Jump to content

mkr

Forumowicze
 • Content Count

  3,244
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mkr

 1. @Lesiu: PHP7 nie jest planowane w najbliższym czasie. 70% kopii pracuje jeszcze na PHP 5.3, i użytkownicy nie są wstanie zaktualizować wersji PHP na serwerach. System działa też poprawnie w wersjach nowszych do 5.6 które są nadal aktywnie wspierane. Dodatkowo moduł Ioncube dla PHP7 jest na tyle niestabilny, że nie nadaje się do zastosowania na produkcji. Nie powinno być żadnego problemu z konfiguracją dwóch wersji PHP na serwerze, Directadmin to obsługuje. Obecnie priorytetem jest zapewnienie sprawności i stabilności sprawdzeń.
 2. Nowe wyniki map są już rozpoznawane przez monitoring. Wymagana jest aktywacja opcji System - Aktualizacje Google - "Rozpoznawanie wyników restauracji/hoteli"
 3. W razie problemów z proxy można z zakładki phpProxy zamówić pakiet testowy proxy na okres 14 dni. W razie błędów odczytów proszę o kontakt mailowy przesłanie linku do pliku cache(pod ikoną lupy) oraz wskazanie domeny, ustawień jakie dla niej są obecnie zdefiniowane, pozycji widocznej w panelu.
 4. Witam, W związku ze zmianami w formie prezentacji wyników Google konieczna była aktualizacja reguł rozpoznawania wyników, zostanie ona wdrożona przez system automatycznych aktualizacji reguł Google w ciągu 1-8 godzin. Można przyśpieszyć proces poprzez przeście do zakładki System - Aktualizacje Google gdzie należy WYŁACZYĆ i ponownie AKTYWOWAĆ pobieranie reguł Google. http://data.web-tools.pl/data/fs2014/20150723104212h00001121023f071223fs.png Wymusi to natychmiastowe ich odświeżenie. Następnie można zlecić ponowne pobranie wyników dla fraz które nie zostały poprawnie odczytane. Najwygodniej wykonać to w widoku Podsumowanie domen, gdzie posortowane frazy można zaznaczyć metodą "Zaznacz z SHIFT" - gdzie zaznaczamy pierwsze pole i następnie trzymając klawisz SHIFT ostatnie pole w zakresie zaznaczymy wszystkie wiersze. Na samym dole znajduje się przycisk odświeżenia wyników. W wypadku monitorowania ponad 1000 fraz zalecane jest dodatkowe wywołanie crontab w dniu dzisiejszym, aby przyśpieszyć sprawdzenia. W razie wydania kolejnych aktualizacji w dniu dzisiejszym stosowna informacja będzie widoczna w zakładce System Na chwilę obecną testy przebiegają poprawnie, w razie jakiś nieprawidłowości na nowych regułach proszę o mail z linkiem do pliku cache (pod ikoną lupy) pomoże to w szybszej diagnozie problemu.
 5. Możliwe jest już monitorowanie map w wynikach mobilnych nawet w razie braku adresu strony ( np. telefon ) Dodatkowo wprowadzono obsługę wyników wyszukiwania Hoteli i Restauracji. Włącznie z sytuacjami gdzie wyniki nie zawierają adresu a przekierowują do strony map. (Za pierwszym razem wymagana jest konfiguracja domeny w jej Ustawieniach) Dodano dodatkowe narzędzie analizujące wyniki adresów. Aktualizacja jak zawsze w zakładce System.
 6. Netflix dobre pół roku już po HTML5 daje i lepiej to działa nawet. Jak dla mnie krok na przód.
 7. @Coco_jambo: Zaplecze czy wartościowe strony?
 8. Dostępna jest mała aktualizacja. Zmiany: Monitoring - Monitoring wyników mobilnych Google.pl i Google.com ( Symulacja telefonu ). Pozwoli na odnotowanie zmian pozycji po 21 kwietnia. Na dzień dzisiejszy na próbie kontrolnej kilku tysięcy fraz wyniki praktycznie niezmienne względem zapytań desktop. Monitoring - Obsługa systemu proxy.web-tools.pl Monitoring - Dodatkowe optymalizacje sprawdzeń site: Monitoring - Nowy system obliczania użycia phpProxy i list proxy; Dodatkowe komunikaty stanu proxy; Wykresy obciążenia w ostatnim tygodniu; Dane dostępne po 24 godzinach pracy systemu Zaplecze - możliwość zgłaszania linków https:// i wyświetlania ich na stronach z zastosowaniem tego protokołu System - Dodatkowe komunikaty o zbyt małej ilości wywołań crontab
 9. @Kyub: Zapraszam do kontaktu mailowego. W międzyczasie można uruchomić plik autopdate.php i wykonać reinstalację @neox: Czy żadna z domen nie zmieniła stanu? Czy tez może -302 występuje tylko dla części domen. Tempo przywrócenia poprawnych odczytów zależy od stanu proxy i ilości domen, system sprawdza site ponownie po 3 dniach w razie niepowodzenia. Wcześniejsze częstsze sprawdzenia prowadziły do przeciążania proxy szczególnie w wypadku używania stałych list IP. Jeżeli problem nadal występuje w pełnej skali i nie widać stopniowego pojawiania się poprawnych odczytów Site - zapraszam do kontaktu mailowego.
 10. @Lesiu: Odnośnie sortowania rzeczywiście nowe frazy są zapisywane na górze, wezmę to pod uwagę przy aktualizacji i sortowanie alfabetyczne zawsze będzie alfabetyczne dla nowych fraz. @neox: -302 jest kodem wewnętrznym systemu. Reinstalacja skryptu z poziomu autoupdate.php rozwiąże problem. @Lesiu: Może to występować np. Gdy ta sama fraza dla innej domeny monitorowana jest do 10. pozycji wyników. Wtedy sprawdzenia dla danej frazy wykonywane są raz ale do najdalszej zdefiniowanej pozycji. Ewentualnie proszę o kontakt mailowy w celu diagnozy, bez dostępu do panelu jest to ciężkie do sprawdzenia.
 11. Aktualizacja dostosowująca do roku 2015 dostępna jest już do pobrania w zakładce System i przez system aktualizacji automatycznych. Zmiany: Monitoring Dostosowanie do roku 2015 Monitoring Agencja SEM - Jedno konto może być przypisane do wielu kategorii Monitoring Wykresy zbiorcze - możliwość automatycznego ładowania wykresu po otworzeniu raportu szczegołowego ( nowy silnik wykresów ) Monitoring Kosztorys - Górna kwota faktury (netto); Widoczna też w szacowanej kwocie faktury. Zaplecze Widget Zaplecza dla Wordpress Zaplecze Ustawienia indeksu - dodatkowe sugestie odnośnie aktualnego stanu systemu Zaplecze Wykrywanie linków na stronach używających https:// Zaplecze Masowe usuwanie / edytowanie nowych linków kierowanych
 12. @Lesiu: Poprawione, wystarczy reinstalacja z poziomu autoupdate.php dotyczy to domen które nigdy nie używały funkcji sortowania @Kupiciel: Ciekawa propozycja, zanotowane w TODO.
 13. @Kupiciel: Jeżeli sprawdzając lokalizację w ustawieniach widzisz już "kółko ładowania", oznacza to że wersja skryptu jest dostosowana do lokalizacji z dzielnicami. Gdy po kliknięciu sprawdź nie widać grafiki ładowania, lokalizacja w 90% zostanie też sprawdzona ( mimo ew. błędu w tym widoku ), ale lepiej wgrać raz jeszcze katalogi /class /js; ( Lub wykonać reinstalację z poziomu zakładki System - Uruchom system aktualizacji ) Należy zwrócić uwagę na formę wprowadzania dzielnicy np: Dzielnica, Warszawa (Pomiędzy dzielnicą i miastem, koniecznie przecinek i spacja)
 14. Tak jak podał ZooZool wartości dziesiętne po kropce, poszczególne pozycje oddzielane przecinkiem. W tym wypadku będzie to odpowiednio 1-3,4-10 1.67,2.09
 15. Widzę mniej rotacji w przyszłości ['s'] Mam tylko nadzieję, że nie użyjesz jednej z nowych funkcji ['u'] w niecny sposób i posłuży ona tylko do zdalnego wgrywania aktualizacji.
 16. mkr

  Fajne seriale

  The Americans http://www.filmweb.pl/serial/Zawód%3A+Amerykanin-2013-663711 Banshee http://www.filmweb.pl/serial/Banshee-2013-644764 True Detective http://www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010
 17. Zapraszam do kontaktu mailowego jeżeli występuje problem, pozwoli to na dokładniejszą diagnozę. Jeżeli pliki wgrywane były ręcznie na FTP należy upewnić się, że przesłano je w trybie binarnym transferu FTP. Same zmiany w obsłudze list proxy są czysto kosmetyczne ( poprawienie wyświetlania komunikatów o błędnie wprowadzonym kluczu API/ błędnie autoryzowanym IP ) Aktualizacja dotyczy głównie wprowadzenia nowych wersji językowych Google, stąd brak komunikatu w panelu - informacja o wersji została wysłana zainteresowanych użytkownikom.
 18. Komputer czysty? Najczęściej hasła do FTP wyciekają gdy komputer jest zainfekowany. Zmienione hasła FTP/MySQL/Do CSM/Wordpress? Przejrzałeś katalogi czy nie ma ukrytych plików php, dopisanego kodu do plików które przywracają infekcję?
 19. Należy zaktualizować system do najnowszej wersji, jeżeli aktualizacja została wykonana należy też wgrać 7. wersję plików phpProxy. W zależności od powiadanej wersji można zaktualizować skrypt lub pobrać nowe pliki z zakładki System,
 20. Jeżeli taki problem nadal występuje uruchomienie pliku autoupdate.php powinno pomóc ( reinstalacja/aktualizacja )
 21. To już jest kwestia Twojej strategii SEO. Z informacji jakie dostaje od użytkowników, wynika że pozostałe modele linków nie są obecnie dobrą praktyką. Linki kierowane pozwalają wysyłać linki na dokładną ilość podstron, różnicować ilość linków / podstronę oraz na większą kontrolę gdzie link jest wyświetlany. Ostatnim etapem zmian będzie opcjonalna aktualizacja klienta na stronach, który pozwoli na obsługę więcej niż kilkuset linków kierowanych / domenę.
 22. @Lis: Nowa metoda publikacji linków ( linki kierowane ) pozwala już teraz na podgląd dokładnych podstron z linkiem. Na ukończeniu jest eksport CSV, zaawansowane filtry dla podstron(globalne/domeny), weryfikacja obecności linków, sprawdzanie tagu noindex podstrony. Oraz dodatkowe ułatwienia grupowania / sortowania linków. Opisane zmiany dotyczyć będą tylko linków publikowanych w tym modelu.
 23. @SEOzapytania.pl: Domeny wrzucić w jedną kategorię, przeglądać w widoku " Podsumowanie fraz" ograniczonym do 1 kategorii. Jeżeli ustawienia lokalizacji i wyszukiwarek będą takie same monitoring wykona 1 sprawdzenie dla 20 domen.
 24. Jeżeli chmurka jest szara, oznacza to jakikolwiek brak ochrony/przyśpieszenia strony przez CF. Jedynie świadczą wtedy usługi DNS. Do ochrony konieczne jest ich IP i żółta chmurka.
 25. W związku z pracami modernizacyjnymi u Proxymarket.pl zalecam osobom korzystającym z usług tego dostawcy proxy wstrzymanie pracy Monitoringu od godziny 0:00 do 6:00 30 lipca. Możliwe jest to przez: Wprowadzenie wartości 6 w zakładce System - Ustawienia - Rozpocznij sprawdzanie pozycji po godzinie lub wstrzymanie zadania crontab w panelu serwera w godzinach 0-6. Wartość dla czasu na dzień jutrzejszy powinna zamiast * przyjąć wartość 6-23 Po zakończeniu prac modernizacyjnych można przywrócić poprzednie wartości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy