Skocz do zawartości

Google i przyjazne linki


MK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, dotąd miałem na stronie linki tworzone funkcją GET a więc postaci index.php?go= i część z nich google zaindeksowało, ok. 2 tygodnie temu użyłem mod_rewrite i linki są przyjazne ale... Przed zmianą robot dziennie odwiedział mnie 8-10 razy z tego tylko raz na kilka dni odwiedził index.php ,zawsze szalał na podstronach, a po zmianie na linki przyjazne, odwiedziny troszke spadły i google jedyne co odwiedza to index.php. Przez 2 tygodnie codziennie 5-6 razy bywa na stronie i 90% tych odwiedzin to index.php (10% to komentarze newsów których linki są ciągle nie przyjazne). Zrobiłem na stronie mape (nie przez google sitemap generatora, normalnie w htmlu) robot raz ją odwiedził z adresu ?go= i nic, żadnej podstrony nie rusza :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK mialem ten sam problem. Przez kilka dni nic sie nie dzialo. Niby bot wpadal ale wynikow nie bylo widac. Aktualizowal tylko strone glowna. Natomiast dzisiaj widzialem ze wyniki sie zmienily.

Jest tylko jedno male ale. Otoz wprowadzilem dwie zmiany:

- najpierw przyjazne adresy

- po kilku dniach zmienilem Title

Po pierwszej zmianie minelo kilka dni zanim wprowadzilem druga zmiane. Od drugiej zmiany znowy minelo kilka dni. A teraz w wynikach widac tylko 1 zmiane chodz zostala wprowadzona do wynikow dopiero dzisiaj.

Wyglada na to, ze google zebral sobie dane do indeksacji kilka dni temu (przed 2 zmiana) i dodal je z opoznieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ostatnio jakiś ruch zaobserwowałem, google zaindeksowało przyjazne adresy na mojej innej stronie a na tej o której wyżej pisałem zaczą googlebot bywać tak jak kiedyś, i to dosłownie bo odwiedza strony z linkami ?go= mimo ,że już do stron z takim adresem nie prowadzi żaden link. Ruszyła się indeksacja stron tyle ,że stron z komentarzami, a przyjaznych linków ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności