Skocz do zawartości

Konfiguracja VPS pod Publikera i OmniADD


kazek76

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

TANIE PUNKTY SWL - Automatyczna transakcja - punkty w 5 minut na Twoim koncie (seomatik, gotlink, statlink)

HURTOWE ILOŚCI: Linki z PageRank (ponad 1000 domen PR1-5)

Sławomir Siudek+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Również dziękuję @benusso za wpłatę ;)

Tym samym chciałbym napomknąć, że jeżeli ktoś się nie czuje na siłach w podstawowej konfiguracji serwera VPS pod te dodawarki, może się zgłosić - ja w miarę możliwości czasowych wykonam to za niewielką opłatą, którą należy przelać na konto fundacji np. Anny Dymnej. Tym samym ma się pewność, że nie przepiję waszych ciężko zarobionych pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki kazek76 za ten tutorial - bez problemu skonfigurowałem serwer pod publikera

Pozycjonowanie Częstochowa - bezpieczne pozycjonowanie stron Częstochowa

Impulsik.pl - darmowy, moderowany precel

Katalog firm Częstochowa - katalog tylko dla Częstochowskich stron i firm ( ewentualnie okolice czyli śląsk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zwiazku z tym, ze nowy OmniAdd 5 ma dodana obsluge lamania captchy trzeba miec zainstalowane biblioteki GD, bo inaczej nie bedzie lamac captch w freeglobes. U mnie sie zablokowal kompletnie przy tych katalogach. Mozna sobie sprawdzic w PHP info czy mamy biblioteki GD enabled. Jak nie to trzeba zainstalowac.

Podaje sposob na doinstalowanie dla Debiana:

sudo apt-get install php5-gd

Poznie w pliku php.ini dodajemy:

extension=php_gd2

I na koniec restart serwera i powinno dzialac

sudo /etc/init.d/apache2 restart

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super opis na dodatek bardzo przydatny dla ludzi nie pracujących na co dzień z linuxem :)

Ale do rzeczy, wie może ktoś co mogłam źle skonfigurować że w jednym z cronów pojawia mi się taki komunikat:

Warning: No license for this product ('OmniADW') - make sure zend_optimizer.license_path is properly configured in php.ini! in /var/www/omniadd3/cron_add.php on line 0

Warning: License check failed! in /var/www/omniadd3/cron_add.php on line 0

Nie umiem dokładnie określić w którym momencie przestało mi to działać, w każdym bądź razie wszystko zainstalowałam zgodnie ze wskazówkami łącznie z biblioteką gd2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Sorry za zaśmiecanie tematu, ale proszę o pomoc. Zainstalowało mi się wszystko pięknie, wręcz podręcznikowo, zgodnie z niniejszym poradnikiem (przy okazji pozdrawiam autora i wielkie dzięki za dzielenie się wiedzą), ale...

Po wrzuceniu publikera na serwer i uruchomieniu instalacji pojawił się taki oto komunikat:

Wynik sprawdzenia gotowości do instalacji:
OK: Parametry serwera prawidłowe.

Błąd: Katalog /temp/ - niezapisywalny - zmień prawa dostępu do katalogu

Błąd: Plik /cron.php - niezapisywalny - zmień prawa dostępu do pliku

Błąd:
Plik /applications/publiker-app/libraries/complexSynonimator_db.php - niezapisywalny - zmień prawa dostępu do pliku

OK: Test HTTP zakończony prawidłowo.

OK: Test poczty POP3 zakończony prawidłowo (port: 110).


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 in /var/www/install/index.php on line 0
Błąd: Nie udało się połączyć z bazą danych przy użyciu podanych danych: adresu serwera, nazwy użytkonika i hasła. Sprawdź poprawność tych danych.

Co mam wpisać w polu danych dostępu do bazy msql, skąd wziąć te dane? Adres serwera, Nazwa bazy, Użytkownik (user):

P.S. Sorry za banalność pytania, ale wcześniej korzystałem z serwerów wirtualnych i dane msql były w panelu administracyjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności