Skocz do zawartości

Znacie jakąś stuprocentową metodę na robienie backupów w wp


AdamAGP#

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze używałem php myadmina, ale często mi jakieś błędy wyskakują. Szczególnie w nowych wersjach wp. W wp-db-backup też ostatnio mi w jednej bazie jak testuję wyskakuje, że są zduplikowane wpisy komentarzy i nie da się wczytać wyeksportowanej bazy. :/

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO do robienia backupów bazy mysql najlepszy jest program mysqldump

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie próbowałem,

chyba jest dosyć skomplikowany?? Jak ktoś nie zna mysql.

Z tymi bazami to zawsze problemy :) to inna wersja, to coś tam nie gra, krzaczki, ale to akurat opanowałem z phpmyadmin, ale co z tego jak jakieś errory wyskakują ;(

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny poradnik do tego programiku https://www.cscenter.pl/tutoriale_tworzenie...per_1_23_a.html

on kopiuje bazę formie niezmiennej - kopiuje pliki? Nie tworzy żadnego jednego pliku eksportoweg?

Z tego co piszą tam na tym forum to, chyba tworzy plik i ktoś tam miał ten sam błąd który ja mam

 Istnieje szansa, że właśnie znaleziono błąd w analizatorze składni SQL. Proszę zbadać bliżej swoje zapytanie i sprawdzić, czy cudzysłowy są poprawne i dobrze sparowane. Inną możliwą przyczyną niepowodzenia może być wysyłanie pliku ze znakami binarnymi poza obszarem tekstu ujętego w cudzysłowy. Można również sprawdzić zapytanie SQL poprzez linię poleceń MySQL-a. W znalezieniu przyczyny problemu może pomóc także - jeśli się pojawi - poniższy opis błędu serwera MySQL. Jeśli nadal występują z problemy lub analizator składni zgłasza usterkę a linia poleceń - nie, ogranicz sekwencję zapytań SQL do pojedynczego, które powoduje problemy i zgłoś błąd, dołączając fragment danych zawarty w poniższej sekcji TNIJ:
----TNIJ STĄD----

Słyszałem, że najlepiej robić kopię bazy kopiując pliki, a nie eksportując, ale ja mam tylko dostęp do tworzenia kopii całego konta przez direct admin (jeśli chodzi od strony hostingu)

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sourceforge.net/projects/automysqlbackup/

Backupuję tym codziennie kilkaset baz mysql i jest na maxa niezawodny - to jest prawdziwy kombajn.. Tworzy backupy dzienne, tygodniowe i miesięczne, potrafi je rotować.

Zapomniałem dodać - z tego da się też przywrócić bazę danych :D co często jest niebagatelne. Szczególnie jak się pocą rączki bo nic nie działa.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22 masa ludzi "nie ma" / "nie używa" / "nie docenia" dostępu do linii poleceń

A przecież to najwygodniejsza metoda korzystania z komputera ;)

Ale masz rację slawek22, korzystanie z mysqldump jest banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22 masa ludzi "nie ma" / "nie używa" / "nie docenia" dostępu do linii poleceń

A przecież to najwygodniejsza metoda korzystania z komputera ;)

Nie trzeba shella, żeby odpalić to na hostingu - wystarczy cron.

Jednak mysqldump ma kilka wad - jak dasz backup całego mysqla to ci nie rozbija baz na pliki tylko wali wszystko do jednego pliku i potem ciężko to "wybrać" żeby zrestorować, a jak się zrobi tak jak proponujecie to co dodanie nowej bazy danych to trzeba pamiętać o ustawieniu backupów dla niej. Jak się stawia n+ stron zapleczowych hurtem no to to może być ból.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysqldump > możesz sobie zrzucać co chcesz, całą bazę(y), wybrane tabele wszystko zależy od dodatkowych przełączników w poleceniu mysqldump [options] db_name [tables]

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion - wiem, ale nie ma przełącznika co mi każdą bazę zrzuci do oddzielnego pliku (ja przynajmniej nie znalazłem). Do tego trzeba pisać skrypt. W zasadzie nie trzeba, bo już został napisany, ten co polecałem:

https://sourceforge.net/projects/automysqlbackup/

ale zanim go znalazłem walczyłem z mysqldumpem i mimo że jest prosty to również jest momentami mało funkcjonalny bez dodatkowego oskryptowania.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma przełącznika co mi każdą bazę zrzuci do oddzielnego pliku (ja przynajmniej nie znalazłem).
Dokładnie, nie Znalazłeś, bo nie czytałeś manuala tego programu:)
shell> mysqldump db_name > backup-file.sql

You can read the dump file back into the server like this:

shell> mysql db_name < backup-file.sql

backup: mysqldump [options] db_name [tables] > twojaNazwaPlikuDoJakiejMaZrzucic.sql

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moin - pokaż mi w swoim przykładzie, gdzie mysqldump robi listę posiadanych baz danych i dla każdej z tych baz wykona dump do oddzielnego pliku, tak, abym miał każdą bazę oddzielnie.

Manuala czytałem bardzo dokładnie. Za to Ty nie czytasz postów ;)

Jednak mysqldump ma kilka wad - jak dasz backup całego mysqla to ci nie rozbija baz na pliki tylko wali wszystko do jednego pliku i potem ciężko to "wybrać" żeby zrestorować, a jak się zrobi tak jak proponujecie to co dodanie nowej bazy danych to trzeba pamiętać o ustawieniu backupów dla niej

Bo jak stworzysz nową bazę to musisz dodać nową linijkę typu

mysqldump mojanowabaza > mojnowyplik.sql

I to jest ograniczenie. A mi chodziło o skrypt, który jak dodam bazę, to mi zacznie ją automatycznie backupować do odzielnego pliku (bez dodatkowych czynności) , a jak ją usunę, to mi już jej bakupować nie będzie próbować.

To tyle.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne ograniczenie tylko ty szukasz dziury w całym i wyimaginowanych problemów ;)

Jeśli baza jest na tyle ważna, że wymaga robienia kopi zapasowych to dodanie jednej komendy do jakiegoś pliku wsadowego nie stanowi najmniejszego problemu.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności