Skocz do zawartości

Jedna domena - x serwerów


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nigdy nie miałem doczynienia z domenami no moze oprocz kupić i podpiąć :)

Chciałbym sie dowiedzieć czy da sie ustawić by jedna domena prowadziła do X serwerów, serwer byłby wybierany przez skrypt sprawdzajacy przeciązenie serwer'a.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie ustawić by jedna domena prowadziła do X serwerów
Tak - wystarczy zrobić kilka rekordów A. Zwykłe odpytywanie o adres daje jeden z wpisów. Ilość wpisów dla danej maszyny przekłada się ogólnie na ilość ruchu do niej skierowanego. Na różnych maszynach można postawić serwerki z tą samą stroną, ale to wymaga ich synchronizacji. Prościej (i chyba tak się to zazwyczaj robi - trudno mi powiedzieć, bo mam małe doświadczenie) na tych różnych maszynach postawić proxy które odpytują zawsze jeden serwer (jeśli strona się w dużej mierze może "zkeszować" wtedy ten właściwy serwer ma niewiele do roboty, a proxy najczęściej obsługuje zapytanie bardzo szybko jeśli ma obiekt w buforze).
serwer byłby wybierany przez skrypt sprawdzajacy przeciązenie serwer'a.
Najprościej podzielić to ręcznie na podstawie możliwości serwerów, jednak istnieje ryzyko, że dużo ludzi (na przykład z jednego DNScache) zacznie odpytywać jedną maszynę i wtedy wypadałoby innych użytkowników już tam nie kierować. Dynamiczne dzielenie jest pewniejsze (oczywiście warto pamiętać o ustawieniu małych czasów ważności w DNSie, coby zmiany były wszędzie szybko widoczne - to dotyczy też ręcznego sterowania podziałem ruchu), tylko miara obciążenia nie jest już taka prosta (można mierzyć obciążenie łącza i/lub zasobów kompa). Proponuję googlnąć na okoliczność "(DNS) Load Balancing" i na sourceforge poszukać "balancing".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności