Jump to content

Certyfikacja domeny


Recommended Posts

Cześć

Mam pytanie - co to jest certyfikacja domeny? Przeglądam ofertę demenomanii http://domenomania.pl/

Jest tam możliwość wykupienia domeny oraz domeny wraz z certyfikacją. Próbuję zrozumieć ich opis certyfikacji, ale strasznie dużo w nim marketingowego bełkotu. Czy to jest tak, że jeśli w normalnej firmie wykupuję domenę to ona jest z jakimś certyfikatem, potwierdzeniem, że rzeczywiście jestem właścicielem, a domenomania rozdziela to i jeśli kupię domenę bez certyfikacji może się okazać, że będzie mnie dosyć łatwo z niej wysiudać - nie będzie jej whois i tak dalej?

Link to post
Share on other sites

"Pic na wodę"

Od kiedy to klienci lub odwiedzający stronę sprawdzają dane w bazie WHOIS?

Edited by Irek

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Link to post
Share on other sites

Kolejna firma która nie podaje na stronie uczciwie cen. Tzn. to pierwsze światło ostrzegawcze, żeby z takim podmiotem nie robić interesów... bo istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli coś tak absurdalnie banalnego jak przejrzyste przygotowanie oferty firmę przerasta - to wszystko inne - też.

Niby jest 10 groszy netto ale potem musisz kupować jakieś certyfikaty i inne bzdety. Śmieszy mnie podejście kiedy najpierw podaje się cenę A, żeby potem napisać że to tylko cena za część usługi i odpowiednia jest cena B (czasem jeszcze po B mamy C i D, żeby było śmieszniej). Może po prostu się zraziłem do takiego marketingu który robi z klientów idiotów.

Certyfikat... można się czymś takim pochwalić na stronie, bo osoby nie zaznajomione z tematem pewnie zareagują na słowo "certyfikat domeny", cena też nie wygórowana... więc zależy od targetu. Na "sklep z bielizną" taki certyfikat się nada... równie dobrze jak każdy :soczek: np. "certyfikat uczciwych praktyk biznesowych" który możesz "wystawić se" sam :)

Zgadzam się, że taki cert nic tak na prawdę nie daje. Dane osoby rejestrującej domenę są do sprawdzenia w parę minut (i to na podstawie umów z bankiem czy ISP, więc nie ma nawet o czym gadać).

Link to post
Share on other sites
Niektórzy wręcz żądają takich certyfikatów własności domeny..

Tylko po co to komu, jeśli jesteś właścicielem tej domeny nie z chwilą "otrzymania" jakiegoś śmiesznego certfikatu tylko podpisania umowy z usługodawcą? Certyfikat Irka jest taki sam jak firmy hostingowej, tzn. musiałby wynająć grafika który mu namaluje śerdnio-pro obrazek (lub sam namalować) a potem już tylko sprzedawałby za 20PLN/sztuka :soczek:

Poza tym, jest taka stara zasada w sprzedaży, że tylko towar niepożądany, marnej jakości albo nieprzydatny się wciska na siłę :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety, to żerowanie na niskiej edukacji naszego rynku - gdzie wystarczy ubrać to ładnie w grafikę plus trochę bełkotu marketingowego i udawać, że inaczej się nie da.

Nigdy wcześniej takich certyfikatów nie było (no może poza pomysłami firmy Domeny.pl ale to inna bajka) i jakoś whois plus sam fakt rejestracji był wystarczającym potwierdzeniem przynależności domeny.

Zatem - bez obaw.

Pozdrowienia

Bartłomiej Juszczyk

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy