdzić zleceniodawców, wprowadzał zmiany z zaskoczenia (ponoć konsultowane z kilkunastoma copywriterami), a potem próbował gasić pożar szklanką wody. Tylko tyle. A może aż tyle.
 13. Wystarczy wprowadzić dwa mechanizmy: 1. Obowiązkowy komentarz zleceniodawcy do wystawianej oceny, jeśli jest niższa niż maksymalna (ma uzasadnić, dlaczego wystawia mniejszą i co KONKRETNIE mu się w tekście nie podoba). Taki komentarz będzie potem mógł służyć jako podstawa do ewentualnego odwoływania się do administratora serwisu. 2. Automatyczne przyznawanie oceny 5 za KAŻDY tekst zaakceptowany, do którego zleceniodawca NIE WYSTAWIŁ oceny w terminie np. 7 dni od oddania tekstu. Skoro tekst został zaakceptowany, najczęściej też od razu wykorzystany przez klienta, a ten z lenistwa lub innego powodu (podejrzewam, że mając np. 200 tekstów musiałby każdemu kliknąć osobą ocenę) go nie ocenił, to czemu copy ma za to cierpieć?
 14. Kilkaset napisanych tekstów, a dzisiaj po zalogowaniu nagle nie mam dostępu do żadnego lepiej płatnego, bo żaden z tych kilkuset napisanych tekstów nie został przez zleceniodawcę oceniony. Fantastycznie zapowiada się ta wasza wprowadzona z zaskoczenia zmiana. Najpierw trzepiecie copy po kieszeni, a teraz dajecie im dostęp jedynie do precli za minimalne stawki.