Skocz do zawartości

Szybkość serwera, a google


tomick89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy szybkość serwera (niskie pingi) mogą sprzyjać indeksacji i pozycjonowaniu? Zauważyłem, że na jednej z moich stron, która była na bardzo szybkim serwerze została zaindeksowana bardzo szybko mimo, że na innym, wolniejszym serwerze miałem podobną stronę, która do tej pory nie jest zaindeksowana. Jeśli na serwerze na którym pingi przekraczają 1000 wpłyną negatywnie na domenę w googlach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008-05-07_013416.png

Pozwala wnioskować, że szybkość generowania strony oraz połączenia ma wpływ na indeksację. Szybkie ładowanie nie koniecznie przyśpiesza indeksację, być może zbyt długi czas oczekiwania powoduje ograniczenie pracy Googlebot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Adwords szybkość działania serwera jest jednym z czynników przy określaniu jakości reklamy. Jak jest z wynikami organicznymi nie wiem, ale można pospekulować że G w pewnym momencie będzie lepiej patrzyć na strony na szybkich serwerach niż na te na wolnych (o ile już tego nie robi). Przydałoby się przeprowadzić jakieś testy w tym kierunku.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności