Skocz do zawartości

Czy do dwóch stron na jednym IP tworzyć dwa konta Google Analytics i GWT


cris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Mam takie pytanie. Czy dwie strony, które znajdują się na jednym IP i są zlinkowane pomiędzy sobą (jedno konto hostingowe), lepiej dodać do oddzielnych kont Google Analytics i GWT czy do tego samego konta. Troche szukałem o tym i wiem że lepiej jest jeśli są oddzielne konta, ale chodzi mi o to, czy fakt że sa na jednym IP i wzajemnie zlinkowane nie będzie dla Googla jednoznaczne z tym że są z "jednego źródła" i nie odczyta tworzenia dla nich oddzielnych kont jako czegoś bardzo, bardzo "fe" :)

Z góry dzięki za sugestie

pozdrawiam

Cris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialanie GA nie jest uzaleznione od IP. Mozesz sobie zalozyc rozne profile nawet dla podkatalogow jednej domeny czy poszczegolnych podstron, jesli masz taki kaprys :rotfl:

To wiem. Chodziło mi o to, jak to wpłynie na pozycjonowanie tych stron w googlu. Bo przeciez mają linki do siebie nawzajem, więc jakoś tam się te linki odnotowują w Googlu i zwiększają ilość linków przychodzących do tych stron. Wprawdzie wartość tych linków jest pewnie mała, bo są z tego samego IP, ale jeżeli dodam te strony do tego samego konta w GA to czy wartość tych linków jeszcze nie spadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności