Skocz do zawartości

Projektowanie menu


DreamStudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przerabiam TYPO3 dla użytku zwykłych wyjadaczy chleba i mam problem jak rozwiązać tworzenie menu. Oto jak rozwiązałem tworzenie menu:

Zarządzanie menu z poziomu CMS: https://img30.imageshack.us/i/82552250.gif/

Postanowiłem, że na stronie może być maksymalnie 5 oddzielnych menu, można używać jednego lub trzech albo pięciu. Każde menu ma przypisane standardowe dane takie jak otoczenie np: <div class="menu> jak i otoczenie przycisków np: <b>-tutaj-link-</b>

Podczas tworzenia szablonu można zmienić wszystkie parametry związane z otoczeniem całego menu, otoczeniem przycisków itp i myślę, że to super rozwiązanie ponieważ konfiguracja wygląda np tak:

###MENU#### {

allWrap=<div class="moje_menu"><ul>|</ul><span>To jest dopiero menu :)</span></div> // w miejsce |(pionowej kreski) będzie wstawiane menu

wrap=<li class>|<li> // w miejsce pionowej kreski będzie wstawiany link i jeśli chcemy to podmenu, w miejsce class wstawiane będą classy np: takie jakie ustawimy w zarządzaniu w CMS menu.

classOn=MojPrzyciskJestOn // a to będzie podmieniać standardową klasę "on" gdy przycisk jest wciśnięty

Teraz najtrudniejsze: mam menu

<ul>

<li>Podstrona 1</li>

<li>Podstrona 2</li>

<li>Podstrona 3

<ul class="Podkategoria">

<li>Fajna strona</li>

<li>Tutaj jestem</li>

</ul>

</li>

<li>Ostatnia podstrona</li>

</ul>

to automatycznie zostanie przerobione na takie menu:

<ul>

<li class="first">Podstrona 1</li> <- first dodawany jest dla pierwszych przycisków

<li>Podstrona 2</li>

<li class="pid sub_pid">Podstrona 3

pid klasa jest dodawana do podstrony 'parent' a sub_pid jest dodawana do podstrony, która jest po drodze w lini parent.

Pytanie nr #1 czy zostawić obie klasy czy samo sub_pid - co będzie lepsze do stylowania

<ul class="Podkategoria">

<li class="first last pid">Fajna strona</li>

Tutaj jest tylko jedna podstrona więc jest teoretycznie pierwsza i ostatnia.

Pytanie nr #2 czy zostawić obie klasy, czy usunąć i zostawić bez klas określających pozycje menu a może wprowadzić klasę "jeden_przycisk" ??

Jesteśmy w podstronie która za parent ma podstronę Fajna strona więc ten przycisk ma klasę pid

Pytanie nr #3 czy klasa pid powinna być na początku czy na końcu? IMO ważniejsze jest first/last/jeden_przycisk niż pid czy sub_pid

</ul>

</li>

<li class="last">Ostatnia podstrona</li> <- last jest automatycznie dodawany do ostatniego przycisku

</ul>

Wszystkie parametry będzie można zmieniać (nazwy klas) ale opcje typu czy ma się wyświetlić pid i sub_pid czy samo sub_pid muszę zaprogramować i nie będzie można tego zmienić dlatego chce to zrobić maksymalnie elastycznie dla osób kodujących swoje szablony.

----------

Jakie znacie rodzaj menu z podmenu? ja znam rozwijane mające układ jak powyżej i menu, może być rozwinięte jedno lub rozwijane wszystkie oddzielnie <- takie jest już zaplanowane.

Jest menu takie:

<div class="menu">-menu-</div>

<div class="podmenu">-podmenu-</div> <- takie mam zamiar stworzyć

Jest też takie

<div class="menu">-menu-</div>

<div class="podmenu_przycisk_1">-podmenu-</div>

<div class="podmenu_przycisk_2">-podmenu-</div>

<div class="podmenu_przycisk_3">-podmenu-</div>

<div class="podmenu_przycisk_4">-podmenu-</div>

I po na jechaniu na przycisk w menu pojawia się podmenu tego przycisku, takie zastanawiam się czy projektować.

Pytanie nr #4 znacie jeszcze jakieś popularne układy menu?

- - - -
StudioTypo3.com - tworzenie stron w oparciu o TYPO3, aplikacji mobilnych i programów desktopowych. Po ciężkiej pracy zapraszam do odwiedzenia gabinetu kosmetycznego znajdującego się w Rzeszowie na ul. Lwowskiej 6. Więcej informacji o ofercie gabinetu znajdziesz na stronie kamidabrowska.pl, polecam makijaż lub zabiegi na twarz - można się zrelaksować i trochę odmłodzić lub wymalować. Dla facetów też jest kilka zabiegów (depilacja) polecam baaardzo boli ;) ale czego się nie robi dla swojej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności