Skocz do zawartości

Jakie modyfikacje przydałyby sie do otwarty mini ?


Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe modyfikacje:

1) dla użytkowników - mapa katalogu do każdej kategorii, a nie ogólnie

2) google czepia się powielania title i description dla podkategorii (przykład: katalog.intelekt.net.pl/nieruchomosci-p415-0.html , katalog.intelekt.net.pl/nieruchomosci-p415-10.html - title i description taki sam, za to dostałem bana), można dodawać 1-10, 11-20, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Takie małe modyfikacje:

1) dla użytkowników - mapa katalogu do każdej kategorii, a nie ogólnie

Nie wiem czy to jest potrzebne skoro jest już elegancka mapa w html > https://www.katalog.intelekt.net.pl/mapa-ka...egorie-ksi.html

2) google czepia się powielania title i description dla podkategorii (przykład: katalog.intelekt.net.pl/nieruchomosci-p415-0.html , katalog.intelekt.net.pl/nieruchomosci-p415-10.html - title i description taki sam, za to dostałem bana), można dodawać 1-10, 11-20, ...

Hehe - myślę że bana za to od google dostać nie dostaniesz ale pomysł jest dobry więc znajdzie się w kolejnej wersji.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest potrzebne skoro jest już elegancka mapa w html

Wiem, że jest. Myślałem o podzieleniu jej i daniu do każdej kategorii, przy 2 tys podkategorii robi się trochę długa (nawet dla robotów) ale fakt, że nie jest to najważniejsze.

Hehe - myślę że bana za to od google dostać nie dostaniesz ale pomysł jest dobry więc znajdzie się w kolejnej wersji.

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, dałem w miejsce tego:

disp_header("$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o1]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o2]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o3]");

to

if ($next_list>10) { disp_header("$kat[nazwa] / $pod[nazwa] $min_list-$next_list - $cfg[o1]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] $min_list- $next_list - $cfg[o2]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] $min_list- $next_list - $cfg[o3]"); } else {

disp_header("$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o1]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o2]","$kat[nazwa] / $pod[nazwa] - $cfg[o3]"); }

można oczywiście zmodyfikować.

Dostałeś informację z Google że za to dostałeś bana ?

Nie. Czekam już dwa miesiące na reakcję. Tuż przed banem w narzędziach Google pokazały się "błędy", 10 dotyczyło 5 wpisów, które zajmowały po dwie podkategorie (innych wpisów tam nie było). I około 40 to było powielanie title i description. Katalog już ponad rok w sieci, zero ukrytego tekstu i SWL. Myślę, że to o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kanał RSS z nowymi wpisami do katalogu

Już jest - wywołuje się chyba index.php?a=rss

2) 4 opcja przyjaznych URL, w stylu adreskatalogu.pl/kategoria/podkategoria/wpis-jakis.html

Ojj za dużo zachodu na takie coś - niestety mod seo-url dotyczy wszystkich plików i zaimplementowanie tego moda kosztowało mnie najwięcej czasu więc teraz jeszcze raz to zmieniać...sam rozumiesz...

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała propozycja.

Przy blokowaniu stron zgłaszanych do katalogu pozostaje po nich tylko link, bez żadnej innej informacji. Być może dlatego żeby nie zaśmiecać bazy.

Jednak czasem przydałaby się jakaś informacja dla admina, z jakiego powodu usunął/zablokował dany adres url. Coraz częściej zdarza mi się otrzymywać zapytania o powód usunięcia strony i po ponownym jej przejrzeniu nie wiem jaki to był powód.

Gdyby w panelu admina ostawała się jakaś informacja o tym - byłoby łatwiej. Oczywiście każdej usuwanej strony nie ma co opisywać, ale w niektórych wypadkach taka opcja by się przydała.

Zeby to w miarę uprościć widziałbym to jako możliwośc dopisania do blokowanego adresu dodatkowej informacji w postaci cyfry wg wczesniej ustalonego dla niej znaczenia, np.:

1 - spam

2 - zgłoszenie z adresu email dodającego dużo spamu

3 - strona już jest w katalogu pod innym adresem (np. zprzedrostkiem www )

4 - strona niekompletna , w budowie

5 - coś tam jeszcze innego

i gdyby przy blokowanych stronach pojawiał się ten numerek np. www.jakiś-spam.pl (1) , byłby od razu znany powód zablokowania

Problem tylko jest taki, że usuwane adresy bez blokowania nie są chyba niegdzie zapisywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przydało by się coś takiego jak jest w qlwebie czyli że nie muszę pojedyńczo akceptować stron tylko zaznaczam powiedzmy 50 i daje delete. Ostatnio jakaś łajza dodała mi coś około 3000 stron chyba z automatu z różnymi adresami ale jednakowym opisem i pcha do jednej kategorii. Usuwanie pojedyńczo tego wyłuskując zwykłe strony do dodania spośród tego spamu to masochizm.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OK - tak się zabieram powoli do pracy nad kolejna wersją stąd wpierw spisuje "listę życzeń" i jak na razie znalazłem:

- możliwość ustawienia statystyk Pagerank stron w katalogu w menu

- masowe usuwanie stron w panelu administracyjnym - patrz post wyżej gielo

- link edytuj w szczegółach wpisu - pojawia się tylko zalogowanemu adminowi

- wyszukiwarka stron w panelu administracyjnym

- sortowanie wypisów w podkategoriach w panelu administracyjnym (by łatwiej było je usuwać przez opcję masowego kasowania)

- podobne wpisy w szczegółach wpisu - coś ala related_posts w wordpress czyli ustawiamy czy ma wyświatlać podobne wpisy w zależności od tej samej kategorii lub tagów - modyfikacja powinna jeszcze bardziej poprawić wewnętrzne linkowanie

- jeśli się uda - mailing :D

- możliwość blokowania po adresie email z jednoczesną zmianą komunikatu na taki by spamer nie domyślił się odrzucenia

noka - Twój pomysł na razie wpisałem na później.

więcej nie znalazłem - proszę o wstawianie w tym wątku swoich życzeń - czas do końca listopada.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie korzystam z takiej wypasionej wersji, ale sam co jakiś czas wprowadzam modyfikacje w swoich otwarty.pl mini.

link edytuj w szczegółach wpisu - pojawia się tylko zalogowanemu adminowi
Bardzo przydatna opcja, dodaj także usuwanie, jak są miniaturki, łatwo wyłapać niedziałające strony i je usunąć, modyfikację opisałem tutaj.
podobne wpisy w szczegółach wpisu - coś ala related_posts(..)
Jak mogę doradzić, to zrobiłem już coś takiego, pobierane są losowe wpisy z podkategorii gdzie znajduje się dany wpis, oczywiście z wykluczeniem jego samego, przykład.
możliwość blokowania po adresie email z jednoczesną zmianą komunikatu na taki by spamer nie domyślił się odrzucenia
Polecam modyfikację, poprawioną o wysyłanie kompletnych danych niedodanej strony, czyli opis, tytuł adres. Jak ktoś odpowie na tego maila, mamy pełen obraz co usunęliśmy, u mnie się sprawdza.

Aby poprawić linkowanie, trzeba także poprawić numerację podstron, bo ostanie wpisy pojawiają się gdzieś daleko, i żeby tam dojść trzeba klikać kilka razy "next >" itp. Można także poprawić także mapę o te podstrony, przykład.

Propozycje:

- cache stron, statystyk.. niby nic wielkiego, a potrafi bardzo obniżyć obciążenie serwera, liczbę połączeń z bazą danych itp. Ja cechuję wszelkiego rodzaju mapy, statystyki, statystykę PR itp.

- pewnie nie jednemu by się przydało automatyczne generowanie nowych podstron.

- kontakt, nie wiem czy w poprzedniej wersji był, ale bardzo potrzeby, jak prowadzimy wartościowy katalog,

- wyróżnianie wpisów, albo wpisy płatne, w strukturze jest już pole pod to, przykład.

Tyle ode mnie, może coś z tego Ci się przyda.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tzw. międzyczasie mógłbyś przygotować poprawną zawartość pliku htaccess aby przekierować już zaindeksowane strony wg "starego" nazewnictwa url na nowy?

Chętnie przesiądę się na najnowszego miniacza, ale szkoda mi już zaindeksowanych wpisów, których adresy zmienią się po wgraniu starej bazy do nowego body. Mam na myśli rozpisanie reguł przekierowania 301 na poszczególne kategorie, podkategore, szczególy wpisów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności