Skocz do zawartości

Czy to kryzys dotarł już do AdSense?


mbuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Branża rozrywkowa w której zarabiam w AdSense nigdy nie miała dużych stawek z klik, już od dawna przyzwyczaiłem się do średnich stawek w granicach 1,0 - 1,5 centa za klik. Jednak to co dzieję się w zarobkach po ostatnich Świętach, już nie można nazwać inaczej niż po prostu dramat. Średnie stawki spadły grubo poniżej 1 centa za klik i wynoszą około 0,007 USD za klik. Co prawda od kilku lat obserwuję ciągły spadek średnich stawek za klik (jeszcze kilka lat temu było to 3 centy za klik, w minionym roku było już poniżej 1,5 centa), jednak nie myślałem, że dożyję chwili gdy Google będzie płaciło średnio poniżej 1 centa za klik (sic!). Nie jest to żaden Smart Pricing, bo zmiany na gorsze mają charakter bardzo liniowy (równia pochyła w dół, stale od kilku lat). Jak myślicie, czy jest to wynik nadchodzącego kryzysu, gdzie firmy redukują wydatki na reklamę i będzie jeszcze gorzej w tym 2009 roku? Ciekaw jestem, co myślicie, bo ja przy stawkach 0,007 USD za klik zaczynam wątpić w sens kontynuacji współpracy z Google...

adsenseil2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To prawda, od początku stycznia u mnie też spore spadki w zarobkach. Chociaż dziś i tak nieźle, można powiedzieć jak w zegarku: 244 klików, 2,44 $.

Będzie lepiej ;)

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka mojej strony to polskie wiersze (content jest oryginalny i bardzo bogaty, więc to nie jest żaden śmietnik) a reklamy są wyłącznie polskojęzyczne ( i nawet całkiem dobrze dopasowane). Ciekaw jestem czy takie poświątecznie spadki dotyczą tylko polskich reklam, czy to jakąś globalne załamanie stawek? Choć podejrzewam to pierwsze, to nie od dziś wiadomo, że polskich wydawców Google od dawna w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jakaś tragedia jest ogólnie.

U mnie branża nie tylko rozrywkowa bo również np usługowa czy sportowa i spadek we wszystkich kanałach masakryczny.

Stało się to zaraz po świętach i nie jest to żaden smart pricing na moim koncie, po prostu z zarobków około 4$ za 100 klików średnio ze wszystkich kanałów na koncie zrobiło się 1,5$ za 100 klików. Ja szczerze mówiąc już testuję alternatywnych reklamodawców na innych stronach bo to co oferuje w tej chwili google to się już zupełnie nie opłaca. A co się będziemy oszukiwać, to jest biznes, jeśli ktoś mi płaci za mało za udostępnioną powierzchnię reklamową, która nie jest wcale taka mała to ja dziękuję za taką współpracę.

Studio Moments - Nowoczesny Film i Fotografia Ślubna.

Jeśli potrzebujesz fotografa ślubnego lub kamerzysty na ślub i wesele w Krakowie lub Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to taką teorie ,

1.) - ruch jest kilkanaście procent wyższy w tym okresie niż zwykle

2.) - reklamodawcy jeszcze ospali i może się dziać tak ze po prostu dużo mnie pieniędzy jest w systemie bo przez święta cześć kampanii jest po prostu wyłączona

3.) - niski ROI dla całości bo ruch duży a raczej w tym okresie więcej jest przeglądających niż kupujących

Stąd potem nagły spadek zarobków , bo google tą mniejszą pule reklam musi rozdzielić na większa pule wyświetleń ( czytaj kliki ) , do tego może dochodzą mechanizmy typu SP , które dodatkowo obniżają zarobki , myślę że nie musze pisać że cena ( w tym przypadku za klik ) ustala się w punkcie przecięcia dwóch krzywych podaży i popytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ostatnio marnie, ale obstawiam jednak (przynajmniej częściowo) smart pricing.

Stawki spadły równo o połowę z dnia na dzień w pierwszych dniach grudnia i takie są już od miesiąca.

Mimo wszystko, po obcięciu o połowę, są to stawki około 4-5 razy wyższe niż na pierwszym zrzucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności