Skocz do zawartości

W jakim banku zrealizować czek?


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Inkaso i skup czeków

mini narzędzia i przydatne strony:

- Narzędzie do przeliczania wartości i wskazywania banku - dane pobrane są z poniższego zestawienia, narzędzie nie zawiera terminów realizacji

- Jak zobrazować swoje wyniki Google AdSense

- Kursy walut NBP

- Lista oddziałów banków skupujących czeki

BISE - Bank Incjatyw Społeczno-Ekonomicznych SA

Jak wiecie, ten bank jest na stworzonej przeze mnie liście od samego początku ale dopiero kilka dni temu tam zadzwoniłem do jednego z oddziałów żeby dowiedzieć się coś więcej niż mają na stronach... dziś moge tylko żałować ze wcześniej tam nie zadzwoniłem.

Skup: prowizja 1% | min. 25 zł

jeśli ktoś chce przetestować jest także dostępne inkaso - z wstępnych wiadomości termin oczekiwania od 4 do 6 tygodni

inkaso: prowizja 0,35% | min. 10 zł | max 150 zł

- mail jaki otrzymałem:

Odpowiadając na pytania zawarte we wczorajszym mailu, Bank BISE S.A., którego jestem pracownikiem jest jak najbardziej zainteresowany świadczeniem usług zarówno skupu jak i inkasa czeków we wszystkich swoich oddziałach w Polsce. [...]

[...] Zawsze najważniejszym elementem jest sprawdzenie autentyczności czeku i tym kierujemy się podejmując decyzjię o skupie.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy i korzystania z naszych produktów i usług.

- Lista oddziałów BISE SA w Polsce

Bank BPH SA

Tabela opłat i prowizji

Skup: prowizja 1,5% | min 10 zł | max 1000 zł

Jezeli chcemy gotówkę od ręki możemy oddać czek do skupu. Może być taka sytuacja, że nie będą chcieli nam przyjąć czeku twierdząc po prostu, że ich nie przyjmują (i tu się mylą). Wówczas nalezy poinformować Panią albo Pana w okienku, że czek jest jak najbardziej wiarygodny dla BPH i Centrala dysponuje wzorem podpisu do weryfikacji. Należy upierać się przy swoim i stanowczo ale grzecznie poprosić o przefaksowanie czeku do Centrali, a kaskę dostaniecie po kilku minutach :)

Inkaso: prowizja 1% | min 10 zł | max 500 zł

Jeszcze słówko do kosztów. Koszty obciążające podawcę obemują także prowizje i ewentualne inne koszty pobrane przez bank zagraniczny. Koszty wysyłki wartości dewizowych za granicę ponosi BPH

- termin realizacji ok. 4 tyg (oficialnie do 3 do 10 tygodni). Termin moze być przekroczony z przyczyn niezależnych od BPH

- nie potrzeba mieć żadnego konta, pieniądze wypłacają z okienka w zł lub $

- prowizja płatna przy składaniu czeku do inkasa

- prowizje z kilku czeków naliczane są osobno

- adresy placówek

- infolinia: 0 801 321 321

BZWBK

inkaso: prowizja (rozrachunek z regresem) 25 zł

inkaso: 0,15% | min 150,00 zł | maks 500,00 zł

- termin: 4 - 6 tygodni (oficialnie do 12 tyg)

- adresy placówek

- infolinia: 0800 240 240

- trochę lektury na temat czeków

- inkaso - informacje

- można wypełnić sobie samemu listę inkasową - instrukcja i formularz tutaj

skup czeków warunkowych: 1% | min 100,00 zł

skup pozostałych czeków: 0,5% | min 30,00 zł

niestety ten skup najwyrażniej nie obejmuje czeków google

CitiBank (opracowanie: ascent)

Prowadzenie konta: 7zł.

Konta walutowe - bezpłatne (dowolna ilość, 7 walut). W przypadku braku środków na rachunkach na opłatę miesięczną - nie jest ona pobierana.

Inkaso: 0zł + koszty banku korespondenta

W przypadku sum poniżej $1.000 prowizja wynosi równe 0zł. W przypadku sum powyżej $1.000 Citibank z USA (wystawca czeku) pobiera opłatę $125 (tylko przy inkasie).

Skup: prowizja 1%

Skup możliwy po 3 miesiącach od założenia konta. W banku twierdzą, że na pieniądze trzeba czekać do 10 dni. Jednak ja zawsze mam je na koncie po kilku godzinach. Tanio, szybko i miło.

kolega Jakubek donosi, iż 95% placówek CitiBanku realizuje czeki w 10 dni ale do kwoty 2000 zł i ma rację bo w sam się z czymś takim spotkałem, o ile dobrze pamiętam wówczas czeki idą do inkasa aż na 90 dni

Bank Pekao SA

Tabela opłat i prowizji

inkaso: prowizja 0,5% | min 20 zł | max 400 zł

skup: 2% | min 20 zł | max 1000 zł

- nie pobierają opłat pocztowych.

- należy posiadać konto walutowe. Aby je założyć potrzeba równowartość 100$

- termin realizacji 4 do 8 tygodni

- wartość kilku czeków jest łączona

- adresy placówek

- infolinia: 0 801 365 365

PKO BP

Tabela opłat i prowizji

inkaso: prowizja 1% | min 20 zł | max 400 zł

skup: prowizja 1,5% | min 10 zł | max 1000 zł

- adresy placówek

- infolinia: 0 801 302 302

ING Bank Śląski

Tabela opłat i prowizji

inkaso: prowizja 0,25% | min 15 zł | max 300 zł

skup: prowizja 1% | min 50 zł

- adresy placówek

- infolinia: 0 800 65 66 66

edit: Boss przypomniał mi że w ING dochodzi dodatkowy koszt 18 zł. O ING są dwa zdania w dalszej części wątku.

Fortis Bank Polska SA

0,5% min zł 30,- max zł 300,- (prowizję pobiera się w chwili przyjęcia czeku)

z infolinii 0801 313 313 można się dowiedzieć że aby realizować inkaso bądź skup nalezy posiadać konto w tym banku minimum 3 miesiące

Kredyt Bank

Tabela opłat i prowizji

inkaso: prowizja 0,25% | min 15 zł | max 150 zł

termin realizacji do 3 miesięcy

skup: nie skupują czeków google

- infolinia: 0 801 360 360

Nordea Bank Polska S.A.

- Aby realizować czeki należy posiadać konto min 6 miesięcy

Mazowiecki Bank Regionalny S.A.

1) do równowartości 5.000 EUR 0,5% (min. 20 zł)

2) powyżej równowartości 5.000 EUR 1%

Uwaga: Nie pobiera się opłat pocztowych

BRE Bank SA

0,2% min zł 20,- max zł 400,- (Od skupu, sprzedaży i inkasa czeków na kwoty do równowartości 100 USD prowizji się nie pobiera.)

wygląda na to że obsługują tylko firmy

Deutsche Bank PBC

1% nie mniej niż 35 zł nie więcej niż 250 zł (jednorazowo, od kwoty czeków, plus koszty banków zagranicznych o ile nie zostały przez nie pobrane)

BSR Kraków

0,25% 10-200 zł (bank pobiera opłatę pocztową, związaną z wysyłką czeku za granicę)

dostępne tylko inkaso, dla osób posiadających rachunek w tym banku

Raiffeisen Bank Polska SA

z moich wiadomości mają ofertę tylko dla firm

MultiBank

z multiczatu dowiedziałem się że nie realizują czeków w ogóle

BGŻ

skup / inkaso: 2% | min. 30 zł

- taryfa opłat i prowizji

Millennium

inkaso: 0,2% | min. 10 zł | max 200 zł

termin: do 16 tygodni

skup: 0,5% | min. 15 zł (tu ze skupem jest tu jakaś dziwna sprawa, teoretycznie w taryfie jest skup ale Pani z infolinii nie umiała ani wyjaśnić mi co i jak, a tym bardziej nie chciała podać telefonu ani maila do departamentu operacji zagranicznych)

- taryfa opłat i prowizji

infolinia:

Lukas Bank, BOŚ Bank chyba nie mają nic interesującego dla nas, trochę tych banków jeszcze jest więc sprawdzajcie ich oferty i dzielcie się informacjami :lol:

[edit] w oparciu o dyskusję zacząłem sprzątać listę banków, w dyskusji proszę podawajcie precyzyjne informacje oraz adresy do stron banków i tabel opłat itp...

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 741
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Inkaso czeków

Bank Pekao SA

0,7% min zł 50,- max zł 500,-

Ale to jest cennik dla klientów instytucjonlanych.

Dla indywidulanych: 20PLN

https://www.pekao.com.pl/tabele1s5.pdf?/lan...23-196720-45866

pozdrawiam:

Tomek Frontczak

MaxROY.com sp. z o.o. - Search Marketing Consulting

Szkolenia - Marketing: AdWords (certyfikowane przez Google), SEO (certyfikowane przez MaxROY.com) i Analityka Webowa

marketing_okladka_poziom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest cennik dla klientów instytucjonlanych.

Chyba większość z tej listy dotyczy firm. Właśnie rozmawiałem z BRE Bank i Pani uprzejmie poinformowała mnie że obsługują wyłącznie fimy a nawet odesłała do BPH lub Pekao SA.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja czeku w Citibanku trwala okolo 1,5 miesiaca, ale pomimo, ze nie jest to najkrotszy okres to serdecznie polecam ten bank.

Byl oto pierwsze miejsce, gdzie nie patrzyli na mnie ze zdziwieniem jak zadalem pytania nieco trudniejsze niz "jakie jest oprocentowanie konta...?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w citi po 3 miesiącach posiadania rachunku skupują czek warunkowo na zasadzie zaufania do klienta udzielając mu swoistego kredutu na czas inkasa, pod jednym zaś warunkiem - czek o wartości DO $500. wszystkie czeki powyżej tej kwoty - normala procedura do 10 tygodni.

Są słowa w adsense, które dają po naście baksów , więc trudno wyliczyć średnią.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a mnie ostatnio wpłynęła kaska na konto za czek z listopada (pierwszy mój czek) i stało napisane na stronie mego konta dokładnie tyle co było na czeku, ani centa mniej.

Citibank.

Ale pewnie przeliczone na złotówki i tam automagicznie uszczuplone o prowizję? ;)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie przeliczone na złotówki i tam automagicznie uszczuplone o prowizję? :)

Szy.

i tu miłe zaskoczenie - otóż nie - mam subkonto walutowe, sam dokonuję przewalutowania w odpowiedniej dla mnie chwili i interesującym mnie kursie.

i było tam dokładnie tyle ile na czeku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dodatkowych informacji które udało mi się uzyskać:

ING Bank Śląski oprócz minimalnej kwoty 15zł lub 0,25% od klientów banku, pobiera kwotę 18zł manipulacyjną. (Oszukali mnie i o niej nie poinformowali mimo że wypytywałem dokładnie o wszystko przez godzinę)

BRE Bank nie prowadzi rachunków dla klientów indywidualnych, i z realizacją czeków byłby problem bo realizuje tylko dla swoich klientów - klientów mbanku i multibanku możnaby za takich uznać bo to część bre banku, ale tam nie mają ŻADNYCH procedur związanych z ewentualnymi przelewami wewnętrznymi w ramach realizacji czeków w BRE Bank. Ogólnie jeśli ktoś chce przecierać szlaki to prosze bardzo, ja zostałem kilkukrotnie odesłany od mbanku do bre i od bre do mbanku i mi się znudziło. (Poza tym płatności typu 0,25% i 20zł)

Mbank i Multibank jak napisałem, nie realizują, chyba że ktoś odważny i zamierza za nich wdrożyć system komunikacji międzybankowej ;) (żeby nie było, dzwoniłem 2 razy do mbanku i 2 razy do multi i NIKT nie wiedział o co chodzi, czyli w sumie gadałem z czterema operatorami, u wszystkich 4 czekałem na holdzie słuchając melodyjki i buląc 50gr za minutę, czy ile tam się buli za 801, bo musieli się konsultować.)

Millennium - aktualnie mój wybór, 0,2% lub 10zł, bez żadnych dodatkowych opłat. Prowadzenie konta kosztuje 0 zł miesięcznie dla studentów ! jak się chce comiesięczny wydruk pocztą to 1zł (ale można w necie sprawdzić przecież). Oprócz tego 14.02 weszły nowe lokaty około 5-6% na okresy 1-2 miesiące. Karta debetowa Visa elektron za darmo, konto walutowe za darmo.

UPDATE: Banda kłamców, tyle mam do powiedzenia na temat banków. Znowu zostałem okłamany (i jest to na taśmie). Otóż w trakcie realizacji czeku INKASO dochodzi opłata PORTE czy PORTO, jakoś tak, w wysokości 14 zł zdaje się. Ech... Poza tym zaprzeczyła żeby karty VISA debetowe ich nie miały prowizji w euronecie - bo mają. W ogóle szkoda gadać.

Citibank - Ciekawa oferta, jako jedyni odkupują czeki, i w tym momencie opłata to te wspomniane 1% albo 20zł (chyba). A jeśli nie chcemy odkupić to zostałem poinformowany że realizacja czeku inkaso NIC nie kosztuje dla klientów ich banku. (powtarzałem pytanie kilka razy na różne sposoby, babka była przekonana - konsultowała się z 10 razy - nie ma opłat za realizację standardową, czyli do 90 dni), a realizacja niestandardowa to do 10 dni i opłata jak napisałem.

PKO SA - mam tu konto (musze zlikwidować) i nawet nie dzwonię i się nie pytam o inkaso, moim zdaniem denny bank, z systemem z poprzedniej epoki. (i podejściem do klienta) I nie mówię tylko ze swojego doświadczenia.

UPDATE:

Bank Zachodni WBK S.A. - 0 za prowadzenie konta, bez oprocentowania (dla studentów przynajmniej tak jest). a realizacja czeku to stała opłata 25 zł i nie ma procentowej zależności od sumy jaką się realizuje.

Skończyłem w tym banku bo mam oddział bardzo blisko domu, a warunki niewiele różne od Millennium (w którym mnie również oszukali, a tu przynajmniej byli bardzo kompetentni). może poza tym że prowizja 5zł w innych bankomatach niż ich.

Jestem w bojowym nastroju i idę dzwonić z reklamacjami do wszystkich banków które mnie okłamały i będę żądał przesłuchania ponownego taśm z rozmową ze mną. Pewnie nic nie wskóram, ale na kimś muszę się wyżyć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u wszystkich 4 czekałem na holdzie słuchając melodyjki i buląc 50gr za minutę, czy ile tam się buli za 801, bo musieli się konsultować.)

mBank ma numer 0801 3xxxxx, więc płacisz jedną jednostkę taryfikacyjna za każde 3 minuty.

Citibank - Ciekawa oferta, jako jedyni odkupują czeki, i w tym momencie opłata to te wspomniane 1% albo 20zł (chyba). A jeśli nie chcemy odkupić to zostałem poinformowany że realizacja czeku inkaso NIC nie kosztuje dla klientów ich banku. (powtarzałem pytanie kilka razy na różne sposoby, babka była przekonana - konsultowała się z 10 razy - nie ma opłat za realizację standardową, czyli do 90 dni), a realizacja niestandardowa to do 10 dni i opłata jak napisałem.

Muszę się chyba bliżej Citibankowi przyglądnąć :)

BTW, jaki bank jest wystawcą czeków przesyłanych przez Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, jaki bank jest wystawcą czeków przesyłanych przez Google?

to Citibank Delaware i pewnie znalazłbyś to na forum :)

z dodatkowych informacji które udało mi się uzyskać:

fajnie że rozwijasz wątek

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności