Skocz do zawartości

[Pytanie]Książka do PHP5 oraz Smarty


Necro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was pytanie, chciał bym się nauczyć PHP5 oraz Smartów więc zakupiłem książki:

PHP5, Apache i MySQL. Od podstaw oraz

Smarty. Szablony w aplikacjach PHP.

Czy te książki będą dobre dla osoby początkującej (podstawy już znam) dobre, i coś mnie nauczą??

Jakie książki zakupić po naczerpaniu wiedzy z ww?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszą metodą nauki php (lub ogólnie programowania) jest pracować z innymi programistami z doświadczenieniem (kilkuletnim).

Więc zatrudnienie się w jakiejś firmie jest na pewno dobrą metodą nauki.

Kolejna dość skuteczna metoda to czytać , czyta i jeszcze raz czytać cudzy kod, Ze zrozumieniem oczywiście. Godna polecenie też jest strona php.net , co prawda jest tam sporo białych plam w dokumentacji ale i tak nie jest źle.

Co do książek to problemem może być to że czesto pojawia się w nich masa niepotrzebnych informacji i tak na prawdę wszystko co ważne można sobie przeczytać w empiku. Jeżeli masz już podstawy- przez co rozumiem że znasz składnie języka , potrafisz pisać obiektowo- to ja już bym sobie książki nie kupował, tylko raczej poszukał w sieci materiałów naukowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka książek o PHP, włącznie z tą i jak mam się czegoś douczać to i tak kończy się na tym że szybciej odpowiedź znajdę w internecie. Według mnie jak już masz podstawy jakiegoś języka to najlepiej założyć sobie jakiś większy projekt i powoli wykonywać jego elementy, dowiadywać się jak co można rozwiązać a informacji szukać w necie, a jak już na prawdę nic nie można znaleźć, to zacząć wertować książkę (choć małe prawdopodobieństwo że znajdziesz tam coś więcej). Takie książki są też dobre jak nie możesz zasnąć :D Ewentualnie duże biblie mogą się przydać do samoobrony ;)

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki są bardzo dobre. Prezentują koncepcje których w necie nie ma lub informacje są szczątkowe. Ale mówię o książkach dla zaawansowanych. Te dla początkujących też są dobre. Dają ogólny pogląd na programowanie.

zatrudnienie się w jakiejś firmie jest na pewno dobrą metodą nauki

Dla uczącego się na pewno tak, gorzej jak ta nauka przebiega na produkcie pracodawcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności