Skocz do zawartości

Domena.PL a Pozycjonowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam wykupić kolejną domene.pl i tutaj chcialbym zasiegnac porady. Mianowicie adres domeny bedzie skladał się z 2 słow kluczowych np.:

www.Super-Samochody.pl i teraz zastanawiam sie, czy :

lepsze bedzie wykupienie domeny : samochody.pl i do tego dodam subdomene : super, wowczas adres wygladalby nastepująco :

www.Super.Samochody.pl

czy moze jednak wykupic : domene www.Super-Samochody.pl

Chodzi mi wylacznie o wypozycjonowanie w pozniejszym czasie strony, zatem zastanawiam sie, czy jest jakas roznica pomiedzy :

super.samochod.pl a super-samochody.pl

zakładajac ze dla dwoch slow powyzszych beda starał sie z optymalizowac i wypozycjonowac strone www.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam wykupić kolejną domene.pl i tutaj chcialbym zasiegnac porady. Mianowicie adres domeny bedzie skladał się z 2 słow kluczowych np.:

www.Super-Samochody.pl i teraz zastanawiam sie, czy :

lepsze bedzie wykupienie domeny : samochody.pl i do tego dodam subdomene : super, wowczas adres wygladalby nastepująco :

www.Super.Samochody.pl

czy moze jednak wykupic : domene www.Super-Samochody.pl

Chodzi mi wylacznie o wypozycjonowanie w pozniejszym czasie strony, zatem zastanawiam sie, czy jest jakas roznica pomiedzy :

super.samochod.pl a super-samochody.pl 

zakładajac ze dla dwoch slow powyzszych beda starał sie z optymalizowac i wypozycjonowac strone www.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Był niedawno o tym wątek... poszukaj.

Największy i najlepszy serwis Apple w Polsce, a do tego również Serwis iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zaleca się kupienie super-samochody.pl, ale raczej z tego względu, że samochody.pl jest zajęta. Z minusikiem, bo on rozdziela wyrazy, w przeciwieństwie do np. "_".

Jeżeli możesz faktycznie kupić nasze hipotetyczne samochody.pl (jeżeli jest wolna), to zrób subdomenę super i będzie okay, będzie to traktowane jako odrębny serwis w subdomenie. To lepsze rozwiązanie o tyle, że będziesz mógł w przyszłości bez udziwnień tworzyć logicznie brzmiące nazwy serwisów "fajne.samochody.pl", "sportowe.samochody.pl" itd.

Podkreślam jednak, że w chwili gdy odpowiednie linki i konstrukcja strony mają tak duże znaczenie, na prawdę, nie ma sensu kupować domen ze słowami kluczowymi, chyba że tworząc jakąkolwiek markę kupujesz cały pakiet .com.pl, .pl, .net.pl, .org.pl, .info, .biz, .com, .net, org.pl (chyba niczego istotnego nie pominąłem).

Nazwa domeny nie jest aż tak dużym dopałem, aby na jej korzyść poświęcać np. nazwę firmy w domenie.

Jak już ktoś kiedyś bardzo trafnie napisał, lepszy jest onet.pl niż superportal.pl

- ja dodam, że - choć to forum SEO - nie należy przez SEO mieć na oczach klapki

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności