Skocz do zawartości

Apel do właścicieli katalogów


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z Was (właścicieli katalogów) zdaje sobie sprawę z tego, że katalog stron to korzyść obustronna, dlatego też wymaga pracy zarówno ze strony ich autorów jak i dopisujących.

Niektórzy z nas dbają o linki do kilku, kilkunastu a czasami nawet kilkudziesięciu serwisów - daltego też dopisując je do któregoś z katalogów automatycznie wzbogacają go o sporo treści.

I wszystko było by pięknie ... gdyby nie to, że niektórym właścicelom katalogów nie zależy żeby katalogi były znane. Nie dbają o to zupełnie - Sprawdzam na MSN i widzę, że do niektórych prowadzi zaledwie kilkanaście linków zewnętrznych ze słabiutkich stron. Przecież taki katalog to absurd - podstrony jeżeli zostaną zindeksowane to chyba raz na kwartał, a wartość linków z nich bliska jest zeru :-(.

Apeluję więc:

Skoro założyłeś już katalog - zadbaj, żeby był widoczny w sieci

Skutek tego jest taki, że poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z dopisywania do katalogów które nie mają przynajmniej 100 linków (to też b. mało). Optymaliazcja pracy pozycjonerów polega (między innymi) na uzyskaniu jak największej ilości jak najbardziej wartościowych linków w jak nakrótszym czasie ... a dopisywanie do niektórych "kataloszkuf" to strata czasu.

Jeżeli założyłeś katalog, a masz problemy z czytaniem forum (wygląda na to że niektórzy mają ;-). To zrealizuj przynajmniej poniższe punkty.

1. Dopisz się do wszystkich znanych katalogów (naprawdę "konkurencja" na to pozwala )

2. Rozejrzyj się wśród twoich internetowych znajomych i znajdź tych którzy mają choćby małe strony na darmowych serwerkach - niech twój link znajdzie się przy ich opsie chomika.

3. Wymień się kilkoma linkami nawet z serwisami równie słabymi jak twój (Z czasem wszyscy pójdziecie w górę).

4 Czytaj forum (powinno być pierwsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z dopisywania do katalogów które nie mają przynajmniej 100 linków (to też b. mało).
Po zakonczeniu update'u BL moze bedziesz zainteresowany moim katalogiem :D

A tak ogolnie (jako wlasciciel katalogu 8) ), to sie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) chyba zapomnieliście po co są/były tworzone katalogi stron, napewno nie dla ludzi robiący SEO, zwróćcie uwagę na dmoz-a,

- a jeżeli juz to też w Waszym interesie jest żeby linkować i promować katalogi na Waszych stronach

- po to są/były wymagane reciprocal link żeby promować katalog do którego się dodało stronę,

- zamiast jęczęć dajcie też coś od siebie np. link do strony głównej albo do miejsca gdzie jest Wasz wpis po to zeby do katlogu prowadziły wpisy nie tylko z kiepskich stron :twisted:

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast jęczęć dajcie też coś od siebie np. link do strony głównej albo do miejsca gdzie jest Wasz wpis po to zeby do katlogu prowadziły wpisy nie tylko z kiepskich stron :twisted:

Chyba nie zrozumiałeś do końca .. nie ma możliwości, żeby z pozycjonowanej strony (i to z głównej) dać linka na jakikolwiek katalog ... to nie te proporcje. Zapewniam cię, że ja (i pewnie nie tylko ja) bez najmniejszych problemów obejdziemy się bez katalogów (u mnie stanowią jakieś 1-2% linków (do 4% licząc domenami).

Natomiast z zadowoleniem dopisuję do dobrze podlinkowanych katalogów, gdyż zyskuję nie tylko PR, ale nawet faktyczne wejścia. Nadal bedę szukał takich katalogów i dopisywał do nich dziesiątki stron.

Problem polega na tym .. że wśród katalogów jest mnóstwo bezużytecznych - a ich właściciele całą energię zużyli na montowanie gotowych skryptów. I tutaj nie da się posegregować, które są przydatne, które nie (PageRank - już w ogóle się do tego nie nadaje) dlatego apel jest ogólny (niczym na pochodzie pierwszomajowym - fuj) - Podnieście jakość katalogów.

P.S. Zresztą już od jakiegoś czasu obserwuję odwrót pozycjonerów od wpisywania do katalogów .. a po za nimi już mało komu będzie się chciało wpisywać ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEO nie przeminie SEO sie rozwinie ;)

Admin ma po to dostep do moderowania zeby moderowac. Kazdy posiadacz katalogu powinien zadbac o to zeby w katalogu strony byly zgodne z tematyka. Tak sobie mysle ze pozycjonerzy jednak korzystaja z katalogow ele takich co wplywaja na zwiekszenie pozycji ....

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem, ale coś się chyba komuś ...

Większość z Was (właścicieli katalogów) zdaje sobie sprawę z tego, że katalog stron to korzyść obustronna, dlatego też wymaga pracy zarówno ze strony ich autorów jak i dopisujących.

Co do pracy nie będę polemizował bo to prawda, ale gdybyś mógł wskazać tę "korzyść" z zamieszczenia Twojego linku w moim katalogu (załóżmy, że nie wymagam linku zwrotnego i katalog nie jest płatny). Wzbogaca treść?

Niektórzy z nas dbają o linki do kilku, kilkunastu a czasami nawet kilkudziesięciu serwisów - daltego też dopisując je do któregoś z katalogów automatycznie wzbogacają go o sporo treści.

Śmiem twierdzić, że przede wszystkim wzbogaca to Twoją kieszeń. I, że to Ty masz tu niewątpliwą korzyść z istnienia katalogów a nie odwrotnie.

I wszystko było by pięknie ... gdyby nie to, że niektórym właścicelom katalogów nie zależy żeby katalogi były znane. Nie dbają o to zupełnie - Sprawdzam na MSN i widzę, że do niektórych prowadzi zaledwie kilkanaście linków zewnętrznych ze słabiutkich stron. Przecież taki katalog to absurd - podstrony jeżeli zostaną zindeksowane to chyba raz na kwartał, a wartość linków z nich bliska jest zeru :-(.

Absurdem jest, moim zdaniem, Twoja rozszczeniowa postawa - mam kilku wartościowych klientów, zatem właściciele katalogów do roboty. Bo ja chcę! Bo ja mam! Za przeproszeniem, raz jeszcze, ale co mnie to...?

Skutek tego jest taki, że poważnie zastanawiam się nad rezygnacją z dopisywania do katalogów które nie mają przynajmniej 100 linków (to też b. mało). Optymaliazcja pracy pozycjonerów polega (między innymi) na uzyskaniu jak największej ilości jak najbardziej wartościowych linków w jak nakrótszym czasie ... a dopisywanie do niektórych "kataloszkuf" to strata czasu.

To Twoja ocena - czytając to forum dość dokładnie nie zdecydowałbym się na postawienie tak ryzykownej tezy: "jak najszybciej, jak najbardziej wartościowe linki" - to nie wyścigi. Raczej: "systematycznie do przodu, link jest link, praca, praca, praca..." Ale to moje wnioski, nie musisz sie z nimi zgadzać.

Jeżeli założyłeś katalog, a masz problemy z czytaniem forum (wygląda na to że niektórzy mają ;-). To zrealizuj przynajmniej poniższe punkty.

1. Dopisz się do wszystkich znanych katalogów (naprawdę "konkurencja" na to pozwala )

Mam pewne obiekcje - mój katalog nieszczególnie wzbogaci treść innego katalogu ;)

2. Rozejrzyj się wśród twoich internetowych znajomych i znajdź tych którzy mają choćby małe strony na darmowych serwerkach - niech twój link znajdzie się przy ich opsie chomika.

Dzięki za radę, ale co będzie jeśli nie spodobają Ci się linki prowadzące do mojego katalogu?

3. Wymień się kilkoma linkami nawet z serwisami równie słabymi jak twój (Z czasem wszyscy pójdziecie w górę).

Po cholerę? Przecież napisałeś, żeby tylko z najlepszymi. Słaby pociągnie słabego na dno, nie?

4 Czytaj forum (powinno być pierwsze)

Szczególnie Twoje posty? A jak czasu na wpisywanie Twoich linków zabraknie?

Chyba nie zrozumiałeś do końca .. nie ma możliwości, żeby z pozycjonowanej strony (i to z głównej) dać linka na jakikolwiek katalog ... to nie te proporcje. Zapewniam cię, że ja (i pewnie nie tylko ja) bez najmniejszych problemów obejdziemy się bez katalogów (u mnie stanowią jakieś 1-2% linków (do 4% licząc domenami).

Chciałem tego uniknąć ale: zapewniam Cię, że katalogi dadzą sobie radę bez kilku/kilkunastu linków (nawet tak wartościowych jak Twoje). W necie jest kilka miliardów stron.

Natomiast z zadowoleniem dopisuję do dobrze podlinkowanych katalogów, gdyż zyskuję nie tylko PR, ale nawet faktyczne wejścia. Nadal bedę szukał takich katalogów i dopisywał do nich dziesiątki stron.

Zatem, proszę, omijaj moje - oboje unikniemy rozczarowań.

pozdrawiam

ps. Nie chciałbym aby powstało wrażenie buty i arogancji z mojej strony (Ktoś tu się już tym wykazał) ale do diaska:

- Katalogi są w większości prywatnymi stronami ich właścicieli - oni ustalają kryteria stron przyjmowanych, oni decydują o sposobie i intensywności ich promowania, itp. Jeśli komuś nie odpowiada jakiś katalog niech go omija, nie ma przymusu dodawania stron. I tyle!

- Do czasu wprowadzenia opłat, linków zwrotnych, czy innych obciążeń dodajacego stronę ma on za darmo możliwość poprawienia pozycji swojej strony. Nie chce skorzystać, niech nie korzysta!

- W momencie dodania swojej strony do płatnego katalogu masz prawo wymagać dużo wiecej, ale chyba nawet wtedy nie masz wpływu na jakość i sposób promocji/optymalizacji/pozycji katalogu. Jeśli jestem w błędzie natychmiast szykuję pozwy na Onet i WP.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórym właścicelom katalogów nie zależy żeby katalogi były znane.

Każdy ma własne możliwości, pomysły, wiedzę oraz ochotę - jeśli ktoś nie chce się rozwijać nie należy go popychać do tego.

Po części katalog to takie koło zamknięte, im wiecej wpisów tym większa objętość i większa szansa na znalezienie go w wyszukiwarce przez nową osobę katalogu, dodanie wpisu i powiększenie objętości.

Mając na uwadze crosslinkig trudno też wymagać aby wpis każdego katalogu znajdował się w każdym innym katalogu.

aby powstało wrażenie

Na mój gust nie powstało, prędzej powstał obraz Twojego przewrażliwienia.

proszę, omijaj moje

mógłbyś je wskazać?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust nie powstało, prędzej powstał obraz Twojego przewrażliwienia.

Kazdy ma próg tolerancji i wrażliwości gdzie indziej.

mógłbyś je wskazać?

Przeszukaj forum, nie tylko swoje wątki. Umiesz?

ps. To, że zwróciłem Ci uwage na SPAM i promowanie swoich serwisów nie oznacza, ze musisz teraz "zaczepiać" mnie w każdym watku. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale:

Owszem jeśli nie ma nic ciekawego do dodania ani porównania to rzeczywiście nie tyle nie muisi co nie powinien.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma próg tolerancji i wrażliwości gdzie indziej.

To prawda. W zasadzie od wątku "Tragedia" staram się nie czytać Twoich wypowiedzi ale nie zawsze mi się to udaje.

Przeszukaj forum, nie tylko swoje wątki. Umiesz?

Postaraj się o lepszy dowcip jesli chcesz kogoś rozbawić - ten był kiepski.

nie oznacza, ze musisz teraz "zaczepiać" mnie w każdym watku.

Nie zaczepiam, rozwiałem tylko Twoje wątpliwości co do wrażenia jakie sprawia Twoja wypowiedź.

zwróciłem Ci uwage na SPAM

1. Ciekawe od kiedy to uzupełnienie wątku o wiadomości (zalety, różnice, porównania) przydatne dla czytających jest Spamem.

2. Ciekawe kto ma pisać o swoich projektach (co Ty traktujesz jak czystą reklamę) jeśli nie ich autor.

3. Ciekawe dlaczego wywołało to w Tobie taką reakcję jakbym zapychał każdy nowopowstały wątek o jakimkolwiek katalogu informacjami o włąsnych projetach.

Z mojej strony kropka. Zapraszam na PM jeśli masz ochotę kontynuować dyskusję nieistotną dla wątku.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. W zasadzie od wątku "Tragedia" staram się nie czytać Twoich wypowiedzi ale nie zawsze mi się to udaje.

Nie jest trudno - mało pisuję.

Postaraj się o lepszy dowcip jesli chcesz kogoś rozbawić - ten był kiepski.

Bo też to nie był dowcip. Jest na forum? Jest. Zadałeś sobie trud przeczytania? Nie. I tyle.

Nie zaczepiam, rozwiałem tylko Twoje wątpliwości co do wrażenia jakie sprawia Twoja wypowiedź.

Dziękuję za jakże pomocną i wielewnoszącą w watek wypowiedź.

1. Ciekawe od kiedy to uzupełnienie wątku o wiadomości (zalety, różnice, porównania) przydatne dla czytających jest Spamem.

Wskaż mi w końcu te zalety, pokaż różnice, zrób porównania, bo póki co uchylasz się. Przynajmniej w tym wątku i tamtej Twojej wypowiedzi.

2. Ciekawe kto ma pisać o swoich projektach (co Ty traktujesz jak czystą reklamę) jeśli nie ich autor.

Człowieku, jeśli to:

3. Ciekawe dlaczego zachowujesz się tak jakbym zapychał każdy nowopowstały wątek o jakimkolwiek katalogu informacjami o włąsnych projetach.

Może dlatego, że Cię nie lubię? Że pomimo promocji na tym forum, bycia moderatorem, osobnych działów mało Ci tej promocji? Że 80 - 85% Twoich wypowiedzi tyczy się tylko własnych projektów? Może to...

Z mojej strony kropka. Zapraszam na PM jeśli masz ochotę kontynuować dyskusję nieistotną dla wątku.

Dzięki - Twoja wypowiedź była publiczna i tu też znajdziesz odpowiedź.

EOT

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności