Skocz do zawartości

Google włazi mi na sesje...


Dżyszla

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam dziurę gdzieś na stronie... Google zdążył mi wleźć na moją sesję (numer sesji w GET podał) i indeksować dane, których nie powinien widzieć... Nie mam pojęcia, jak on to zrobił, bo raczej nigdzie na stronie nie mam linku z numerem sesji (choć w bazie jest to odnotowane). Jakieś pomysły? Bo trudno mi powiedziec, skąd on mój ID sesji wytrzasnął.... Może ja czegoś nie widze u siebie na stronie?

A zasadnicze pytanie - jakaś dziura w PHP i sesjach, czy może moja wina w skryptach? Ew. gdzieś na stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżyszla a gdzie ta sesja?

W odpowiedzi serwera jej nie masz

0 | HTTP/1.1 200 OK

1 | Date: Fri, 20 May 2005 18:35:08 GMT

2 | Server: Apache

3 | X-Powered-By: PHP/4.3.10

4 | Connection: close

5 | Content-Type: text/html

Linki wewnętrzne są czyste

0 | www. dzyszla.aplus.pl/ads/adclick.php?bannerid=...... | pc

1 | www. dzyszla.aplus.pl/webmaster.php | webmaster o sobie

2 | www. dzyszla.aplus.pl/konkurs.php | konkurs

3 | www. dzyszla.aplus.pl/tworczosc.php | moje programy i teksty

4 | www. dzyszla.aplus.pl/download.php | download

5 | www. dzyszla.aplus.pl/teksty.php | opowiadania i wiersze

6 | www. dzyszla.aplus.pl/hobby.php | hobby kolej

7 | www. dzyszla.aplus.pl/galerie.php | galerie

8 | www. dzyszla.aplus.pl/porady.php | porady

9 | www. dzyszla.aplus.pl/humor.php | humor

10 | www. dzyszla.aplus.pl/pogoda.php | prognoza pogody

11 | www. dzyszla.aplus.pl/profit.php | zarabianie w internecie

12 | www. dzyszla.aplus.pl/linki.php | linki

13 | www. dzyszla.aplus.pl/mapa.php | mapa seriwisu

14 | www. dzyszla.aplus.pl/stat.php | statystyki serwisu

15 | www. dzyszla.aplus.pl/reklama.php | reklama

16 | www. dzyszla.aplus.pl/forum.php | miniforum

17 | www. dzyszla.aplus.pl/kontakt.php | kontakt

18 | www. dzyszla.aplus.pl/dekoder.php | dekoder elektryka

19 | www. dzyszla.aplus.pl/dekoderonline.php | de wersja on line

22 | www. dzyszla.aplus.pl/forum.php?action=view&topicid=1 | księga gości

23 | www. dzyszla.aplus.pl/forum.php?action=view&topicid=3 | znalazłem błąd na stronie

24 | www. dzyszla.aplus.pl/sondy/arch.php?id=s6 | pokaż wyniki

25 | www. dzyszla.aplus.pl/sondy/arch.php | archiwum sond

39 | www. dzyszla.aplus.pl/?msc=6 | pokaż starsze wiadomości

40 | www. dzyszla.aplus.pl/ads/adclick.php?bannerid=....... | bajera pl

Podaj przykład gdzie Google to zindeksował. Chyba że w ogóle chodzi o inny adres niż Twój ze stopki?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, źle się wyraziłem - nie zindeksowało, ale coś, co podpisało się Googlebot chodziło tam, gdzie nie miało korzystając z moich uprawnień (znaczy z mojej sesji) - wniosek na podstawie logów serwera.

Aha - sesja jest wyłącznie na stronie miniForum mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być dowolne narzędzie internetowe. Choćby takie które porównuje jak Twoja strona jest widziana przez roboty a jak przez przeglądarkę.

Ustawiasz ini_set(user_agent, 'Googlebot'); i już jesteś "Googlebotem" :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze rozumiem to znasz swój numer sesji ? tak jak w kopii https://tinyurl.com/7clfh google indeksuje wszystkie strony główne for dyskusyjnych, ciekawsotką jest tylko to że na stronie głównej widzie sesej a już tutaj https://tinyurl.com/dztko ich brak

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak:

każde wywołanie strony forum.php powoduje wywołanie start_session() Już w tym momencie jest przydzielany numer, jesli się nie mylę, jednak dalej będzie on przechowywany w ciasteczku (w przypadku odrzucenia - będzie wstawiany do parametry SID). No i zalogowałem się, połaziłem...

W tym czasie w logach serwera zauważyłem googlebota, który wykorzystując ten sam identyfikator sesji (przekazany przez GET) zaczął też łazić "za mną". Skąd wiadomo, ze byl to ten sam identyfikator? A bo ponieważ (ale gram. :)) moje logowanie (w tym porównanie hasła) powoduje wyświetlanie zasobów normalnie niewidocznych. I to właśnie po nich zaczął chodzić bot. Nie wiem, czy coś odczytał, ale na pewno dojrzał linki, ktorych nie powinien. Mało tego - stowrzyłem sobie wątek, który po krótkim czasie usunąłem. A to coś już do niego weszło. (oczywiście swoje wejścia także widziałem, ale jeszcze te drugie...)

Wogóle obserwuję ostatnio dziwną sytuację, że gdzie jakieś linki ktoś nie kliknie (np forumarz, generujący link z parametrami via GET), to zaraz tam google się rzuca... Czyżby google podlądał razem ze mną logi serwera? (BTW: robot moze wejść na stronę przekazywana na porcie innym, niż 80?) I wygląda, jakby tyko chatował na takie coś. Czy indeksuje - nie wiem, ostatnio nic nie przybyło. Niemniej - coś łazi...

Była wcześniej strona, gdzie były pokazywane ostatnie linki (ale były wycinane numery sesji!) i tam też reakcje google były prawie natychmiastowe na pojawienie sie nieznajomego mu linku.

A może to nie googlebot? W każdym bądź razie jedno jest faktem - coś lub ktoś wlazło tam, gdzie włazić miałem tylko ja sam (tak do rymu). Więc moje główne pytanko bardziej dotyczy tego - gdzie jest dziura i co podgląda numery sesji. Może janaprawdę coś na swojej stronie przeoczyłem? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie podobne zachowanie przyłapałem. I chyba zagadkę rozwiązałem... #-o


80.51.180.182

/dekoderonline.php?codetype=3&kolorpasek1=3&kolorpasek4=-1&kolorpasek2=2&kolorpasek3=1

Http Code: 200  Date: May 21 18:53:45  Http Version: HTTP/1.0  Size in Bytes: 26239

Referer: https://www.dzyszla.aplus.pl/dekoderonline.php

Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Windows 98; DigExt)


66.249.66.1

/robots.txt

Http Code: 200  Date: May 21 18:53:46  Http Version: HTTP/1.1  Size in Bytes: 300

Referer: -

Agent: Mediapartners-Google/2.1

|

|

|

 

/dekoderonline.php?codetype=3&kolorpasek1=3&kolorpasek4=-1&kolorpasek2=2&kolorpasek3=1

Http Code: 200  Date: May 21 18:53:46  Http Version: HTTP/1.1  Size in Bytes: 26238

Referer: -

Agent: Mediapartners-Google/2.1

Co prawda, to nie sam Google, ale robot, który też dorwał adres strony utworzonej z formularza... A dorwał go poprzez umieszczenie reklamy na tej stronie. No i teraz tylko by trzeba srpawdzić, czy:

1. Właściwy googlebot nie zrobi takiegu numeru, aby już całkowicie wykluczyć

2. Czy Mediapartners-Google nie przekazuje adresów do GoogleBot.

Niemniej, to nie bardzo mi się podoba to zachowanie. :/ A może zna już ktoś odpowiedź na 2 z pytań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dzięki... Chyba niepotrzebnie wszcząłem alarm ;) ale ten skubaniec MP-G szybko reaguje...

nie zauwazyłem analogicnych zjawisk u Google. Więc temat można zamknąć... Mój błąd w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zainteresuj się parametrami konfiguracji sesji typu:

session.use_only_cookies

session.use_trans_sid

możliwość ustawienia w php.ini, lub htaccess

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności