Jump to content

sindirus

Forumowicze
 • Content Count

  1,684
 • Joined

 • Days Won

  3

sindirus last won the day on August 1

sindirus had the most liked content!

Community Reputation

169 Excellent

About sindirus

 • Rank
  Seo copywriter

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Recent Profile Visitors

5,377 profile views
 1. Mogłeś pracować nawet jako Święty Mikołaj w ZUS na Karaibach, nie obchodzi mnie to, wystarczą mi twoje wypowiedzi. Przepis jest jasny tak samo jak definicja pracy zarobkowej, ja go przytoczyłem, ty ograniczyłeś się do bardzo bogatej odpowiedzi "nie świrujcie", potem ci się "przypomniało", że jest jakiś warunek. Rozumiem chęć wygryzienia konkurencji, ale są pewne granice.
 2. Przerażający przykład negatywnego treningu. Psy są zestresowane i przestraszone, nie widzę w tym nic zabawnego.
 3. Oczywiście możesz nie czytać art. 17 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa i tym samym "nie świrować" jak sugeruje pawig oraz wypłacić pieniądze. Możesz również przeczytać art. 17 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, jak sugeruję ja i zapoznać się dokładnie z zapisem: oraz samodzielnie orzec, podejmując decyzję, czy umowa o dzieło datowana na okres zwolnienia wraz z rachunkiem oraz wypłatą pieniędzy jest wykonywaniem pracy zarobkowej w okresie pobierania zasiłku chorobowego. Wykonywanie pracy zarobkowej podczas zwolnienia obejmuje zarówno zarabianie pieniędzy na podstawie umowy o pracę, jak i umowy zlecenia, umowy o dzieło i jest bezpośrednią podstawą dla ZUSu do cofnięcia zasiłku i zażądania zwrotu już wypłaconego wraz z odsetkami.
 4. Chciałbym, abyście rozważyli dwie zmiany techniczne dotyczące wypłat. Jedna była już kilkukrotnie poruszana w tym przeze mnie, drugiej nie kojarzę, ale może w głębokiej przeszłości ktoś o tym wspominał. 1. Umożliwienie dokonania więcej niż 1 wypłaty w miesiącu (odpłatnie). 2. Umożliwienie dokonania wypłaty na dowolną kwotę (powyżej 100 zł) a nie od razu całości zarobionej gotówki.
 5. Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł maks 1800 zzs - zapleczowe - od 3zł maks 2000 zzs - blogowe – od 5zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą i realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę NIE wysyłać wiadomości prywatnych. W sprawie oferty kontakt możliwy jest wyłącznie przez e-mail.
 6. Wypłata zlecona w niedzielę o 10 rano, pieniądze były fizycznie na moim koncie w poniedziałek w sesji popołudniowej o 15.
 7. Sugestia - umożliwienie wprowadzania zmian w wysłanym do sprawdzenia tekście w ciągu choćby 1h od wysłania.
 8. Czy będzie wprowadzona możliwość ignorowania przez copy zleceń od poszczególnych zleceniodawców, czyli ta wspomniana już wielokrotnie czarna lista? Plus możliwość zablokowania konkretnym zleceniodawcom opcji przysyłania "zaproszeń do zleceń prywatnych"?
 9. Zmianą idą na plus, oby tak dalej. Zakładka finanse w końcu wygląda po ludzku. Ale brakuje mi jednego - możliwości dodatkowej wypłaty w miesiącu, nawet odpłatnie.
 10. Witam. Podejmę się realizacji różnorodnych tekstów dla SEO: - preclowych - zapleczowych (np. pod SWL) - blogowych (na blogi tematyczne, firmowe, także zapleczowe o lepszej jakości) - na docelowe strony www (zakładki o nas, o firmie, historia, oferta, kontakt etc.) - do katalogów stron (opisy) Stawki za tekst 1000 znakowy ze spacjami: - precle – 1,7zł maks 1800 zzs - zapleczowe - od 3zł maks 2000 zzs - blogowe – od 5zł - strony www – od 10zł - tekst do katalogu – 1zł za 500zzs Wykonuję również teksty z synonimami w cenie 3,5zł za 1000 znaków ze spacjami przed wymieszaniem. NIE WYSTAWIAM FAKTUR. Możliwa sprzedaż z fakturą i realizacja tekstów za pośrednictwem GiełdyTekstów, GoodContent, serwisu USEME (plus prowizja). Link do portfolio - http://www.wrkrdm.webd.pl/portfolio/ Proszę pisać wyłącznie na e-mail i NIE wysyłać wiadomości prywatnych. W sprawie oferty kontakt możliwy jest wyłącznie przez e-mail.
 11. A może zanim zaczniesz komuś kolegować, to przeczytasz ze dwa razy to, co sam napisałeś i zastanowisz się, do czego pijesz, bo nie widać w tej wypowiedzi żadnego związku. Koszty uzyskania przychodu nie zmieniają nic w stawce podatkowej i tym, że zginęłyby gdzieś pieniądze z odprowadzanego podatku przy zmieniającym się jednym procencie, jeśli nie doszłoby do automatycznej aktualizacji stawki w zleceniach dodanych przed 1 października. Podatek jest odprowadzany do US niezależnie od tego, czy zastosujesz 0, 20 czy 50 procent kosztów albo wymyślisz sobie jakąś inną stawkę. Podatek zmienia się z 18 na 17 procent niezależnie od tego, czy zastosujesz 0, 20 czy 50 procent kosztów albo wymyślisz sobie jakąś inną stawkę. Koszty uzyskania przychodu zmieniają wysokość zaliczki, co jest następstwem zmiany podstawy wyliczenia podatku, a nie stawkę podatkową. Opisany przez ciebie sposób rozliczenia stosuje się w umowach o dzieło zryczałtowanych bez stawki jednostkowej, więc jeśli myślisz, że tak się nie wylicza kwoty netto i próbowałeś, nie wiem, zakpić?, to nie pod tym adresem. Swoją drogą system rozliczania umów o dzieło też jest specyficznie konstruowany. Teksty pisze się w dowolnym czasie, w dowolnym okresie, niekiedy uzbieranie kwoty 100 zł trwa miesiącami, każde zlecenie jest odnotowywane w serwisie z datą, godziną, a na umowie wszystkie teksty widnieją jako wykonane jednego dnia. I o taką odpowiedź z aktualizacją mi chodziło. Szkoda, że musiałem pisać elaborat po wypowiedzi p. Renaty, aby wyjaśnić sprawę.
 12. To jest oczywiste, że nie zastosujecie stawki 17% do copywriterów, którzy zlecą wypłatę przed 1 października. Byłoby to z deczka nielegalne w świetle prawa. Dlatego ja nie pytam o rzeczy oczywiste i o potencjalne łamanie przepisów, tylko o to, jak ta zmiana podatku zostanie rozwiązana w kwestii formalnej oraz technicznej i podałem dwie przykładowe sytuacje, w których dochodzi do zderzenia z betonem. Może dla jasności opiszę to prościej. A. Klient zleca teksty dzisiaj. Od zapłaconej przez niego sumy odejmowany jest VAT, prowizja i podatek wedle aktualnej stawki 18%. Ale zlecenie sobie wisi, nikt go nie realizuje. Dopiero powiedzmy w połowie października znajduje się copy, który je wykonuje. Czyli zarabia w październiku pieniądze za zrealizowanie tego zlecenia. W październiku obowiązuje już stawka 17%, ale jego zarobek jest objęty cały czas starą stawką. Dlatego zapytałem: "czy zlecenia dodane przed tym terminem, które sobie nadal wiszą i są jeszcze w starej stawce podatku, zostaną automatycznie zmienione na nową?" B. Klient zleca teksty dzisiaj. Od zapłaconej przez niego sumy odejmowany jest VAT, prowizja i podatek wedle aktualnej stawki 18%. 30 września copy je realizuje i oddaje do sprawdzenia, ale klient ich nie sprawdza od razu, lecz dopiero 2 października. Lub w ogóle nie sprawdza i system sam je akceptuje. Albo też klient sprawdza, ale oddaje do poprawki i tak mija sobie ustawowy termin zmiany stawki opodatkowania. Copy zarabia więc swoje pieniądze już po 1 października, gdy obowiązuje nowa stawka 17%. Wtedy też pieniądze fizycznie wpływają na jego konto w serwisie; wcześniej ich nie ma, bo wykonanie tekstu nie jest równoważne z otrzymaniem za niego zapłaty, a zlecenie uznaje się za zakończone, gdy klient zaakceptuje artykuł. Takie są zasady w GC. No tylko jest problem - mamy 2 października, stawka podatkowa powinna być o 1 procent mniejsza, a jednak wynagrodzenie dla copy jest wedle starego przelicznika. Stąd moje drugie pytanie: Co ze zleceniami przyjętymi i zrealizowanymi przed 1 października, ale zaakceptowanymi przez zleceniodawcę po 1 października? Jeśli nie będzie automatycznej zmiany w starych zleceniach z 18 na 17 procent, to gdzie zniknie ten 1 procent różnicy? Ja wiem, że to są groszowe sprawy dla copy w przeliczeniu na jedno zlecenie. Ale groszowe sprawy razy X zleceń to już może być konkretna suma, która... no właśnie, co się z nią stanie? Copy nie dostanie tego procenta w swoim zarobku netto. Urząd skarbowy go nie dostanie w zaliczce, bo przecież będziecie się już rozliczać po nowej stawce. Więc gdzie zawędrują pieniądze z tej różnicy w przypadku, gdy zlecenia dodane przed 1 października a zrealizowane lub zatwierdzone po tym terminie nie otrzymają zmienionej stawki?
 13. W związku z tym, że od 1 października wchodzi obniżka podatku dochodowego z 18 na 17 procent: czy zlecenia dodane przed tym terminem, które sobie nadal wiszą i są jeszcze w starej stawce podatku, zostaną automatycznie zmienione na nową? Co ze zleceniami przyjętymi i zrealizowanymi przed 1 października, ale zaakceptowanymi przez zleceniodawcę po 1 października, czyli nadal w starej stawce podatku, chociaż fizycznie pieniądze wpływają na konto copy już po wprowadzonej zmianie? Jak to będzie rozwiązane na GC?
 14. Uważam, że brak odpowiedzi przez 9 dni jest wystarczającą odpowiedzią ze strony nowego właściciela GC i "opiekunki" projektu. Przynajmniej wiemy, na czym stoimy i na którym szczeblu w drabince hierarchii serwisu znajdują się copy.
 15. Zlecenia prywatne od klientów, którzy chcą FV. Powiem na swoim przykładzie - klienci częściej wybierają GC, bo wiemy, jak wygląda końcowa stawka. VAT, podatek, prowizja są jasne. Kiedyś rozliczałem się przez GT, ale ichniejsze "tajemnice" z prowizji zniechęciły i mnie i klientów. Jest jeszcze useme, ale tam znowu w grę wchodzi papierologia, tutaj klient wpłaca kasę na konto, ustawia zlecenie i niczym się nie przejmuje, a copy tylko pisze to, co ma do napisania. Natomiast faktycznie jest pewien przestój, ale według mnie bardziej wizualny i wynika raczej z tego, że w ostatnim czasie pojawiło się więcej nowych zleceń i to od zleceniodawców, których nazwisk przynajmniej sam wcześniej nie widziałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy