Skocz do zawartości

Jak to jest wkoncu z anchorami?


gamblers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie odnosnie anchorow, tylko prosilbym mnie nie odsylac do wyszukiwarki! Co jak zauwazylem jest dosc popularne na tym forum;/ ktos przeczyta sam temat postu nie przeczyta i juz zapodaje link :| bez sensu;/ czytam juz od dluzszego czasu to forum.... rzadziej pisuje, przyswajam wiedze i staram sie ja jakos poukladac... na poczatku przeczytalem CALE forum... zajelo mi to kilka dni i nocy;/ i szczerze mowiac jeden wielki belkot;/ kazdy pisze co innego:>

Kilkanascie watkow o anchor textach i brak konkretnej odpowiedzi... zastosowalem wiec analize, wyszlo na to ze lepiej dawac anchory zroznicowane tj. jesli pozycjonuje pod slowo pies, to raz dac PIES a raz np PIES rasowy, czy tez skundlony PIES... teraz z kolei kilka postow czytalem ostatnio ze jesli slowo ma duza konkurencje i nie posiada sie duzej ilosci linkow to lepiej umieszczac jeden anchor czyli ciagle ten sam tj. PIES.... wiec poszedlem za tym umiescilem 25.000 linkow z jednym slowem i spadlem w wynikach;/ i ile to jest duzo linkow? kazdy pisze ze jesli sie nie posiada duzego zaplecza... duze zaplecze to ile? 10, 100, 500 tys linkow? to samo jesli chodzi o optymalizacje strony!!!! jedni pisza ze tylko linki i linki... ze meta tagi wogole nie sa juz wazne... a inni z kolei... ze i bez linkow mozna sporo zdzialac;/ nowy uzytkownik na tym forum ma ciezkie zycie... po przeczytaniu wszystkich starych postow ma jeden wielki METLIK w glowie... prawda jest jak kazdy ma swoja;/ po przeczytaniu tego wszystkiego takie mam wlasnie wrazenie jakbym mniej wiedzial niz przed wejsciem tutaj;p bo teraz sie ciagle zastanawiam;p czy tak czy tez odwrotnie! a kazda proba rozwiania moich watpliwosci to link do wyszukiwarki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! btw. tez mi wyszedl belkot:P biedni uzytkownicy;P

Polecam https://transkrypcje24.pl - zleć nam wykonywanie swoich transkrypcji z nagrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a dodanie 250.000 linków powinno Cię na coś naprawadzić (może za szybko? może za dużo o jednym anchor tekscie.?).. tutaj trzeba kombinować.

pozdr

no wlasnie zauwazylem:P ze trzeba kombinowac... dodalem duzo linkow... obecnie 3x tyle co mialem przed... i spadlem kilka pozycji, moje pytanie co zrobic? zmieniac te anchory ? czy zostawic i dodawac nowe juz inne?

i jak dodaje link zlozony z 3 slow... x y z .... to ktore slowo jest najmocniejsze? czy 3 sa rownie mocne?

Polecam https://transkrypcje24.pl - zleć nam wykonywanie swoich transkrypcji z nagrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to ktore slowo jest najmocniejsze?...

Pierwsze jest najmocniejsze, więc przykładowo,żeby nie mieć tego samego anchoru wszędzie bierzesz:

pies

pies rasowy

pies kundelek

W tych z dwoma słowami ,dla frazy "pies" moc linka jest troszkę obniżona . Nie powinno się do wszystkich anchorów dawać jednego słowa, stąd mimo wszystko warto poświęcić część linków na anchory dwuwyrazowe. Nie wiem jakie są słowa na które chcesz pozycjonować, ale często okazuje się, że wyszukanie po 1 słowie jest zbyt ogólne i żaden potencjalny klient tego nie robi, stąd warto się nad tym dogłębnie zastanowić przed rozpoczęciem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamblers - algorytmy wyszukiwarek ciągle się zmieniają, wiec to co kiedyś było dobrym pomysłem (i jest zalecane na forum, zwłaszcza w starszych postach) jest już nieaktualne. Stąd często sprzeczne posty. Ponadto szereg postów tutaj to nie "pewne" porady ale przypuszczenia ludzi na tym forum działających.

Jak bardzo spadłeś w wynikach? Jesteś w nich jeszcze czy juz cię wcale nie ma na dane hasło? Może przesadziłeś z linkami i nabawiłeś się sandboxa.

Linki są najważniejsze, ale nie należy zaniedbywać reszty elementów - meta tagów, nagłówków, budowy strony itp. Pamiętaj też o linkach wewnętrznych. Z moich obserwacji wynika iż zwłaszcza na mniej popularne frazy to właśnie linki wewnętrzne mają dominujący wpływ.

Algorytmy wyszukiwarek są coraz bardziej cwane, więc przestaja zliczać "nienaturalne" elementy. Wiele osob przypuszcza, ze linki zyskują moc dopiero po jakimś czasie (moim zdaniem dopiero po miesiącu!), linki powinny znajdować się w tekscie (a nie w stopce, gdzie zwykle linki "kupne" się znajdują), nie powinny mieć wszystkie linki takiego samego anchora bo to nienaturalne, wyżej cenione są linki ze stron powiązanych tematycznie itp, itd.

Ogólnie - zastanów się czy stosowana przez Ciebie metoda optymalicacji wygląda 'naturalnie' czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iele osob przypuszcza, ze linki zyskują moc dopiero po jakimś czasie (moim zdaniem dopiero po miesiącu!),

Niekiedy nawet po 3 miesiacach. ;)

Wazne tez jest to, zeby sie nie przejmowac naglym spadkiem zbyt szybko. Po kazdym spadku, poczekaj tydzien lub 2 i jezeli strona przez ten czas nie wroci na swoja pozycje lub wyzsza to wtedy zacznij robic zmiany.

Ja zauwazylem ostatnio, ze coraz dluzej trzeba czekac na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem ostatnio' date=' ze coraz dluzej trzeba czekac na efekty.[/quote'] ja wstawiłem właśnie jakieś 12 dni temu kilka linków do serwisu z około 50K zaindeksowanych podstron w Google i czekam na efekty - na razie ich nie widać :? ciekawi mnie właśnie ile jeszcze będę czekał :?:

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiłem właśnie jakieś 12 dni temu kilka linków do serwisu z około 50K zaindeksowanych podstron w Google i czekam na efekty - na razie ich nie widać  :?  ciekawi mnie właśnie ile jeszcze będę czekał  :?:

Vek-tor wiesz moze czy bardziej oplaca sie dawac link tylko na glownej czy tez na podstronach? bo zalozmy ze moge dac 20 linkow tylko na stronie glownej (chodzi oczywiscie o rozne strony, a nie 20 na 1:P) lub 10 linkow na stronie glownej + 10.000 podstron

Polecam https://transkrypcje24.pl - zleć nam wykonywanie swoich transkrypcji z nagrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszą siłę mają linki jak sie je dodaje z różnych IP, więc 20 z różnych stron są lepsze jak 20 z jednej domeny, a co do pytania to zrób to stopniowo - dodaj te 10 a za jakiś czas te 10K

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamblers - jeśli pozycjonujesz na różne słowa kluczowe (co jest zalecane) a zwłaszcza na jakieś mniej popularne słowa (frazy) to możesz wykorzystać podstrony na pozycjonowanie pod te mniej popularne frazy.

przykładowo - ostatnio bawiłem się w pozycjonowanie słowa "sprawozdania" - aby znaleśc się na 4 miejscu wystarczyło dodać stronę do 30 katalogów :D. Podejrzewam ze na frazę "BMW używane - Gdynia" wystarczy z 10-15 linków z anchor tekstem ze stron z PR0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuj ciagle tego samego anchora na roznych stronach. Ani tego samego opsiu do strony. Wystarczy zemieniac klejnosc slow czasami jedno zabrac czasmi dodac.

Mozesz powtarzac anchory dosc czesto pamietajac zeby wszedzie nie byly takie same ja mam 3-4 zestawy kombinacji anchorow i jest ok.

Trzeba pamietac ze alg to nie czlowiek :D

Wiele linkow z roznych witryn ze zroznicowanycm anchorem i wszystko jest ok.

Fakt jest taki ze linki i w ogole zmiany w G trwaja piekielnie dlugo ostatnimi czasy. Wiec ludzia SEO trzeba coraz wiecej cierpliwosci :)

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności