Skocz do zawartości

mały index i kilka innych


abyss

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wykupiłem miejsce na płatnym serwerze na małą grupę serwisów (+3 domeny) i przymierzam się do projektu stron www. Praktycznie czysty html(xhtml), css'y i div. Nie stać mnie na wynajęcie kogoś do pisania i pozycjonowania (może później) - na razie nie chcę zbabrać strony, a mieć dobrą podstawę do wzrostu pozycji w google. Przeglądam to forum od miesiąca, jednak kilka rzeczy nie jest dla mnie jasnych. Oto one:

1) Chciałbym, żeby przed załadowaniem właściwej strony www ładowała się malutka strona bez grafiki oznajmiająca o tym, że trafiono we właściwe miejsce dla pytającego. Siłą rzeczy musi to być (musi? a może nie?) index.htm ale jednocześnie chciałbym, by był bardzo lekki i nie zawierał wielu kilobajtów linków(co z kolei jest wskazane, by strona była wysoko w wyszukiwarkach). Niestety obie idee kłócą się. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

2) Na ile istotna dla robotów indeksujących jest poprawność samego kodu strony? Wiem, że "wywalenie" rzeczy we frames powoduje problemy z indeksowaniem - więc frames i tabel nie będzie.

3) Jak uniknąć banowania w google - czyli czego zdecydowanie NIE robić? ("sandobox" czytałem, wiem że NIE spamujemy na stronach)

4) Co sądzicie o UNIKANIU niektórych słów w tekscie (albo unikaniu ich w większej ilości) - zastanawiałem się, czy niektóre popularne słowa występujące masowo w necie jako keywords nie są traktowane jako czynnik rankujący stronę "w dół" (np. reklama, promocja, tani, hosting)

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem:

1. Nie rob strony glownej typu: "GRATULACJE UDALO CI SIE DO NAS TRAFIC KILKNIJ NA PRZYCISK -WEJSCIE-" bo:

- strona glowna nie bedzie miec kontentu (tersci) i opis w google bedzie wygladal jak powyzszy tekst

- googlebot dziala glownie na zasadzie dwoch klikniec...

2. Poprawne zamykanie i otwieranie wszystkich zaznacznikow gra istotna role

3. Wszystko robic z umiarem, i nie robic z podejsciem "wsadze czegos wiecej niz konkurencja to bede wyzej"... lepiej wsadzic cos innego i byc tam gdzie konkurencji nie ma ;). Najwazniejsza zasada - nie spamowac.

4. Dobry kontent to podstawa.

- nie powtarzaj obok siebie tych samych slow bo google da Ci filtr

- buduj naglowki <h1> a w nich stosuj slowa kluczowe opisujace tekst

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W takim razie odpuszczam sobie "stronę" wprowadzającą".

Czytam sobie o css i div i głowa mi z lekka puchnie :D Mówimy "nie" tabelom :P Jednak przyznam, że w wypadku galerii foto tabele dobrze się sprawowały, zdecydowanie łatwo było ułożyć sobie miniaturki "jak się chciało" - z css nie jest to dla mnie takie jasne :(.

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHTML 

Zrób normalną stronę index.htm i na niej warstwę zawierającą powitalny tekst, która początkowo będzie przysłaniała zawartość właściwej strony.

A po kliknięciu myszą na warstwie niech np. znika i pokazuje już właściwą stronę. Efekt fajny i wcale nie skomplikowany.

No niestety to chyba nie zadziała tak, jakbym chciał. CELEM tej małej strony bylo bardzo szybkie załadowanie informacji "co klient tu znajdzie" a nie strony z dużym contentem (wiem jak to jest mieć wolne łącze i co znaczy znudzony "przeglądacz stron"). Jeżeli mam ładować całą stronę, to wolę zdecydowanie to ładować BEZ żadnych stron powitalnych.

Sam często przy szukaniu jakichś materiałów w google stosuję taką technikę: otwieram 4-8 stron jednocześnie i przeglądam po kolei. Jeżeli któraś się jeszcze ładuje i nic nie widać, a title nie był wyjątkowo zbieżny z moim szukaniem, to klikam X po prawej stronie i nie ma problemu (dla mnie).

A i jeszcze jedno pytanko - czy można wykluczyć z czytania przez robota fragmenty tekstu w samej stronie?

A może on sam "rozumie", że jak piszę:

Nie realizujemy także fotografii ślubnej ani okolicznościowej. to nie powinienem się pojawiać w wynikach wyszukiwania na "fotografii ślubnej" i "fotografia ślubna" ?

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może on sam "rozumie", że jak piszę:

Nie realizujemy także fotografii ślubnej ani okolicznościowej. to nie powinienem się pojawiać w wynikach wyszukiwania na "fotografii ślubnej" i "fotografia ślubna" ?

jesli nie realizujesz fotografii slubnej itp to po prostu nie pisz o niej na stronie :D robot na pewno nic nie znajdzie i strona na te frazy sie nie pojawi

oczywiscie, sa sposoby na umieszczanie textu nieczytelnego (lub czytelnego inaczej) dla robota

np wstawiajac obrazek z textem

mozna tez zdaje sie za pomoca js

i np wykorzystujac css:

content (ale na razie chyba tylko opera wyswietla poprawnie) albo odjechane direction + bidi-override :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności