Skocz do zawartości

menu w js + mapa serwisu - kłopot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Sorry jeśli już było ale nie znalazłem w archiwum. Mam na stronie menu w js więc aby Google mógł pobuszować umieściłem link do "mapy serwisu". Mapa zawiera odnośniki do wszystkich stron <li><a hreff="strona.php">tytuł strony</a></li> Tytuły moich stron nie są zbyt przyjazne dla użytkownika, więc wolałbym całą mapę ukryć przed userem. Do "mapy serwisu" prowadzi mocno zakamuflowany link obejmujący przezroczysty rysunek 1px x 1px (u góry każdej ze stron). W HEAD mapy umieściłem z kolei location.replace("strona główna"). I teraz mam mały problem – Google jak by tego nie widział. Indeksuje tylko stronę główną i dwa zwykłe linki (nie w js) z niej wychodzące. Dalej się nie zagłębia. Jakby nie widział „Mapy serwisu”. Czy robię coś nie tak? Może lepiej spis linków do wszystkich podstron umieścić w <noscript></noscript>?

Z góry dzięki za informacje

amberlamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosuj półśrodków, albo zrób mapę fajną dostępną również dla usera, albo nie baw się w te przedziwne kombinacje tylko zrób ua cloaking ;)

a powaznie, <noscript> jak najbardziej sie nadaje, ale moze jednak warto postapic etycznie i nie ukrywac mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Google może czytać metę Location.

2. Zrób normalną prawdziwą mapę. Nawet taka oparta o listy może okazać się nie być złą.

3. Mam nadzieję, że masz <a href=...> a nie <a hreff=...> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Google może czytać metę Location.

Ale przekierowanie nie jest w META tylko w js:

<script type="text/javascript" language="JavaScript">

<!-- 

location.replace("https://adres_strony.php")

//-->

</script>

2. Zrób normalną prawdziwą mapę. Nawet taka oparta o listy może okazać się nie być złą.

Taka właśnie jest (z zastrzeżeniem, że na początku jest to przekierowanie) a mimo to mam wrażenie że Google nie widzi :-(. Może powodem jest to, że do mapy prowadzi link na obrazku o rozmiarze 1px x 1px???

3. Mam nadzieję, że masz <a href=...> a nie <a hreff=...> ;)

Jest href= ;-). Literówka w postcie

amberlamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Google może czytać metę Location.

Ale przekierowanie nie jest w META tylko w js:

<script type="text/javascript" language="JavaScript">

<!-- 

location.replace("https://adres_strony.php")

//-->

</script>

2. Zrób normalną prawdziwą mapę. Nawet taka oparta o listy może okazać się nie być złą.

Taka właśnie jest (z zastrzeżeniem, że na początku jest to przekierowanie) a mimo to mam wrażenie że Google nie widzi :-(. Może powodem jest to, że do mapy prowadzi link na obrazku o rozmiarze 1px x 1px???

3. Mam nadzieję, że masz <a href=...> a nie <a hreff=...> ;)

Jest href= ;-). Literówka w postcie

amberlamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Sam mam menu w js i podobny kłopot. Rozwiązanie - link do mapy na każdej podstronie, dodatkowo na str. głównej sekcja newsów, w której zamieszczam "normalne" linki do uaktualnionych stron

Jeśli interesujesz się Premiership, nie możesz odpuścić Chelsea Londyn to polski serwis o Chelsea. Fan sportu chętnie usłyszy coś o Formule 1 gdzie jeździ nasz Robert Kubica . Dodatkowo warto pobawić się tematyką Praca w internecie - to akurat największy z serwisów o zarabianiu. Zerknij i podlicz nasze dowody wypłat - nadal sądzisz że nie warto ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

location.replace
stawiam browca przeciwko wodzie mineralnej, że google to widzi - coś mi się przyśniło - jak zwykle nie ma pewności, ale google coraz bardziej wrażliwe jest :). Na pewno już mierzy h1,h2,h3 - sprawdza kolorki tekstu i tła również czytając css'y ... zagląda do jawasritptów - wię pewności nie ma dlatego najlepiej zrobić to porządnie. I nie wrzucaj do niewidzialnego DIV'A ! znam dziesiątki ludzi którzy już nie śpią po nocach bojąc się dnia w którym pozycja -5000 lub hiden będzie dla google niewidoczna (mniejmy nadzieje, że nie karana!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno już mierzy h1,h2,h3 - sprawdza kolorki tekstu i tła również czytając css

No to mnie zaskoczyłeś przed snem. Albo przespałem coś albo nie doczytałem. Na kilkadziesiąt serwisów jakie mam jeszcze mi się nie zdażyło, żeby Googlebot poprosił o css. Więc jakim cudem może rozpoznawać wielkość H(n) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilkadziesiąt serwisów jakie mam jeszcze mi się nie zdażyło, żeby Googlebot poprosił o css

no to teraz ty mnie pocieszyłeś ... ale cholera spawdzam logi i muszę ci przyznać rację ... a mógłbym przysiądz ... (że z trusakwek ;-).

Dzięki - muszę się bardziej uważać na to co piszę ... używać jednak słów być może i pradopodobnie ... Nie wiem może to walka o "czytość rasy" mnie wkręciła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności