Jump to content
kubap10

jak linkowac z zaplecza ?

Recommended Posts

Budujac tematyczne mini stronki powiedzmy 20 stronek , po 20 podstron kazda podstrona tematyczna takie mini zaplecze z ktorego bedziemy pozycjonowac strone docelowa na 20 slow kluczowych , mamy wybor umiescic link:

A) - sitewide - na kazdej stronie 1 keywords

B - osobno na kazdej podstronie po 1 inny keywords

C) - 2-3 keywordsy na kazdej podstronie

Ktory model wydaje sie lepszy ?

Pozdrawiam

C. z zastrzeżeniem, że linki na danej podstronie prowadzą do różnych podstron serwisu docelowego

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Tak, ale nie ma co się bawić w jeden link/podstronę. Warto linkować stronę głębiej niż tylko stronę główną.

Dzień bez afery na PiO jest dniem straconym :)

small_logo_footer.jpg

Dodam, że z kilku linków na tej samej stronie do tej samej strony prawdopodobnie zostanie zaindeksowany ten wyżej.

Ale nie trzymaj się jednego schematu. IMO jeden z najczęściej popełnianych błędów to wypracować mega skuteczny schemat i się go trzymać :)

No, będzie setny post i mam okazje zapytać o coś z sensem :)

A jak ma się do tego wszystkiego linkowanie wewnętrzne na takiej zapleczówce?

Bo w sumie serwisik mały (site ~20) zatem z indeksacją nie będzie problemu, Ale czy na moc linka wychodzącego z konkretnej podstrony serwisu, ma wpływ ilość i jakość (tagi - <strong>, title, anchor) linków wewnętrznych z innych podstron zapleczówki?

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

jest niby taki kanon - postaw zaplecze (najczęściej WP) na kilku domenach po kilkanaście podstron każda i linkuj z nich do strony docelowej (pozycjonowanej)

Właśnie tak robisz, ja również, co mi z tego wyszło (po 2 msc.):

mam tak, wykupione nowe domeny (7), na każdej WP po kilka podstron, a z każdej z nich po 3 tematyczne linki wychodzące z tekstu do str. docelowej

Efekt po czasie mam taki, że choć sait jest zaindeksowany - linki nie. Z jednej domeny do pozycjonowanej wychodzi w sumie kilkanaście linków, każdy na inny anchor i do in.strony. Yahoo wskazuje po jednym z każdej domeny i figa więcej

Albo zmieniły się algorytmy, boty nie są aż tak głupie by się nie kapnąć że linkujące świeże strony do docelowej (również świeżej) to zaplecze, albo coś mam schrzanione :)