Jump to content

Jak to jest z tymi upadkami?

Recommended Posts

Przez pół roku nie zajmowałem się typowym pozycjonowaniem, gdyż moim głównym zajęciem było optymalizowanie stron.

Przed paroma tygodniami wróciłem także do zwykłego pozycjonowania i jestem niesamowicie zszokowany.

Pół roku temu słyszałem o tym że ery qlwebów, dmozów czy scuttle są skończone i te spamiarki do uzyskiwania site się nie nadają.

Z ciekawości zobaczyłem na swoje konta swl i jestem mile zaskoczony, ponieważ żaden z moich qlwebów, dmozów czy scuttle nei został zbanowany... Baaa czują się świetnie i mimo że nei były linkowane przez pół roku a linków do nich jest nie wiele, to ich site wzrósł średnio o 200% w stosunku do ostatniego badania...

Tak więc gdzie te bany i obcinanie site? Dmoz którego lekko zmodyfikowałem (2 minuty) i posiada 2 linki stałe prowadzące do niego ma dzisiaj site 10k i stoi już rok... większość scuttle posiada 20k site a stałych dobrych linków jest góra 5/6. Qlweby dodane do kilku katalogów i punkotwane z swl mają po 5k a postawionych mam ich sporo.... Gdzie logika panowie? Bo ja tu żadnego końca żadnych er nie widzę ;)

Pozdrawiam.

PS. nie wiem jak jest z tekstami piosenek czy YT bo do tej pory nie używałem tych skryptów.

PS2. Podlinkuje jeszcze troche te spamy i zobaczę jaki to da wynik w postaci ewentualnych banów, gdyż mogę poświęcić znaczną część tego spamu, bo nie lubie się gmatwać w tym ;)

Edited by ilgesu

Grafika, kodowanie, seo, tworzenie zaplecza, copywriting? Prywatna wiadomość.

Dodam że na początku ich istenienia site wahal się bardzo i był mały, jednak teraz sobie powoli rośnie. O dziwo dobrze podlinkowane forum phpbb3 z duża ilością postów ma site 1k, a qlweb na jego subdomenie z linkiem z głównej ma 5k ;)

Grafika, kodowanie, seo, tworzenie zaplecza, copywriting? Prywatna wiadomość.

a ja ostatnio postawiłem qlweb'ika, zmieniłem templatke i dodałem kanał rss zaciagany 1 raz na 24h, usunąłem wszystkie linki wychodzące i po podlinkowałem około 50 linkami stałymi z różnych śmieciowych precli zarzuciłem moje pkt w ewebie czyli całe 3k pkt ;) i zapomniałem o qlwebie a tu niespodzianka po miesiące site niecałe 10k

problem pojawił się jak wstawiłem linki wychodzące, to site tak samo szybko jak wskoczyło tak samo szybko się wyindeksowuje (wstawiłem wsumie 15 rotacyjnych linków, 5 swoich i 10 z gotlinka) i niestety site trzyma się teraz na poziomie 2,5k jednak dalej leci w dół

usunąłem linki i zobaczymy czy wróci, ale jakby nie było uważam że era żadnych skryptów nie przeminęła, a jedynie ilość linków wychodzących powodują taką a nie inną indeksację