Skocz do zawartości

Ban - czy da się interweniować?


Cyberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napiszcie proszę, czy ban na kilka fraz jest stały, czy mogę się spodziewać, że po jakimś czasie zginie/zostanie zdjęty.

Otóż... dostałem bana na kilka fraz kluczowych (katalogując udało mi się powoli doczłąpać do 4 podstrony), natomiast kilka innych fraz nadal wyświetla wyniki, ale obniżone średnio o 10-20 pozycji.

Przyczyna (przypuszczalna) - jakiemus kretynowi nie spodobalo sie, ze uzywam trackbackow z swojego bloga do promowania strony i zaczal pisac o tym na jakims twittero podobnym polskim klonie.

Czy da się w tej sprawie jakoś interweniować, czy też jedyna opcja to dodawać nadal katalogi i mieć nadzieję, że pozycje wrócą?

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwie sprawy:

Dowiedzieć się co to BAN a co to FILTR,

Poczytać forum i zobaczyć, że ten temat był wałkowany już sryliardy razy...

Pozdrawiam.

edit: zakręcony mnie ubiegł :C

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jak widać moje słownictwo i wiedza z terminologii jeszcze jest słaba.

Jeśli to filtr jak sugerujecie, to powinienem nadal pozycjonować katalogami i czekać na poprawę (z tego co wiem, wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę).

A może prościej/szybciej było by wykupićw/wygospodarować jakąś inną domenę, ją pozycjonować i dać redirecta albo coś? Jeśli macie jakieś sugestie w tym zakresie, będę wdzięczny za rady (nie chciałbym zmieniać domeny na innąi pozycjonować od nowa, bo zależy mi na tym adresie)

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek o pare pozycji to jeszcze zadna tragedia :D Linkuj to sie pozycje wygrzebia.

A co do czyjegos 'niepodobania' i pisania o tym to chyba nie rozumiem zwiazku :D Ja moge napisac, ze domeny.pl spamuja i linkuja ze smieci i wogole, ze totalne zlo ale to raczej nie wplynie na ich pozycje (a co najwyzej pozytywnie bo dostana darmowe linki).

Stara zasada dziala i w pozycjonowaniu. Niewazne jak mowia, wazne zeby mowili ;P

No i znowu zmiany ;] Bedzie sie dzialo... hehehe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spadek o pare pozycji to jeszcze zadna tragedia"

To fakt, bo jestem w stanie spokojnie w 2-3 tygodnie spowrotem je wyciagnac. Gorzej z tymi, ktorych juz wogole nie widac (frazami).

Czy jest jakas metoda na sprawdzenie, czy wogole gdzies wyniki sa? (page position z strony optymalizacja.com sprawdza chyba top 500 wynikow, jesli jest dalej to lipa).

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zauważyłem, i ni diabła nie wiem o co kaman ;)

źródło: https://www.optymalizacja.com/google-ranking.php

fraza: zdjęcia ślubne

strona: https://swiatlemmalowane.pl

wynik: 37. Swiat�em Malowane - Fotografia �lubna - wyj�tkowe Zdj�cia �lubne ...

fraza: fotografia ślubna

strona: https://swiatlemmalowane.pl

wynik: 47. Swiat�em Malowane - Fotografia �lubna - wyj�tkowe Zdj�cia �lubne ...

(czyli wyniki, jakie jeszcze wczoraj widziałem w wyszukiwarce)

a teraz normalnie wpisuje w google i strony nie ma w top 100 :/

Czy ktoś może wyjaśnić?

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dla rzeglądarek, a dla Twojego miejsca gdzie akurat sprawdzasz pozycję, może być tak nawet, że sąsiad mając neta z innej sieci niż Ty może mieć inne wyniki...

poszukaj narzędzia gdzie można sprawdzac pozycję na róznych DC np to https://www.optymalizacja.com.pl/google-dance/ i tam sprawdzaj

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Dodatkowo wypełniłem również formularz na stronei google webmaster tools o ponowne umieszczenie strony w wynikach, poprawiajac pare znalezionych bledow (np linki do nieistniejacych podstron ktore sie pojawily w sieci... uzylem 301 na nieistniejace strony przenoszac na HP). Mam nadzieje ze rozwaza i wroce na swoja 4 strone i powoli bede walczyl w gore.

Ps. Ktos gdzies pisal, ze zglosila sie do niego firma pozycjonujaca, informujac m.inn. ze trzeba zglaszac do goole, ze ktos pozycjonuje strone itp. Chyba wiem o co chodzi. Sprawdzcie sobie to (po zalogowaniu do webmaster tools):

https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration

a tam jest napisane:

"Podaj więcej szczegółów: jakie działania mogły doprowadzić do zastosowania jakichkolwiek sankcji i jakie działania naprawcze zostały podjęte. W razie korzystania z usług firmy zajmującej się optymalizacją witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek (SEO) należy nas o tym poinformować. Opisanie firmy SEO i jej działań świadczy o dobrej wierze i może pomóc w ocenie żądania ponownego rozpatrzenia zgłoszenia. Jeśli sądzisz, że niedawno nabyta przez Ciebie domena mogła wcześniej naruszać nasze wskazówki, poinformuj nas o tym poniżej. Witryny, których celem jest jak największa liczba odwiedzin (SEO, programy partnerskie itd.) zazwyczaj muszą dostarczyć więcej dowodów działania w dobrej wierze, ubiegając się o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia."

Wolno interpretując można to tak zrozumieć, ale moim zdaniem to jest nadinterpretacja jakiejś firmy. Tak czy inaczej wydaje mi sie ze tajemnice rozgryzlem.

PsPs... jesli ktos kojazy link do tego artykulu to prosze o info, odpisze tez tam, bo na razie nie moge go znalezc.

Fotografia Ślubna - Światłem Malowane - profesjonalna fotografia slubna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności