Skocz do zawartości

h1 obrazkowy

Grzegorz Getka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pod kątem SEO text w h1 lepiej ukrywać przez <span> i display none czy może przez text-indent z dużą wartością px ?

Pozdrawiam

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

popatrz w kod: https://www.kurshtml.boo.pl/

To jest przykład gdzie się stosuje display none i zastępuje obrazkiem. Moim zdaniem dobry i sprawdzony sposób :)

Zapraszam na mój blog - websem.pl - marketing internetowy i pozycjonowanie!

Kurs pozycjonowania

banner5.png

No tak, czyli tu mamy wersję z display none :)

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Ja preferują text-indent z dużym (px) + overflow:hidden

display:none w mojej subiektywnej opinii nie specjalnie dobrze może być widziane przez roboty czytające CSS. Aczkolwiek nie robiłem specjalnych testów w tym zakresie.

Roboty robotami, a nie zapominajcie o uprzejmych konkurentach. Chociaż jak tekst pokrywa się z obrazkiem to nie powinno być to niezgodne z wytycznymi. Ostatnio na grupie google jakiś jeden wyskoczył - "że jakim prawem taka strona nie ma bana..." ;) a było to nic innego jak wpisanie w ukryty pod obrazkiem h1 tekstu z banera. Mimo, że w sumie tak ma chyba 80% blogów na ogólnodostępnych themesach i wiele innych stron. Ludzie popadają w paranoję googlonoidalnom :rotfl:

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Kwestia, aby faktycznie tekst z grafiki pokrywał się z treścią h1.

Co są pewnego rodzaju (niepisane) standardy. Nie każdy chce i może iżywać sIFR w celu podmiany czcionek, są też bardziej złożone grafiki itp.

Google nie ukaże Cię tylko za to, że chcesz mieć najważniejszy nagłówek zrobiony bardziej atrakcyjnie niż zwykły napis.

Zresztą, jeżeli z ukłądu strony wynika, że to faktycznie jest pierwszy nagłówek to takie używanie H1 jest nawet wskazane, chociażby dla userów, którzy mają wyłączoną obługe CSS - np używają przeglądarek tekstowych.