Skocz do zawartości

Niezupelnie zindeksowane


petrosz moss

Rekomendowane odpowiedzi

To się nazywa samoobsługa.

Od dzisiaj jak o coś pytasz,

sam sobie na to odpowiedz! ;)

Wracając do tematu partially indexed pages - analizowałem tą tematykę dosyć dogłębnie i wnioski (powtórzę, formułowałem je tutaj kilkukrotnie) są następujące.

1. Strony zaindeksowane częściowo są brane pod uwagę w wynikach i pojawiają się w nich. Przykład tutaj (strona zdrowiewczasy.pl)

2. Z moich obserwacji wynika, że w ich wypadku, ilość punktów w rankingu jest brana wyłącznie z linków zewnętrznych (czyli NIE z treści, z nagłówków, czy ze spamu na częściowo zaindeksowanej stronie). Przykład: jeden z moich sajtów (angielski) spadł w wynikach o kilka oczek, jak został zaindeksowany częściowo - na drodze testu, na pozycji wyżej był sajt bez treści, wypromowany tymi samymi linkami (w przybliżeniu: takimi samymi, z tych samych stron, z takim samym anchorem, w takiej samej ilości).

3. Z moich obserwacji wynika, że link ze strony zaindeksowanej częściowo liczy się (!) normalnie, czyli tak, jak byłaby to strona zaindeksowana całkowicie. Przykładu znów nie podam bo jest tajny :) ale znam stronę z 2. miejsca hasła które pozycjonuję, która w zapytaniu "link" posiada ok. 2000-3000 tematycznych linków z (wyłącznie) kilku onetowskich częściowo zaindeksowanych blogów i te częściowo zaindeksowane blogi to szacunkowo 80-90% jej linkpowera. Gdyby się te linki nie liczyły, na pozostałych 10-20 strona byłaby koło 20-30 miejsca, a nie na 2.

4. Indeksowanie częściowe można dosyć skutecznie ominąć, poprzez dodanie dużymi literami (to nie żart) tagów GOOGLEBOT i (dla MSN) MSNBOT - dokladnie tak, jak opisano w helpach Google i MSN, odchodząc od konwencjonalnego "robots". Piszę "dosyć skutecznie", bo bez przykładania na wstępie - dla samej indeksacji - całego mojego LinkPowera, te tagi likwidowały ten problem.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale przytoczona przez Ciebie strona to nie Partially Indexed. Po pierwsze rzuca się to że Partially Indexed nie posiada linku do kopii!

Ta strona to akurat zwykła strona na ramkach brak tytułu i opisu wynika ze źródła - zagdlądnij do niego.

2. Nie bardzo rozumiem tego punktu. Partially Indexed nie ma treści i nie jest znajdowany o ile wyszukiwanie nie obejmuje słowa czy frazy, znajdującej sie w URL'u.

3 Taki link nie może się liczyć. Strona nie ma treści. Chyba że Partially Indexed wyskakuje Ci tylko przy zapytaniu site:

Zrób test i wpisz dla przykładu site:adresstrony.pl "adresstrony.pl" wówczas zobaczysz czy te częściowo zindeksowane nie są przypadkiem w pełni zindeksowane tylko samo site odstawia szopkę i pokazuje mniej. Zobacz jeden z ostatnich wątków na ten temat

4. Równie skutecznie pełne indeksowanie można przyśpieszyć stosując różny META TITLE dla róznych podstron.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z moich obserwacji wynika ze tego typu strony google wyrzuca z indeksu. przerabialem to ....

z drugiej strony

"Where is my page's title?

Unlike many search engines, Googlebot can return results for pages that are known but haven't been crawled yet. Since we haven't looked at those pages yet, their titles aren't shown; the Google results page displays the URL instead.

"

to chyba nie zdolal odwiedzic strony i wywalil ja.. bo wyrzuca - z jednek domeny sie przekonalem... z domeny na ktorej serwis byl b. szybko zaindeksowany. Wniosek? Mnostwo odwiedzin robota, ktory indeksuje jak szalony, nawet dwa wejsica w ciagu sekundy nie jest dobre. byc moze serwer nie wydala i nie podaje strony tak szybko jakby to bot chcial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem kilkadziesiat testow i strony czesciowo zaindeksowane nie ukazywaly sie w wynikach wyszukiwania (nawet przy bardzo szczegolowych zapytaniach). Stad moje wnioski sa zgola inne.

Druga sprawa - gdyby google wyrzucal takie strony z indeksu (patrz wyzej) to po co w ogole zawracal by sobie gitare indeksujac je czesciowo. Indeksowanie czesciowe jest preludium do zaindeksowania pelnego.

Problem w moim przypadku w ogole jest ciekawy poniewaz widze, ze wiele podstron, ktore byly wczesniej zaindeksowane sa teraz zaindeksowane czesciowo. Tlumacze to tym, ze albo google mial awarie (sic!) i musi szybko odbudowac swoja baze i korzysta z jakiegos backupu. Albo robi jakies porzadki.

Jak debil ma młotek to wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ok, to looknij na to:

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=site%3...-wczasy.net&lr=

na poczatku.. wszystko ladnie poindeksowane, wpisow ok 100 tys .. a teraz?

wprawdzie mozna tam bylo zmienic pare rzeczy ale.. odpuscilem sobie ta domene.. taka dla testu byla...

tak czy inaczej google indeksowal b. szybko, roboty szalaly. ok 100 tys stron ladnie zaindeksowanych i na dziendobry ok 20 tys stron.. takich samych tylko linkow.

3 miesiace i co zostalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamesisko Miałeś dziesiątki tysięcy w zasadzie identycznych podstron. Ja się dziwię się, że nie dostałeś jakiegoś trwałego bana :D

W każdym razie zauważyłem że Partially Indexed pojawia się w kilku sytuacjach:

- przed pełnym zindeksowaniem i to będzie to co jest określone w "Where is my page's title?"

- przed usunięciem tzn. jeśli usunąłeś podstronę a strona główna serwisu działa poprawnie. Już parę miesięcy utrzymuje się u mnie taki stan W tej domenie miałem ponad 300 podstron ale je usunąłem systemem automatycznego usuwanie google. Nie usuwałem tylko dwóch z nich żeby mieć przykład.

W zasadzie powinno wystarczyć naprawić to co nie działa prawidłowo, dodać nowe linki a etap przed ostatecznym usunięciem może zamienić się w etap powrotu do pełnego indexu.

Jest jeszcze jeden etap Partially Indexed - przed ostatecznym usunięciem jeśli podstrony serwisu są prawie identyczne. Mam nadzieję że z tego etapu jest tylko jedno wyjście. Całkowite zniknięcie.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przed pełnym zindeksowaniem i to będzie to co jest określone w "Where is my page's title?"

[...]

przed ostatecznym usunięciem jeśli podstrony serwisu są prawie identyczne. Mam nadzieję że z tego etapu jest tylko jedno wyjście. Całkowite zniknięcie.

czy wiadomo jak dlugi jest mniej wiecej czas takiego stanu (partially indexed) w obu powyzszych przypadkach?

Jak debil ma młotek to wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności