Skocz do zawartości

tylko jedna zmienna w adresie?


stojacy_kon

Rekomendowane odpowiedzi

Google indeksuje bez problemu strony z zmiennymi w koncu to jest zwykły adres on "nie parzy" ;)

Ale jak nie "ufasz" indeksacji zmiennych to w bardzo prosty sposób zakładając ,że serwer na to pozwala możesz zamienić przedmiotowy adres na tak zwany przyjazny za pomocą mod_rewrite np.: zmienna,wartosc.html lub zmienna-wrtosc.html itd, itp

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google ostatni praktycznie robi coraz mniej problemów z indeksacją linków ze względu na ich wygląd - trzeba tylko pilnować, żeby były w miarę krótkie, bo to naprawdę pomaga

i zamiast

twojadomena.com/plik_wykonujacy.php?parametr_1=wartosc_1&parametr_2=wartosc_2&parametr_2=wartosc_2

daj np:

twojadomena.com/plik.php?parametry=1_2_3

i chociaż google potrafią zideksować naprawdę długie linki - to jednak te krótsze łatwiej trafiają do googlarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj np:  

twojadomena.com/plik.php?parametry=1_2_3

BŁĄD w tak zdefiniowanym linku mamy tylko jedna parę parametr i wartość drogi kolego a nie 3 jak w pierwszym przykładzie.

8)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion nawet z zapisu twojadomena.com/plik.php?parametry=as331ttrh73r22 można wyciągnąć tyle zmiennych i w taki sposób jaki się komu podoba. Na przyszłość proszę poczytaj trochę o PHP.

to jednak te krótsze łatwiej trafiają do googlarki

mnie jakoś to nie przekonuje

7, 8 parametrów przechodzi bez problemów. 20 parametrów nie chce się zindeksować ale 101krecikow miał robić próby z 10-cioma - moze ma jakieś wyniki.

moim zdaniem ogólnie przy URL'ach grunt to poprawna konstrukcja zapisu a href i sesion kill dla robotów

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisiało od początku marca do 15-go kwietnia, po czym zostało trochę posprzatane. Ale ani wtedy, ani teraz, przez te 10 dni bot nie zaindeksował nic więcej.

Skłaniam się ku sądowi, że bot się rozleniwił jeśli chodzi o indeksowanie podstron nowych serwisów. Ani moje ganz neue katalogi, ani baza firm ze stopki, o której rozmawiamy nie rosną w site: (jeden z nofollow, gorzej olinkowany, drugi norm) . Inna rzecz, że baza firm padła ofiarą jakiegoś filtra. W tej chwili jest w okolicach 60-tej pozycji z PR4 (po aktualizacji), a w msn już dawno na pierwszej stronie wyników.

tonery tusze :: karmy dla psów - zapraszam :: Psiarskie forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z zapisu twojadomena.com/plik.php?parametry=as331ttrh73r22 można wyciągnąć tyle zmiennych i w taki sposób jaki się komu podoba. Na przyszłość proszę poczytaj trochę o PHP.

Nie martw się o moja znajomość PHP. Owszem można wyciągnąć ale przy zaprzęgnięciu do pracy dodatkowych funkcji PHP. Optymalizacja powinna też tyczyć pisanego oprogramowania tak aby było maksymalnie wydajne.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o moja znajomość PHP.

Nie martwię się o Twoją znajomość PHP. Podałeś stanowczo, że optymalizacja URL'a podana przez mrtn jest BŁĘDNA czym sam wprowadzasz w BŁĄD forumowiczów.

Optymalizacja powinna

Optymalizację można prowadzić na wiele sposobów a używanie PODSTAWOWYCH funkcji PHP nie powinno niczemu przeszkadzać.

- https://temp.webwweb.pl/czas.php?parametr1=...2=2&parametr3=3 (3 różne parametry w URL'u)

- https://temp.webwweb.pl/czas1.php?parametry=1_2_3 (funkcja explode w PHP)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jest to mój błąd tylko twoje błędne rozumowanie. Jest dokładnie tak jak napisałem

parametr_1=wartosc_1&parametr_2=wartosc_2&parametr_2=wartosc_2

twojadomena.com/plik.php?parametry=1_2_3 mamy tylko jedna parę parametr i wartość.

W pierwszym przykładnie mamy 3 zmienne i przypisane im 3 wartości a w drugim przypadku mamy jedną zmienna z której możemy wyciągnąć 3 wartości.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przykładnie mamy 3 zmienne i przypisane im 3 wartości a w drugim przypadku mamy jedna zmienna która może przekazać 3 wartości.

raczej każdy na forum umie sobie policzyć ile tam jest parametrów. Zresztą nikt tu nie napisał że URL plik.php?parametry=1_2_3 to URL z 3 parametrami tylko, że z takiego zapisu można swobodnie wyciągnąć 3 parametry

I nie jest to mój błąd tylko twoje błędne rozumowanie.

O a ja myślę że problem raczej w Twoim błędnym rozumowaniu. mrtn podał tylko PROPOZYCJĘ skrócenia linku. Polegała ona na zamianie URL'a z 3 parametrami na URL' z 1 parametrem za pomocą podstawowych funkcji PHP które jak widać w mini teście na najzwyklejszej stronie nie powodują żadnych obciążeń serwera.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności