Skocz do zawartości

mirror site - pomaga czy szkodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od jakiś 2 miesięcy staram się wypozycjonowac swoja strone. idzie calkiem OK. zauwazylem ze na pierwszych miejscach (jesli chodzi o fraze "grawerowanie laserowe") znajduja sie strony ktora takie slowa maja w nazwie domeny. zastanawiam sie nad wykupieniem drugiej domeny, i umieszczenia tam mirrora strony - ale mam dylemat.

podobno mirror site jest nieetyczna metoda pozycjonowania (czyli jak dobrze rozumie szkodzi pozycjonowaniu strony). dlaczego wiec strona laserowe.pl jest na pierwszy miejscu na w/w fraze mimo ze istnieje jej IDENTYCZNA kopia tzn. enzostudio.pl ?

tak samo jest w przypadku 2giej strony w googlach, czyli: grawerowanie-laserowe.pl oraz jej wierna kopia padir.pl .

szukalem wszedzie, i nigdzie nie jest napisane ze mirrory pomagaja - wszedzie pisze ze szkodza. a tutaj taki ewenement.

bardzo prosze o wyjasnienie jak to do konca jest z mirror site'mi :)

pozdrawiam,

bzyqq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z THI, lapiej nie duplikuj treści, ponieważ osłabisz pozycjonowaną stronkę. Kiedyś na jednym z precli skopiowałem treść z zakładki oferta i po paru dniach podstrona ta poleciała ostro w dół w rankingu google. Po zmodyfikowaniu treści w preclu podstrona pt. oferta wróciła na swoją wcześniejszą pozycje. Po drugie nazwa domeny nie ma, aż tak dużego znaczenia, zobacz ile stron jest w top 10 w google, na nazwy domen niezwiązane z pozycjonowaną frazą. Linkuj, linkuj i jeszcze raz linkuj, a stronka za jakiś czas będzie wysoko w swojej branży.

Wojciech Zakrzewski - remonty Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie nazwa domeny nie ma, aż tak dużego znaczenia,

Jak to nie ma jak ma

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

jednak nadal nie wiem jakim sposobem te strony sa na 1szej i 2ej pozycji skoro maja strony na innych domenach z DUPLICATE CONTENT ? skoro mirro site szkodza to dlaczego oni maja 1sza i 2ga pozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, kopie tych stron sa w googlach nisko (albo wcale). wczesniej myslalem ze jak sie zrobi mirror to szkodzi dla obydwu witryn (domen). czyli mozna wyciagnac wniosek ze mirror site szkodzi tylko tej slabszej witrynie? a ta mocniejsza pozostaje wzglednie bez zmian?

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netelektryk, mozesz bardziej rozwinac swoja wypowiedz?

Mi sie wydaje ze nazwa domeny nie ma istotnego zanczenia. Uscislajac jej znaczenie jest podobne do <h1>, czyli w przypadku braku konkurencji cos pomoze. Jednak juz przy jakiejs przecietnej sredniej frazie jest praktycznie bez zadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prostych fazach jeżeli masz frazę w domenie i dodatkowo FSB to TOP10 jest raczej pewne. Przy trudniejszych już nie ma tak różowo, ale zawsze dostajesz bonus za frazę w domenie. Skoro tak jest, to trzeba korzystać :)

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie duplicate content co nie zmienia faktu że obie strony sa top 3 i mają sie dobrze. Czy ktoś próbował tego i ma doświadczenie w tym temacie ? Bo również mam podobny dylemat czy dać to samo na drugą domenę czy pozmieniać content, czy może poczekać i dac to samo po roku .?

Dobry zespół jazzowy Warszawa

Świetny zespół jazzowy na bankiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie - co zrobic?

czy jak dam duplicate content na domene ktora ma fraze w nazwie to musze wtedy pozmieniac linki we wszystkich preclach i katalogach?

i czy polski google (google.pl) tak samo traktuje adres "jakas-fraza.pl" oraz "jakas-fraza.eu" - czy moze faworyzuje ktoras koncowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze nazwa domeny nie ma istotnego zanczenia. Uscislajac jej znaczenie jest podobne do <h1>, czyli w przypadku braku konkurencji cos pomoze. Jednak juz przy jakiejs przecietnej sredniej frazie jest praktycznie bez zadnego znaczenia.

Keyword w nazwie domeny ma jedna zasadnicza zalete - gdy robisz linki w refererach, na roznych shoutboxach itp masz anchora "naturalnie"

Tutaj bedzie sygnaturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności