Skocz do zawartości

Nieprawidłowe kliknięcia w reklamy - duża ilość w jedną jednostkę


CzarnyWEOL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na stronie używam GA prawie od 2 lat. Dziennie miałem średnio 100 klików. Od kilku dni coś jest nie tak... Nagle dziennie mam prawie 2 000 klików, z czego większość np. 1 800 jest w jedną reklamę. Po zarobkach widać, że GA zalicza to jako nieprawidłowe kliknięcia, ponieważ nie płaci za nie. Zapewne to jakiś BOT, nie mam pojęcia... W pierwszy dzień od razu napisałem do GA w tej sprawie, po kilku dniach jak dalej było to samo napisałem znowu do nich i poprosiłem, aby sprawdzili mi IP z którego nabijane są nieprawidłowe kliknięcia to zablokuję, ale nie odpisują...

Tak wygląda screen problemu:

30b1gnq.jpg

Czy ktoś z Was miał podobną sytuacji kiedyś? Proszę o pomoc w namierzeniu IP, które nabija mi te nieprawidłowe kliknięcia. Strona stoi na hostingu w home.pl, Adsense mam połączone z Analitycs. Nie mam pojęcia gdzie znaleźć informacje, które pozwolą mi zażegnać ten problem, a boję się, że zablokują mi konto w GA... Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie wie.

Jeśli kliki są tylko w tą jednostkę, to ja bym ją usunął na jakiś czas. Tak na wszelki wypadek.

Niestety kliki weszły już na drugą jednostkę. Mam dwie jednostki linków i tylko na tych jednostkach mam nieprawidłowe kliknięcia. Najpierw występowały na jednej, teraz już na dwóch...

Screen:

jzfdwo.jpg

Napiszę jeszcze raz do nich zaraz... i chyba zrobię tak jak mówisz, czyli usunę jednostki linków ze strony na kilka dni i zobaczymy co z tego wyniknie...

I zachowaj sobie dowód, że wysyłałeś zgłoszenia. Najlepiej wysyłaj tyle razy aż Ci odpowiedzą.

Kurde, ale jaki dowód... Oni nie odpisują. Wiadomość wysyłam tutaj, wybierając zakładkę Nieprawidłowe kliknięcia lub nietypowa aktywność na koncie, może znacie jeszcze inny formularz, dzięki któremu mogę się z nimi skontaktować? Pisałem także maila do Mariusza z ittechnology.us, bo z tego co na PiO wyczytałem on pracuje w google i może mógłby pomóc, ale także nie odpisuje...

wejdź na stronę i sprawdź IP w statystykach które ma najwięcej wywołań/odświeżeń strony, i to będzie prawdopodobnie to IP

Jak po wejściu na stronę mogę sprawdzić IP, które ma najwięcej wywołań/odświeżeń? Posiadam tylko Google Analytics i stats.pl wmontowane na hostingu home.pl, wiecie gdzie to konkretnie sprawdzić korzystając z tych statystyk? A może znacie jakieś narzędzie/inne statystyki, które mógłbym zainstalować i one umożliwiłyby mi sprawdzenie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po wejściu na stronę mogę sprawdzić IP, które ma najwięcej wywołań/odświeżeń? Posiadam tylko Google Analytics i stats.pl wmontowane na hostingu home.pl, wiecie gdzie to konkretnie sprawdzić korzystając z tych statystyk? A może znacie jakieś narzędzie/inne statystyki, które mógłbym zainstalować i one umożliwiłyby mi sprawdzenie tego?

no chodziło mi o statystyki tey strony, w analytics jest na bank

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dowodem chodziło mi o jakieś screeny. Jak dostawałem jakiś czas temu z Google kod PIN to tam podali adres mailowy adsense-pl @ google.com. Może spróbuj tam, chociaż skontaktować się z nimi to tragedia.

Ostatecznie możesz do czasu wyjaśnienia sprawy zdjąć wszystkie reklamy Google ze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w Analytics, które mam scalone z Adsense. Wchodzę w Użytkownicy witryny -> Lokalizacja w sieci i przejrzałem wszystko, oto co ciekawego zauważyłem:

eia5h4.jpg

f06pmf.jpg

6yiel4.jpg

kdsao9.jpg

Tylko tyle... Dziwne jest to, że na koncie Adsense notuję przecież kilka tysięcy kliknięć dziennie, a tutaj w Analytics nie wykazuje mi tego... Jedynie to co dałem screeny jest zastanawiające, ale tu kliknięcia są w setkach, a nie w tysiącach... Teraz zapytanie jak dojść do konkretnych IP tych sieci/hostów? Gdzie w ogóle w Analytics można znaleźć IP odwiedzających itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się moje problemy :) Od 2 dni wszystko jest w porządku, nie ma już tysięcy kliknięć.

Myślę, że te maile do nich jednak pomogły bo pewnie zablokowali IP, więc jakby ktoś miał podobny problem to tylko pisać do nich dzień w dzień nawet jak nie odpowiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o nieprawidłowe kliknięcia, choćby w pomocy napisano, aby nie informować o tym, bo na bieżąco monitorują blabla... Jeśli chodzi o monitorowanie nieprawidłowych klików korzystałem kiedyś z contextual trackera i pomogło. Szanse, że przywrócą Ci konto są niestety znikome.

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności