Skocz do zawartości

Linkowanie z zaplecza


maciek8194

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie linkowania z zaplecza.

Przypuścmy, że mam stronę o tematyce nieruchomości, która głównie pozycjonuje się na frazę domy na sprzedaż i według mojego rozumowania i z tego co się dowiedziałem powinienem zrobić stronę zapleczową np. jak wybudować dom i z niej linkować do strony głównej. A moje pytanie brzmi, jak mam linkować z tej strony zapleczowej? Zauważyłem, że często linkują sitewide, ale z tego co przeczytałem nie jest to dobra metoda linkowania, więc troszkę się już w tym pogubiłem i chciałbym się upewnić, jak to zrobić, aby było dobrze.

Z drugiej znowu strony, jeśli mam zaplecze, które jest katalogiem stron, to jak linkować z tego katalogu, bo inaczej niż sitewide się chyba nie da. No i jeszcze pytanie, czy linkować z katalogu do strony zapleczowej jak wybudować dom, czy do strony głównej?

Tak samo w przypadku, gdy posiadam własnego precla. Chyba nie byłoby to zbyt mądre, gdybym wrzucił linka sitewide do strony głównej, którą pozycjonuję, więc jak mam linkować?

W skrócie to:

Jak linkować ze strony zapleczowej, która jest blogiem? Sitewide, czy po prostu w treści artykułu anachor lub, jak inaczej?

Jak linkować z katalogu/precla? Do strony głównej, czy do strony zapleczowej?

Oczywiście zaznaczam, że katalogi i precle są moderowane z unikalnymi opisami.

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto troszkę php zaczęrpnąć i wstawić prosty skrypt :)

Jeśli strona główna pokaż link, jeśli pozostałe nie pokazuj :)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to taki skrypt nie ma ukrywac linków. Ma tylko zamienić linki sitewide na pojedynczy link, bo link zamiast wyświetlać się na wszystkich podstronach będzie się wyświetlał tylko na jednej stronie.

Ale równiez ciekawi mnie jak najlepiej linkować z zaplecza, bo w necie widzi się różne sposoby: stopki, menu, blogroll, w treści, itd. Sam ciekaw jestem który sposób jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo jest sposobów, ale czytałem że linki z stopki i sitewide nie są skuteczne, bo nie wyglądają naturalnie.

Dlatego też nie wiem, jak linkować z własnego precla, czy katalogu. Chyba że linkowanie np. z katalogu do strony zapleczowej za pomocą sitewide nie zaszkodzi głównej stronie pozycjonowanej, ale nie wiem, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sitewide szkodzi, jeśli jest ze stron niskiej jakości o dużej liczbie podstron. No i gdy linki sitewide stanowią większość w profilu linków.

Jeżeli strony zapleczowe nie będą rozbudowane, to nie powinno zaszkodzić.

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to zrobić dobrze to zapomnij o śmietnikach, no chyba, że do podlinkowania zaplecza ale Ty nawet zaplecza nie masz jeszcze. Jeżeli będziesz budował zaplecze pod użytkownika to będziesz miał niemal pewniaka. Jeżeli będziesz stawiał spam to wciąż będziesz stawiał spam i wciąż będziesz stawiał spam i w końcu łomotniesz. A jak linkować? Posiedź tu z tydzień, dwa i nie pytaj tylko czytaj, a doznasz olśnienia - tu(na PiO) wszystko w podstawach jest napisane. Autentycznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C&S siedzę na forum dłużej niż tydzień, dwa i powiem Ci, że w wielu kwestiach jest tak wiele opinii że ciężko się połapać, która jest najbardziej trafna. W wielu rzeczach trzeba samemu potestować różne warianty, bo na forum jednoznacznej opinni sie nie uzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja teoria chaotycznego linkowania się sprawdza - także może linkuj różnorako nie przejmując się tym, że czasami ie wyciśniesz całego soku ze strony zapleczowej. Chytry dwa razy traci ;)

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitewidy jak są dominującą częścią linków to mogą podobno szkodzić, ale też widziałem po wprowadzeniu pingwina, że na pierwsze miejsce przywędrowała domena, która ma praktycznie większości sidewidy ze stopek (tematyczne sklepy w olbrzymiej ilości, które są praktycznie jednym sklepem - domeny z chyba każdą odmianą słowa kluczowego), ale są tematyczne i mało tego każda z nich podlinkowana praktycznie większości jednym anchorem. Przeprowadzałem sobie tylko pobieżną analizę, więc w rzeczywistości pewnie ma też inne linki, ale do nich nie dotarłem. W każdym razie algorytm nie jest jednoznaczny w każdym przypadku, co też nie znaczy że za chwilę ta domena nie poleci.

Na przykład naturalne linki z blogów bardzo często mają postać sidewide, bo tak są skrypty skonstruowane - blogroll. Ogólnie rzecz biorąc to prawdopodobnie obecnie wartościowe, naturalne linki tematyczne też mogą szkodzić, bo działanie algorytmu jest bardzo rozbieżne i trochę na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności