Skocz do zawartości

PR=5 nic nie daje - dlaczego ?


Q_grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem!

W ostatnim tygodniu google zaktualizowało page rank mojego serwisu, jednak to nic nie dało.

Przed aktualizacją strona miała PR=0 i była w wynikach pomiedzy 150-200 miejscem (15-20 strona)

Po aktualizacji PR=5 i strona znajduje się na 22 stronie z wynikami.

https://www.google.pl/search?q=og%C5%82osze...&start=210&sa=N

adres strony: www.adbay.pl (dla słowa: "ogłoszenia")

Dla pozostałych słów kluczowych sytuacja wygląda podobnie.

Proszę o pomoc - w czym tkwi problem ?

Czy trzeba poczekać troche zanim google weźmie pod uwagę mój PR ? czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, i znowu pewnie ktoś tu wyskoczy, że bzdury opowiadam, ale prawda jest taka, że PageRank jest już tylko prestiżową zabawką i nie ma wiele wspólnego z wynikami wyszukiwania.

Jak chcesz skoczyć w wynikach, to rozwijaj bazę dobrych linków do Twojej strony.

Moje domeny na sprzedaż znajdziesz tu: https://www.domeneus.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie postawiłem na mocne linki, aktualnie google zaindeksowało juz kilka linków PR=5 prowadzących do mojej strony, czego wynikiem jest aktulizacja pr=5, poczekamy, jest jeszcze kilka tys drobnych linków których google nie zaindeksował.

Jak często google robi aktualizację link popularity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy co ?

Jeśli poczytasz forum znajdziesz masę wypowiedzi na temat znikomego oddziaływania wartości PageRank na pozycję w wynikach wyszukiwania ;)

Nawet tekst o PageRank rozpoczyna się zdaniem:

"Pomimo faktu, iż wartość Google PageRank ma znikomy wpływ na ostateczną pozycję strony w wynikach wyszukiwania każdy pozycjoner marzy aby wartość PageRank jego strony osiągnęła kiedyś 8, 9 nie wspominając już o 10!"

Najwyraźniej ilość odnośników do Twojej strony z anchorem "ogłoszenia" jest zbyt mała by zaistnieć w top10 dla słowa ktore zwraca ponad 3 mln dokumentów.

Oczywiście cierpliwość i systematyczne, rozłożone w czasie zdobywanie kolejnych linków powinno pozwolić Ci osiągnąć cel.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności