Skocz do zawartości

Uwaga na isprenewal.com MEGA NACIĄGACZE


Ptaq

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą wchodzę na maila a tam przypomnienie o przedłużeniu domeny... no wszystko fajnie - ale domena zarejestrowana w OVH, a ten mail z nieznanej mi firmy ( isprenewal.com ). Treść maila:

Nazwa Państwa domeny www.mojadomena.biz wygasa w dniu 2009-11-19.

Domenę można odnowić automatycznie, korzystając z ISP Renewal. Prosimy kliknąć na poniższe łącze, żeby odnowić swoją domenę na następny rok. Otrzymacie Państwo potwierdzenie w chwili, gdy domena zostanie odnowiona.

Kliknijcie tu, żeby odnowić swoją domenę teraz.

--------> https://www.isprenewal.com/for.php?d=www.mojadomena.biz

Otrzymacie potwierdzenie w chwili, gdy płatność zostanie zarejestrowana, a Państwa domena odnowiona.

--------------------------------------------------------------------------------

Dodatkowe informacje o ISP Renewal

ISP Renewal administruje adresy domenowe. ISP Renewal także doradza kompaniom w sprawie własności domen internetowych. My informujemy firmy o ich portfolio domenowym, przypominany, jeśli domena wkrótce powinna wygasnąć, i informujemy, kiedy należy domenę odnowić. Jeśli Państwo wybiera skorzystać z ISP Renewal dla odnowienia domeny, uprzejmie prosimy kliknąć na powyższe łącze. Jeśli nie macie Państwo zamiaru odnawiać domenę, możecie zignorować ten e-mail. Kiedy ISP Renewal odnowi Państwa domenę, informacje „Whois” pozostanie niezmieniona. Domena zostanie odnowiona na następny rok. U Państwa pozostanie teraźniejszy Provider Serwisu Domenowego dla odnowienia domeny. Jeśli Państwo potrzebuje dalszych informacji, prosimy skontaktować się z naszym centrum serwisowym, tel. +44 20 3355 4951 lub E-mail: support@isprenewal.net

Jakie było moje zdziwienie gdy po kliknięciu w ten mail zobaczyłem kwote 59,95Euro za odnowienie domeny .BIZ !

Ale chwile dłużej się zastanawiając, to nie dość, że chcą na taką kasę naciągnąć (250zł :) ) to jeszcze mają dane osobowe + karty.

A w dodatku jak bezczelnie jest zrobiona ta strona np.:

https://www.isprenewal.com/for.php?d=www.test_test.habada

Taka przestroga dla innych

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać ze domeny zawsze się odnawia tam gdzie się ją rejestrowało.A nawet gdyby zlecili to jakieś firmie (w co szczerze wątpię, bo to raczej niemożliwe) wystarczy zadzwonić /napisać maila do swojego rejestratora.

A tak na marginesie to takie maile powinni ludzie zgłaszać na policję lub do prokuratury ponieważ jest to próba wyłudzenia ścigana z urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nikt nie zostanie oszukany nic nie zrobią.

Żaden webdeveloper/pozycjoner nie da się nabrać. Gorzej z nieświadomymi klientami, którzy zapłacą przed strachem o stracie domeny...

Nieprawda ze nic nie zrobią.Jest to próba wyłudzenia która według kodeksu karnego jest ścigana z urzędu.A ścigana z urzędu znaczy to ze nieważne czy poszkodowany złoży doniesienie do policji czy prokuratury czy też oni sami się o tym dowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga kiedyś były jaja chbya też z OVH i przychodziły maile do odnowienia ale jak się opłaciło to automatycznie ktoś przejmował domenę (też nie wiadomo skąd mieli dane, maile itc.)

Nie mam pojęcia dlaczemu wyleciały i mają filtera Polskie znaki w adresach Joomla od nowa napisane, czytelnie i logicznie. Dylemat adres z www czy bez? Powinno to rozwiać wszelkie wątpliwości.

Naprawiam kodowanie [krzaki, chińskie znaki, polskie znaki] dowiedz się także czymże jest kodowanie znaków bo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno napewno po złożeniu doniesienia do prokuratury zaciekawiłoby ich skąd mają dane klienta podlegające ochronie o danych osobowych.Może wyciekły z firmy sprzedającej domeny, może ich pracownik zarobił na tym, może ich serwer nie był należycie zabezpieczony a nawet jak był odpowiadają za wyciek danych, itd.Może tu być jeszcze mnóstwo przykładów w każdym razie to nie przypadek że zna ktoś dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle :)

Widocznie jakiś robot przeszukuje net wyciąga nazwy domen których dane wyciągają z jakiegoś WHOIS i następnie wysyłane są maile...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozwoliłem sobie zrobić taki fajny mały test.Wypełniłem ich formularz jako ze oczywiście chcę przedłużyć domenę B) .Po wpisaniu danych (oczywiście fikcyjnych) pojawił mi się oto taki formularz do płatności: https://acsx1.nordlb.lv/ecomm/ClientHandler...Iqa7QKYX1TQQ%3d ( niby połączenie szyfrowane a jednak każdemu się otworzy,już dziwne) ponadto jak wpiszecie ten link w przeglądarkę pojawi się na dole strony coś takiego:VERIFIED BY VISA oraz MASTERCARD SECURECODE.

Nigdy ani Visa ani Mastercard nie obsługuje certyfikatów ssl!:)!!Nie obsługują też płatności on-line.Oni obsługują karty płatnicze oraz kredytowe ale nigdy nie certyfikują zleceń on-line.

Acha i tu raczej nie chodzi o przedłużenie domen ale o wyciągnięcie danych karty kredytowej.Mając takie dane można wiele zrobić.

Co ciekawe ich serwer co jakiś czas jest niedostępny.Poważna firma i ma w ciągu godziny 4 przerwy w dostępie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i tu raczej nie chodzi o przedłużenie domen ale o wyciągnięcie danych karty kredytowej.
To dopiero Kolega Amerykę odkrył :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i tu raczej nie chodzi o przedłużenie domen ale o wyciągnięcie danych karty kredytowej.
To dopiero Kolega Amerykę odkrył :)

Może dla ciebie nie ameryka ale wiele osób jak zobaczy logo VISA lub MASTERCARD to już dla nich jest wszystko ok.Nie wiem o co Ci chodzi ale czy to źle ze starałem się opisać to w miarę dokładnie aby ktoś nowy się nie naciął?

To ze Ty wiesz o co chodzi to nie znaczy ze każdy musi wiedzieć.

No i proszę Cię nie pisz takich tekstów bo nie tylko starzy wyjadacze są na tym forum a nawet jak są to nie wszyscy muszą się w tych sprawach orientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz takich tekstów bo nie tylko starzy wyjadacze są na tym forum a nawet jak są to nie wszyscy muszą się w tych sprawach orientować.
Uważam[łem], że przeczytanie tematu oraz postu Ptaq'a nie pozostawia cienia wątpliwości o czym jest ten topic zarówno dla starych wyjadaczy jak i mniej zorientowanych.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności