Skocz do zawartości

Stary serwis i indeksowanie podstron


papieros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie i prosze o rade,

Sprawa ma sie nastepujaco, znajomy ma serwis od jakis juz dobrych 4 lat

,zalozyl go kiedys, cos tam robil ale za bardzo sie nie przejmowal, ruch niewielki mu nieprzeszkadzal. Na poczatku tego roku spytal mnie czy nie dalo by sie zwiekszyc ruchu. Na szybko zmienilem mu Tytuły na podstronach dodałem na górze strony głównej linki do podstron i...

od ponad 4ch (sic!) miesięcy googl'e nie zaindexowalo zadnej podstrony (w indeksie wisza stare z sierpnia 04) mimo, ze glowna indeksuje co 2 dni. Czy ktos moglby zerknac i powiedziec czemu tak sie dzieje?

strona to https://www.antico.pl

Z góry dzięki,

PS. Wydajmi mi się, że tajemnica tkwi w tym, ze serwis jest stary ,

jest jakis sposob zeby cos z tym zrobic bo mi juz brak pomyslow.

PS2. Dodalem oczywiscie linki z zewnatrz, nie masowo ale, tak ze na moj gust powinno wystarczy i ... nic.

PS3. Uprzedzam, uwagi o nieczytaniu forum :) jedyne co znalazlem , i o czym wiem, to reindeksacja serwisu ale boje sie ze znajomy mi leb urwie jak wyleci z googl'a na trzy miesiace ;), szukam prostszego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale spróbuj zmienić strukturę linków. Google z linków wycina SESSIONID - ciekawe jak to robi skoro na SESID jest dość dużo oznaczeń :-k pewnie robi to mniej więcej tak

na przykład adres.pl/item.php?id=32znaki

Na mój gust łapie te 32znaki poprzedzone znakiem = i wycina wszystko co znajduje się przed razem z ?, & lub &

Co w takiej sytuacji dzieje się z Twoimi linkami wewnętrznymi - wszystkie zostają automatycznie zamienione z /item.php?id=7f01ed6f4ac95d938da6c46a1cc257fd na /item.php - teraz jak widać są identyczne i prowadzą do tej samej strony

Oznaczeń sesji jest wiele phpsessid, sid, sessionid, topSsid, sess_id i chyba każdy może zapiąć jaki chce parametr dla sesji (widziałem też PHPNUKESES czy coś w tym stylu) stąd moje przypuszczenie, że Google prędzej je tnie wg założonego mechanizmu a niż wg jakiejś listy.

Przykład blokowania wycinania sesji (moim zdaniem niekorzystny) to zastosowanie jej bez jakiegokolwiek sesid= co widać na przykładzie https://www.raiffeisen.pl wejście na tą stronę powoduje przekierowanie na https://www.raiffeisen.pl/32_znakowa_sesja co widać w funkcji site: :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

pomysle nad tym moze to jest przyczyna, tym bardziej ze strony indeksowaly sie przed zmiana algorytmu google'a (jak czesto nie mam pojecia ale jednak są), być moze w zeszlorocznej zmianie algo google cos namieszal z sesjami. Co prawda, te robaki w adresie to nie id sesji jeno

aukcji (google nadgorliwiec) ale przyjze sie innym podobnym stronom.

Dzieki jeszce raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wycina w założony przeze mnie sposób to może tnie jeśli ostatnie 32 znaki są poprzedzone parametrem i ?, & lub &

Jeśli ani tak ani tak by jednak nie było to zobacz czy u Ciebie wszystko jest poprawnie. Parametr id jest różny dla różnych linków a parametr aukcja wszędzie taki sam (jakby to była sesja*).

<a style='font-size:70%' href="./item.php?id=36683ab1a561b7c8d7dbffea7c54ac0c&aukcja=5618e83def1c9879a9299a5bad4ffb73">Jan Paweł II</a>

<a style='font-size:70%' href="./item.php?id=958fe07411b19749b0e4f2c902444ab3&aukcja=5618e83def1c9879a9299a5bad4ffb73">Eligiusz Niewiadomski "MALARSTWO POLSKIE XIX i XXw"</a>

*

[0] => HTTP/1.1 200 OK

[1] => Date: Thu, 05 May 2005 11:43:21 GMT

[2] => Server: Apache

[3] => X-Powered-By: PHP/4.3.10

[4] => Set-Cookie: aukcja=3fb9cf6e19969d001b3cccaddb19fb4a; path=/

[5] => Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT

[6] => Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0

[7] => Pragma: no-cache

[8] => Connection: close

[9] => Content-Type: text/html

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaje sie ze jest bajzel jak ta lala,

id to chyba id aukcji a aukcja - id sesji, tym bardziej ze aukcja nie zawsze jest wyswietlana - tak jak sessionid. Chyba skupie sie nad żódłami, tylko nie wiem, czy mi się chce bo robie to za free:)

Czy jest może na tym forum

ktoś kto walczył z PHPAuction (głowy sobie nie dam uciąć ale mam do czynienia chyba z przerabianymi przez kogoś skryptami PHPAuctions)

i ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności