Skocz do zawartości

Jak radzić sobie z nieprawidłowymi kliknięciami?


Flow

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem miesiąc temu bana w Google AdSense i oczywiście próbowałem się zastosować do ich zaleceń i znaleźć sprawcę, ale bezskutecznie, bo trudno określić czyja to wina i już mnie ignorują więc to bez znaczenia. Na początku myślałem, że to jakieś Chińskie boty, bo pełno ich w logach i wchodzą w miarę regularnie, ale okazuje się, że przeglądając dzisiaj Google Analytics trafiłem na to, że sprawcą jest nasz polski Kraków.

Teraz pytanie. Jak temu zapobiegać? Jeśli mam zbanować całe miasto to nie ma sprawy, bo strona jest po angielsku i jest kierowana do krajów anglojęzycznych, ale jakie zakresy IP tam mają? Gdzie szukać informacji na ten temat i dalszej pomocy?

adslow.jpg

Korzystam obecnie z konta kolegi i chciałbym uniknąć ponownie takiej sytuacji. Nie potrafię stwierdzić co to za IP (nie widać go w logach, ale jednak codziennie wchodzi i klika). Analytics też za wiele nie pomaga.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny artykuł. Sporo informacji zebranych w jednym miejscu i dziękuję za linka, ale czy to wszystko co mogę zrobić? Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o programowanie, ale przychodzi mi do głowy...

1. ...pomysł ukrycia kodu javascript dla odwiedzających (nie jestem przekonany czy całkowite ukrycie jest możliwe),

2. ...wyświetlanie kodu dla określonej grupy odwiedzających (np. tylko dla ludzi ludzi przybywających z wyszukiwarek)

3. ...banowanie wszystkiego co korzysta ze strony w niekonwencjonalny sposób (np. wchodzi tylko na stronę główną)

Oczywiście teraz będę starał się obserwować uważniej czy kliknięcia nie odbiegają od normy, ale jeśli ktoś ma jakieś sposoby pozwalające się dość skutecznie zabezpieczyć to chętnie o tym przeczytam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności