Skocz do zawartości

ukrycie linku kontekstowego


Rekomendowane odpowiedzi

zdarza się, że mamy dostęp do kilkunastu stron, nie będąc ich właścicielami. Często chciałoby się w tekście strony umieścić linki do serwisów zewnętrznych. Właściciciele takich serwisów magą na tego typu praktyki patrzeć niechętnie (mówię tu o linkach w treści strony (kontekstowych), a nie gdzieś z boku czy na dole w stopce).

Jak wieć je ukryć tak, żeby nie były widoczne dla oka człoweka, a były dla Google i innych wyszukiwarek.

Pierwsze co mi się nasunęło na myśl - style dla linku:

text-decoration: none;

color: taki sam jak tesktu

cursor: text;

Dodatkowo java script:

onMouseOver="window.status=''; return true" onClick="window.status=''; return true" onMouseOut="window.status=''; return true"

Umieściłem takie linki w jedym z serwisów:

NetSprint, MSN, Yahoo je łapie

Google: pokazuje tylko ten, gdzie nie było JavaScript, ale to może dlatego, że generalnie Google pokazuje mniej linków.

Ewentualnie myślałem jeszcze o czyms takim, to w razie jakby ktoś zajrzał do kodu:

<a href="https://%77%77%77 itd...

zamiast https:/www....

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

pozdrawiam:

Tomek Frontczak

MaxROY.com sp. z o.o. - Search Marketing Consulting

Szkolenia - Marketing: AdWords (certyfikowane przez Google), SEO (certyfikowane przez MaxROY.com) i Analityka Webowa

marketing_okladka_poziom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co ma text-decoration do ukrywania?

2. co ma kursor do ukrywania

3. po znaznaczneiu i tak będzie widoczny

a o ukrywaniu linków poczytaj na forum. było kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o takie ukrywanie mi chodzi....

mam na myśli linki w tekście, który juz jest widoczny, bo jest tekstem strony. W tym wypadku 1 i 2 ma znaczenie.

pozdrawiam:

Tomek Frontczak

MaxROY.com sp. z o.o. - Search Marketing Consulting

Szkolenia - Marketing: AdWords (certyfikowane przez Google), SEO (certyfikowane przez MaxROY.com) i Analityka Webowa

marketing_okladka_poziom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, sorry, źle zinterpretowałem.

No teoretycznie jest to rozwiązanie ciekawe. JS w niektórych przypadkach mógłby i tak zdradzić, że mamy do czynienia z linkiem (niestandardowy status).

W sumie więcej coś dodać ciężko będzie. Tak czy siak - widoczne na poziomie kodu będzie to zawsze. Przecież te wyszukiwarki muszą widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności