Skocz do zawartości

Zapis i odczyt tablicy assoc


papieros

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że można sobie napisać samemu (i tak pewnie zrobię jeśli będzie trzeba) ale nie chcę wyważać otwartych drzwi (jeśli są otwarte).

Ergo, pytanie:

Czy w php istnieje para funkcji ew. łatwy sposób zapisu i odczytu tablic assocjacyjnych do pliku i z pliku? Jakoś nie mogę się doszukać.

PS. Oprócz serialize/unserialize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie serialize i unserialize, działają sprawnie

Zapis:

file_put_contents('plik',serialize($dane));

Odczyt:

$dane=@unserialize(file_get_contents('plik'));
if (!is_array($dane)){
	die('Ups bład odczytu ...');
}

Pozdrófka

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już powyżej wyjaśniałem, że zdecydowałem się na serialize/unserialize i tak też zrobiłem. Jednak tablica, którą zapisuje zawiera dużo danych numerycznych więc ekonomiczniej (szybciej i ciaśniej) by pewnie było aby zapisywać ją w postaci binarnej i takiej też funkcji poszukiwałem.Już po problemi ale na przyszłośc jeśli ktoś miałby sposób na zapis binarny takiej tablicy to się polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serialize/unserialize nie są wydajnymi funkcjami... Możesz spróbować z zapisem danych do bazy danych SQLite z której odczyt jest bardzo tani...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQLite to dość dobry pomysł , ewentualnie można też pomyśleć nad plikiem rekordowym, ewentualnie jakieś Hashtable, ewentualnym pomysłem może też być każdej zmiennej w oddzielnym pliku ale do tego potrzeba odpowiedniego systemu plików. Wszystko zależy od ilości i rodzaju danych jakie mamy, i co chcemy osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik rekordowy będzie niepotrzebnie zajmował miejsce albo obciążał dysk, chyba że rekordy mają stałą długość. Hashtable to struktura do przeszukiwania danych a nie ich zapisu (no chyba, że chcesz szukać bezpośrednio na dysku).

Co do problemu to użyj base64_encode / base64_decode to upakujesz ciaśniej dane (6 bit na bajt normalnie masz <4 bit/bajt).

Nie wiem jak to jest z danymi binarnymi ale pewnie możesz je zapisywać normalnie w tablicy i użyć serialize / unserialize, jak nie to 64_encode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności