Skocz do zawartości

Półautomat do precli


Kobol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam jakiegoś półatomatu do dodawania artykułów do precli. Chciałbym aby taki automat:

- miał modyfikowalną bezę precli

- po dodaniu artykułu przechowywał jego adres (w sensie wpisu, tak aby można go było linkować)

- umożliwiał zmianę wpisu przy każdym wstawieniu (np. zmianę anchora, kolejności akapitów)

- pozwalał na wybór kategorii do której ma zastać dodany wpis

- oczywiści musi być mikser treści

Czy istniej coś takiego? Wiem, że jest maxpress, ale jakoż zrzuty ekranów i opinie użytkowników nie przekonują mnie do tej aplikacji. Poza tym wydaje mi się że nie ma wszystkich potrzebnych opcji, które wymieniłem.

Znacie może coś innego?

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet miałem dopisać swoją listę życzeń - ale nie chciałem żeby było, że za wymagający jestem :)

W każdym razie trzymam za słowo i będę obserwował :)

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może coś innego?
Zapoznaj się z napisanym przeze mnie programme Precel SEO Master Obecnie udostępniam program w zamian za linki na stronach z pr. minimum 1...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion ciekawe to Twoje rozwiązanie. Jest prawie takie jakbym chciał... no właśnie - i w końcu zdecydowałem się napisać coś samemu. Jak mnie to wkurza, że zawsze wywarzam otwarte drzwi. :D

Dzisiaj nawet napisałem wstępną wersję i wygląda to całkiem obiecująco. Trzeba tylko dodać trochę js/ajax żeby się wygodniej pracowało. No i muszę się nauczyć obsługi ramek, bo w życiu nie robiłem strony na ramkach :)

Ogólnie opcję które mam/chcę mieć w swojej aplikacji to:

- automatyczne tworzenie kont na podstawie nadesłanych maili (w zasadzie półautomatyczne bo niektóre presselki stosują niestandardowe potwierdzenia)

- artykuły - oczywiście wszystko z mikserem {|} itd + mikser słów kluczowych.

- opisy do presseli poprzez tworzenie flag typu moderowany/niemodarowany itd. i potem możliwość ich sortowania, dodawania do czarnych list

- wpisy - tak żeby zawsze można zobaczyć gdzie jaki wpis został dodany

- podział na projekty

Wszystko oparte jest o php + ajax + js. Najważniejsza sprawa to dodawanie wpisów. Założenie jest takie, że wybieram wpis i presell do którego chce go dodać -> klikam dodaj i otwiera mi się nowe okno w przeglądarce z ramkami -> lewa ramka do zarządzania wpisem - prawa ramka to precel, do którego automatycznie jesteśmy zalogowani. Wypełnianie pól polega na "przeciągnięciu" go z lewej strony na prawą w odpowiednie pole.

Zalety tego rozwiązania są takie, że za każdym razem możemy wstawić linki w innych miejscach, wybrać kategorie itp, zmienić słowa kluczowe, uzupełnić "niestandardowe" pola pressela.

Jak myślicie jakie jeszcze opcje warto dodać?

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mion bardzo fajne ale czy nie da się tego napisać pod przeglądarkę ? Nie zawsze mam dostęp do windy,a chciałbym mieć możłiwość używania tego na linuxie i maku

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej wersji program precel seo master ma dodaną obsługę zapisywania i późniejszego wczytywania treści artykułu jaki dodajemy do precli co znacznie ułatwia korzystanie z niego. A dzięki funkcji do {podmiany|zamiany|wybierania} {wyrazów|fraz|słów} w treści artykułu definiując artykuł w zaprezentowany sposób {|||} można jednym kliknięciem generować unikalne treści dodawanych artykułów. Co więcej w wypadku powtarzaniu się treści program nam o tym sygnalizuje wymuszając ponowne wygenerowanie artykułu. Zapobiega to dodawaniu tego samego wpisu do n precli...

mion bardzo fajne ale czy nie da się tego napisać pod przeglądarkę ? Nie zawsze mam dostęp do windy,a chciałbym mieć możłiwość używania tego na linuxie i maku

Co do napisania takiej samej funkcjonalności z poziomu www to sprawa jest stosunkowo prosta:

1) cURL i wysłanie danych POST do precla w celu rejestracji kont;

2) ten etap jest trochę trudniejszy i wymaga obsługi IMAP lub socket'ów do odebrania emaili z hasłem do zarejestrowanych kont. Do tego dochodzi jeszcze wyciągnięcie tego hasła za pomocą wyrażeń regularnych choć nie koniecznie z treści emaila;

3) Ostatnim etapem będzie dodanie artykułu a można to zrobić na dwa sposoby:

- za pomocą cURL, ale z obsługą sesji logujemy się do zarejestrowanego konta przy użyciu wyrażeń regularnych wyszukujemy pewne dane z kodu strony oraz kategorie jakie są w danym preclu następnie wysyłamy odpowiednie dane POST zawierające treść artykułu, tytuł, kategorię itd..;

- Lub odkrytym przez Maximus Marius "Wykorzystuje mechanizm wbudowane w Wordpress jakim jest XML-RPC" sposobem wysyłamy odpowiednio zdefiniowaną "strukturę" XML też za pomocą cURL i POST na adres xmlrpc.php. Zakładam, że tym samym sposobem można uzyskać dane o kategoriach zawartych w Wordpress.

Do tego jeszcze jakiś mikserer, wybieracz, synonimizaror itd, obsługa bazy danych oraz cron i mamy automat lub półautomat do dodawania wpisów.

Było by miło jak by właściciele spisów precli udostępnili odpowiednio przygotowany plik np XML z adresami precli odpadła by konieczność pisania parserka do wyciągania adresów z spisów/listy precli :victory:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda napisanie togo w przeglądarce nie jest trudne - jest kila nietypowych rzeczy - ja bawiłem się trochę z pocztą i z mikserem (poszedłem trochę złą ścieżką i pisałem to chyba z 3 godziny - zaćmienie jakieś ;-) - w końcu zacząłem od nowa i funkcja była gotowa w 5 minut ).

Co do dodawania presseli - to w przypadku półautomatu chyba najlepiej aby program logował nas na presselka i wyświetlał jego zawartość w ramce - w drugiej ramce jest treść do wstawienia - i tylko sobie przeciągasz z jednego pola do drugiego. Programik napisałem w jakieś 8h - teraz tylko chce go trochę doszlifować (bo wygląda koszmarnie brzydko ;-) ), ale wydaje się być całkiem fajnym i prostym rozwiązaniem. Teraz chce jeszcze dorobić jakieś sprawdzanie czy presselek został dodany ale nie wiem jak się do tego zabrać... Muszę popatrzeć jak to w ogóle działa.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@athabus Jeśli wpis zostanie dodany mamy przekierowanie 301 wiec w ten sposób można stwierdzić dodanie. Ponad to możesz poprać kod strony głównej precla i sprawdzić pod kontem występowania tytułu dodanego artykułu, jeśli będzie to wpis został od razu zatwierdzony, bo preclel jest niemoderowany.

@M_K_S Tak udostępnianie programu w zamian za linki jest cały czas aktualne, ale dopiero pojutrze będę. Prosze pisać na PRV :P Postaram się przygotować aktualną listę precli wp

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion dzięki za podpowiedź - ale nie za bardzo rozumiem gdzie jest to 301. Bo jeśli mamy taką hipotetyczną sytuację, że po dodaniu wpisu dostaje adres

pressel.pl/?p=123, to nawet jeśli wpis zostanie zaakceptowany, to i tak jest pod starym adresem i dodatkowo pod nowym typu pressel.pl/twoj-wpis - tj. stary adres nie dostaje 301 tylko istnieje dalej. Chyba, że ja coś mieszam?

Parsowanie strony głównej jest niezłym pomysłem, przy czym nie zawsze uda się pobrać link pod jakim został dodany wpis (tytuł może nie być linkiem). Można to obejść, szukając np. linków w pobliżu, ale to taki półśrodek. Zastanawiam się ja to rozwiązać.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że źle mnie Zrozumiałeś :) Adres akcja formularza (strona wp-admin/post-new.php) pod jaki wysyłasz dane POST w celu dodania artykułu jest skierowana na:

<form name="post" action="post.php" method="post" id="post">

plik post.php. Przy prawidłowym dodaniu plik post.php kieruje 301 z powrotem na stronę /post-new.php?posted=99

i w wypadku polskiego jezyka wp pojawia się tekst "Wpis został zapisany" wiec jesli korzystając z cURL wykryjesz pzrekierowanie 301 świadczy to o prawidłowym dodaniu wpisu. Przekierowanie 301 mam miejsce wtedy kiedy wyślesz wszystkie potrzebne zmienne/dane w tym user_ID występujące jako pole hidden formularza.

Wiec dodając wpis takim sposobem najpierw musisz pobrać wszystkie niezbędne dane parsując plik wp-admin/post-new.php (ten zawierający formularz dodawania wpisu). Dlatego sposób odkryty przez Maximus Marius jest znacznie łatwiejszy.

Parsujesz stronę główną w poszukiwaniu tytułu jaki nadałeś dla swojego wpisu, a nie adresu, bo jeśli precel nie jest moderowany twój wpis powinien pojawić się właśnie na stronie głównej. Przynajmniej dzieje się tak w wypadku "oryginalnych" WP.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nie zrozumiałem ;-)

U mnie problem jest trochę inny - tak jak pisałem u mnie jest to raczej półautomat - tj. za każdym razem loguje mnie na daną stronę i wypełnia się pola "ręcznie" poprzez mechanizm "przeciągnij&upuść" - także ja na sto procent wiem kiedy mój wpis został dodany. Bardziej zastanawiam się nad kwestią jak się dowiedzieć czy został zaakceptowany przez moderatora, mając np. tymczasowy adres wpisu. Pije tak do tego, bo lubię podlinkować swoje wpisy 1-5 linkami, ale niektóre presselki są moderowane raz na kilka dni i nie chce mi się tam codziennie sprawdzać czy wpis jest zaakceptowany.

Ciekawi mnie zatem czy mając adres "tymczasowy" wpisu np. aaa.pl/?p=204 mogę sprawdzić, czy wpis został zaakceptowany i wyświetla się w serwisie. Parsowanie strony jest jakimś wyjściem, ale niezbyt doskonałym i podatnym na błędy.

Kobol is the name of a planet in the fictional universe - the birthplace and original home of humanity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności