Jump to content

Certyfikacja domeny

Recommended Posts

Cześć

Mam pytanie - co to jest certyfikacja domeny? Przeglądam ofertę demenomanii http://domenomania.pl/

Jest tam możliwość wykupienia domeny oraz domeny wraz z certyfikacją. Próbuję zrozumieć ich opis certyfikacji, ale strasznie dużo w nim marketingowego bełkotu. Czy to jest tak, że jeśli w normalnej firmie wykupuję domenę to ona jest z jakimś certyfikatem, potwierdzeniem, że rzeczywiście jestem właścicielem, a domenomania rozdziela to i jeśli kupię domenę bez certyfikacji może się okazać, że będzie mnie dosyć łatwo z niej wysiudać - nie będzie jej whois i tak dalej?

"Pic na wodę"

Od kiedy to klienci lub odwiedzający stronę sprawdzają dane w bazie WHOIS?

Edited by Irek

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Kolejna firma która nie podaje na stronie uczciwie cen. Tzn. to pierwsze światło ostrzegawcze, żeby z takim podmiotem nie robić interesów... bo istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli coś tak absurdalnie banalnego jak przejrzyste przygotowanie oferty firmę przerasta - to wszystko inne - też.

Niby jest 10 groszy netto ale potem musisz kupować jakieś certyfikaty i inne bzdety. Śmieszy mnie podejście kiedy najpierw podaje się cenę A, żeby potem napisać że to tylko cena za część usługi i odpowiednia jest cena B (czasem jeszcze po B mamy C i D, żeby było śmieszniej). Może po prostu się zraziłem do takiego marketingu który robi z klientów idiotów.

Certyfikat... można się czymś takim pochwalić na stronie, bo osoby nie zaznajomione z tematem pewnie zareagują na słowo "certyfikat domeny", cena też nie wygórowana... więc zależy od targetu. Na "sklep z bielizną" taki certyfikat się nada... równie dobrze jak każdy :soczek: np. "certyfikat uczciwych praktyk biznesowych" który możesz "wystawić se" sam :)

Zgadzam się, że taki cert nic tak na prawdę nie daje. Dane osoby rejestrującej domenę są do sprawdzenia w parę minut (i to na podstawie umów z bankiem czy ISP, więc nie ma nawet o czym gadać).

Niektórzy wręcz żądają takich certyfikatów własności domeny..

Tylko po co to komu, jeśli jesteś właścicielem tej domeny nie z chwilą "otrzymania" jakiegoś śmiesznego certfikatu tylko podpisania umowy z usługodawcą? Certyfikat Irka jest taki sam jak firmy hostingowej, tzn. musiałby wynająć grafika który mu namaluje śerdnio-pro obrazek (lub sam namalować) a potem już tylko sprzedawałby za 20PLN/sztuka :soczek:

Poza tym, jest taka stara zasada w sprzedaży, że tylko towar niepożądany, marnej jakości albo nieprzydatny się wciska na siłę :)

• 2 weeks later...

Niestety, to żerowanie na niskiej edukacji naszego rynku - gdzie wystarczy ubrać to ładnie w grafikę plus trochę bełkotu marketingowego i udawać, że inaczej się nie da.

Nigdy wcześniej takich certyfikatów nie było (no może poza pomysłami firmy Domeny.pl ale to inna bajka) i jakoś whois plus sam fakt rejestracji był wystarczającym potwierdzeniem przynależności domeny.

Zatem - bez obaw.

Pozdrowienia

Bartłomiej Juszczyk