Skocz do zawartości

Dwie domeny na jednym serwerze


M_K_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używałem szukajki zarówno tej na forum jak i g.pl ale nic konkretnego nie znajduje.

Mam dwie domeny wykupione w nazwa.pl na jednej stoi joomla a na drugiej chcę postawić wp. Jak to zrobić?

Stworzyłem już dwie bazy danych: na jednej jest już joomla a druga czego na konfigurację wp.

Nie wiem tylko gdzie zainstalować pliki wp. Joomla jest zainstalowana bez folderu. Czy teraz mam utworzyć tu dodatkowy folder, np WP? Jak skierować domenę, żeby otwierała indeź z tego akurat folderu? I od razu pytanie mam domenę załóżmy domena.pl i chcę założyć subdomenę np subdomena.domena.pl i na tej subdomenie postawić np sklep, jak to zrobić? Jak utworzyć subdomenę i gdzie wrzucać skrypt? Kolejny folder i nakierowanie?

Przepraszam za noobistyczne pytanie, ale kiedyś i w jakiś sposób trzeba zacząć nadrabiać zaległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie masz hosting, w większościmasz zakładkę na domeny i dodajesz tylko nowe lub kierujesz je na odpowiednie katalogi. Aby zainstalować te skrypty nie musisz wrzucać tabel do baz danych, instalatory same to zrobią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baz danych nie muszę ale pliki instalacyjne muszę gdzieś wrzucić? Czy zrobić katalog wp i tam to umieścić? Hosting mam w nazwa.pl ale nie widzę tam jak skierować subdomenę na dany folder;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. Nie pomyślałem, żeby u nich szukać:) Zdecydowanie zbyt późna godzina dla mojego mózgu:/ Jeszcze raz ogromne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności