Skocz do zawartości

Uruchamianie routera jako switcha z WiFi


Guzior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem zakupiłem sobie router D-Link DI-524 i chcę zrobić z niego switch'a. Chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył dokładnie jak to zrobić ponieważ w tym temacie jestem lajkiem :/ Wiem że da się jakoś sklonować adres MAC z PC który jest już w sieci i nie trzeba wtedy powiadamiać Administratora sieci o adresie MAC routera. sytuacja wygląda tak: należę do sieci osiedlowej i chce żeby przez ten router łączył sie także mój PC-WiFi jak to zrobić?? Jak skonfigurować router??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny router, by zrobić to co chcesz i tak musisz korzystać z funkcji routera. W sieci masz pewnie przyznawane adresy przez DHCP, więc jeśli będzie działał jako swich to i tak pobierzesz IP tylko dla jednego adresu. Klonowanie MAC adresu w tym routerze działa tylko dla WAN, wiec musisz podłączyć do tego portu kabel od sieci osiedlowej, podłączyć się do routera przez kompa na którym masz MAC adres przypisany do sieci i sklonować go na router. Router wtedy dostanie IP który ty powinieneś mieć, ty będziesz miał IP jakie przyznaje router i tu należy zwrócić uwagę czy klasa IP w sieci osiedlowej nie jest taka sama jak na twoim routerze, jeśli jest to trzeba ją zmienić( jeśli sieć osiedlowa ma 192.168.0.1 to zmieniasz swoje, np. 192.168.1.1 ) i wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podpiąć kabel z sieci osiedlowej do WAN później wyłączyć DHCP a następnie wpisać 192.168.1.1 i powinno hulać ?? Bo właśnie dzwoni do mnie właściciel sieci, że mu wywala serwer. Mam ustawione teraz tak kable obydwa połączone do portów LAN (i ten od sieci i ten z mojego PC) wyłączyłem DHPC ale nie zmieniłem tego IP i sypie sie serwer. Sprawdzę tak jak mówisz i napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności