Jump to content

Problemy po przekierowaniu 301


MOUKETTA

Recommended Posts

Na początek napiszę, że już wcześniej robiłem redirect 301 i wszystko bylo OK.

Zrobiłem przekierowaniu półtora miesiąca temu na nową domenę, google ładnie podmieniło domenkę w wynikach po tygodniu, pozycje te same. Po tym jak google łyknęło 301 zacząłem stopniowo zmieniać linki w SWLach na nową domenę i po jakimś tygodniu zniknąłem z wyników wyszukiwania i to na b. łatwe frazy - nie ma mnie po prostu nawet w top500. Po wpisaniu nazwy domeny (bez końcówki) pojawiają się najpierw podstrony a dopiero później domena główna. Dopiero jak wpiszę pełną nazwę domeny jest ok. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? 1. raz się z czymś takim zetknąłem.

Link to comment
Share on other sites

Mam trochę podobną sytuację:

Mamy domenę 5 letnią. No i ona sobie miała same naturalne linki, na przeróżne frazy - generalnie nie takie, jakie powinny - adres strony, bądź nazwa firmy itp. Wrzuciłem na nią ok 25k punktów z e-weblinka na różne frazy - poszły sobie w górę na zadowalające pozycje. No i teraz mamy nową domenę - (z rozszerzeniem info.pl) i osoba z góry zdecydowała, że stara domena idzie w odstawkę - zrobiłem 301 na nową - każdy adres na odpowiednik w nowej domenie, a nie wszystkie na stronę główną. Pozycje się przeniosły, niektóre lekko spadły, niektóre poszły lekko w górę (nowy serwis powstał, więc też może być przyczyna). Dorzuciłem 5k z e-weblinka, już na nową domenę, tamte 25k dalej na starej...no i dnia (26.II) poleciałem w kosmos;/ na te frazy, które były zrobione e-weblinkiem + prawie wszystkie, które były naturalnie i z długiego ogona też jest mniej wejść.

Pytanie jest takie - filtr? czy może Google potraktowało 301 na krótką metę, a potem domenę jak nową - i fsb na starcie a potem spadki? Czy domena info.pl miała znaczenie?

Jeśli filtr, to jak pozbędę się linków z SWLi i dam ponowne rozpatrzenie do Google, to mogę liczyć, że filt (o ile to filtr, a nie standardowe działanie) zniknie? Czy tylko pogorszę sytuację? Jeśli ktoś miałby jakieś podobne przypadki, bądź jakieś sugestie, będę wdzięczny.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Nowa domena na którą robicie przekierowanie 301 jest... nowa, więc nie ma stałych dobrych linków. Jedynie te przekierowane ze starej domeny, ale widocznie to nie to samo. Więc co tu się dziwić, że skoro na nową domenę, bez stałych linków, rzucacie punkty z SWLa, to jasne, że dostanie filtr...

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Link to comment
Share on other sites

Nowa domena na którą robicie przekierowanie 301 jest... nowa, więc nie ma stałych dobrych linków.
Sorry, ale bzdur.

301 ma przekierowac wszystko (BL, PR, Trust, wiek), wiec ta nowa domena ma stale dobre linki z tej starej.

Dlaczego wylecial: nie mam pojecia, moze przez przypadek? Chodzi mi o to, ze ta stara moze i tak wyleciala bez 301...

PS: 301 nie moze przekierowac BAN-y i nie powinno filtrów - ale to temat na innego watku.

Edited by TTSEO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sprawdziłem 2 piekielnie trudne frazy z allinanchorem które ostro linkowałem po przekierowaniu i niestety jestem w top10 a bez allinanchora - pomiędzy pozycją 80-120, wychodzi że jestem 5 miesięcy w sandboxie.

Dodam że w top10 są same subportale onetu, gazeta.pl czy wp. Może google niechętnie widzi drobniejsze strony i nigdy nie wyjdę z sandboxa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy