Skocz do zawartości

strona tematyczna vs. artykul tematyczny


sleaquit

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedno pytanie ale nie znalazlem na nie wymiany pogladow,... ba nawet pytania ;)

Zastanawialem sie co bardziej by sie oplacalo na zaplecze pod katem dodawania do wartosciowych precli.

Zakladam ze na poczatek bedzie to 5 stron tematycznych, kazda z np 20 podstronami - wtedy jakby nie patrzec wszystko bedzie podobne pod wzgledem tresci, a wtedy musialbym dodawac 5 artow do precli o podobnej tematyce. Jak cos takiego by przeszlo w moderowanych i wartosciowych preclach jesli dodawalbym to jednoczesnie? Reczna robota wiec wolalbym dodawac po 5 stron naraz z jednego loginu.

Inna wersja to taka ze robie 10 stron nietematycznych (po te 20 podstron) i na kazdej z nich zamieszczam nazwijmy to 'artykul sponsorowany' na 5k znakow z linkami do strony pozycjonowanej. Wtedy wydaje mi sie ze wiekszosc stron bez problemu przeszlaby przez moderacje i jednorazowo do precla moglbym dodac te 10 artow.

Linki do storny pozycjonowanej w pierwszym wypadku lub arty w drugim zamiescilbym dopiero po dodaniu do precli.

Co o tym sadzicie? Ktora wersje wybrac? Pierwsza jest duzo mniej czasochlonna, ale ryzykuje ze zamiast np 200 wartosciowych precli zostanie zatwierdzone w niewiadomej i mniejszej ilosci. Druga pochlonie duzo wiecej czasu, ale mam pewnosc ze strony dostana sie wiekszej ilosci wartosciowych precli, mimo ze linki od nich w jakis sposob beda slabsze...

...a moze nie beda?

Jak subiektywnie ocenianie moc linku z takiego tematycznego artykulu na nie tematyczniej stronie?

Bedzie to moje pierwsze zaplecze wiec dziekuje za wszelkie sugestie :D

edit: tak jeszce dodam ze zalezy mi na wartosciowych preclach gdyz na zapleczu zamiezam postawic adsense wiec i tresc w nim nie bedzie spamem. Natomiast na stronie pozycjonowanej adsensa nie mam, nie mniej jednak mam tam googleanalytics

przy okazji sie zapytam czy nie bedize to wygladac podejzanie jesli na ten sam email w analytics jest strona pozycjonowana a w adsense zaplecze? Ryzykuje w ten sposob? Czy moze dac sobie spokuj z adsense na tym zapleczu?

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamieszałeś ;)

Zastanawialem sie co bardziej by sie oplacalo na zaplecze pod katem dodawania do wartosciowych precli.

Zaplecze to twoje witryny. Mogą być tematyczne - wtedy linkuj do witryny pozycjonowanej lub nietematyczne - zazwyczaj stawiane pod punkty w systemach.

Jak subiektywnie ocenianie moc linku z takiego tematycznego artykulu na nie tematyczniej stronie?

Oceniam po tym jak wysoko na moją frazę jest w serpach.

Potwornie kombinujesz a tu nie ma takiej potrzeby. Zrób 10 stron zaplecza, podlinkuj je z precli. Z zaplecza podlinkuj pozycjonowana witrynę + podlinkuj ją z precli. Zgłoś do katalogów płatnych, wybierz 100 dobrych niepłatnych i dodawaj do nich. Patrz co sie dzieje, dodawaj kolejne linki a jak nie pomoże to dopal systemem wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze to twoje witryny. Mogą być tematyczne - wtedy linkuj do witryny pozycjonowanej lub nietematyczne - zazwyczaj stawiane pod punkty w systemach.

Rozumiem, czyli stawiac na tematyczne. Jak jednak zrobic z dodawaniem artow do precli? Dodawanie 5 artow (jednak kompletnie innych) za jednym zamachem do jednej kategorii o tej samej tematyce nie zrazi moderatorow?

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miały by zrazić? Jeśli treść będzie dobra i unikalna (jeśli to moderowane) to pewnie będą zaakceptowane. Przecież nie od dziś wiadomo, że często się pozycjonuje podobne frazy albo i te same, np. właśnie w zapleczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności