Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

WI777, instrukcję jak zainstalować znajduje się w FAQ jak i archiwum które pobierasz. W takim projekcie nie ma mowy o poważnej dokumentacji ponieważ nie ma co dokumentować( dokumentacje rozumiem w sensie strice programistycznym ).

Formatowanie linków

1. Linki z systemu można formatowac przez CSS np:

.eweblink { font-size: 10px; color: #999999; text-decoration: none; }

2. Separator można ustawić poprzez fetch_weblink('separator')

Potrzeba czegoś więcej? Pytaj.
a. Przede wszystkim nic nie znalazłem na temat w jaki sposób będą linki (moje) dodawane oraz w jaki sposób przyznane punkty będą wydawane (za co oraz ile?) Jedyne co widzę to jakieś priorytety linków, ale o co w tym chodzi?

System, jest dużo prostszy od Linkorna, LinkMe. I tutaj nie ma czegoś takiego jak wydawanie punktów. Każdy dostaje tyle samo za domene, pr. ZAMIENIA na linki, potem usuwając link dostajesz te punkty.

b. Co się będzie działo z punktami po zmianie GPR? A GPR może spaść lub wzrosnąć lub pozostać bez zmian!

W sumie na gorąco rodzi się wiele podstawowych wątpliwości a tekstu brak.

Jeżeli PR wzrośnie to i ilość punktów wzrośnie, jak spadnie to spadnie. To chyba oczywiste, skoro po tych wartościach liczy się siłę domeny w systemie?
2. Brak możliwości dodawania bez WWW jest conajmniej śmieszne, jeżeli jedynym argumentem jest sztuczne nabijanie site:

a. właśnie dodałem takiego sita z PR4 i pewnie zaraz dostanę za niego 4500 punktów super smile.gif, a cały site jest na domenie bez www! Jednym słowem nic nie daję a mam 4500 pkt za kilka chwil (tzn. dopiero to zrobię w celach testowych, może się nie uda?)

b. nabijanie systemu sztucznym site jest śmieszne proste, mamy np. w systemie www.domenka.cu - robimy teraz sobie kolejne spamerskie (po nazwach je poznacie) serwisiki www z następującymi nazwami: qlweb.www.domenka.cu ; dmoz.www.domenka.cu ; wiki.www.domenka.cu ; mini.www.domenka.cu ; lirycs(bible,sms..... i tak do bólu sad.gif

Sądzę ze moderatorzy systemu będą się przyglądać takim domenom. Sądze że jak dodasz:

dmoz.www.domena.cu

wiki.www.domena.cu

To z systemu zostanie usunięta domena www.domena.cu.

Ile stron, spamiarek ma taką konstrukcje? Czyżby weblink miałby spowodować że teraz takie adresy będą modne? :)

3. Ponieważ nie wiem jeszcze jak są naliczane punkty za site, to może się mylę, ale przywiązywanie takiej wagi do GPR strony głównej dodawanego serwisu jest BŁĘDEM. Powinny być badane WSZYSTKIE podstrony bezpośrednio linkowane ze strony głównej i dopiero średnia GPR tych podstron dałaby rozsądne oszacowanie - niestety w tej chwili zdecydowana większość "pozycjonerskich" serwisów jest zakładana albo na zfejkowanych stronach głównych i w efekcie z cudzym GPR albo na przygotowanej uprzednio stroniczce dla zdobycia jakiegoś GPR (ci przynajmniej nie oszukują), w efekcie mamy "potworki" w postaci np. 4 na stronie głównej i ZERO na dowolnej podstronie. Oczywiście innym zagadnieniem jest jeszcze banowanie przez G. Gugiel zeruje PR wszystkim podstronom, zostawiając na "chwilę" PR strony głównej, tak było ostatnio np. z ponad setką katalogów.
FakePR można wykryć, ale głównym faktem jest to że najsilniejszy link się dostaje ze strony głównej. Co prawda podstrona może mieć duży PR, ale....

Strona ma 10,000 podstron. Przyjmijmy że zagłębimy się tylko w dwa poziomy to da nam to kolo 200 unikalnych adresów URL. W tej chwili jest 871 domen da nam to koło 170k podstron do sprawdzenia którym trzeba sprawdzić

* Zaindeksowanie w Google

* Cache strony w Google

* PR strony w Google

Google zbanuje IP systemu po pierwszym tysiącu.

4. Nie bardzo rozumiem systemu żółtych kartek, niestety będą wylatywać konta i domeny za niewinność, tzn. za problemy z siecią i serwerami, a nie za próby oszustwa.

Jak są problemy z siecią, serwerem to zwracany jest nagłówek przez serwer informujące że coś jest nie tak. Ponad to zółte kartki są tylko SYGNAŁEM dla moderatorów, że trzeba domene sprawdzić.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Brak możliwości dodawania bez WWW jest conajmniej śmieszne...

Ja bym to nazwał "błędem". Panowie, rady o 301 są śmieszne. Dla systemu zmieniać cokolwiek co działało od miesiecy tudzież lat ? Ehehe, ja dziękuję...postoję.

...Jak będziecie mieli z 4k domen to może się skuszę...

A ja sobie poczkam z testami aż tyle domen będzie bardziej by zobaczyć czy system "wyrabia" bo może z tym być różnie.

Szkoda też, że kolejni userzy na PiO robiący system jakoś boją się tudzież wstydzą przyznać się kto "popełnił ten czyn" choć wykrycie tego jest na razie proste.

Życze powodzenia, darmowe zaplecze na pewno pozyskacie, za jakiś czas wrzuce jakąś domene na testy, pewnie jedną bo system rotacyjne a takie mnie nie interesują prawie wcale.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując błędem jest przyznawanie pkt za wartość site: która prawdy nie pokazuje to raz i dwa pokazuje masę wyników z suplementala i trzy duży site wcale nie daje gwarancji że serwis jest często odwiedzany przez boty.

Masz rację, ale mrtn już jakiś czas temu że WIELE NORMALNYCH stron ma SI i ... żyją normalnie w Google. Zresztą wielkość dla Google też ma znaczenie.

Idę na konferencje szooka :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj nie ma czegoś takiego jak wydawanie punktów. Każdy dostaje tyle samo za domene, pr. ZAMIENIA na linki, potem usuwając link dostajesz te punkty.

I jednego dnia dostaję linki za np. 1000 punktów? Albo co gorsza codziennie mam zaglądać i sypać po 20 punktów?

Albo np. kto decyduje umieszczeniu linku na stronie głównej i podstronach "pierwszego rzędu" i z wysokim PR?

Właśnie takiej dokumentacji mi brak anie programistycznej, a są to podstawowe "trudne" pytania każdego systemu :)

To chyba oczywiste, skoro po tych wartościach liczy się siłę domeny w systemie?
Tzn. jak? Jest tylko premia za GPR (myślę, że jednorazowa :) ) SITE chyba nie jest przemnażany przez PR?

1 punkt=1 link?

dmoz.www.domena.cu

wiki.www.domena.cu

To z systemu zostanie usunięta domena www.domena.cu.

Nie zrozumiałeś mnie, przecież tych domen nie można dodać do sytemu, one mają zawyżyć site!

Strona ma 10,000 podstron.

[...]Google zbanuje IP systemu po pierwszym tysiącu.

Eeetam, znów nie doczytałeś, powinno sie sprawdzać tylko te podstrony, które są linkowane bezpośrednio ze strony głównej. Tzn. niżej nie schodzimy, chyba ze jesteśmy bardzo ambitni ;) Ponadto na jednym serwerze wirtualnym to ten system daleko nie zajedzie i już widzę te same problemy techniczne co przy dowolnym innym "rozrośniętym" systemie :P

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę zbytnie przywiązanie do systemu linkme, linkorn. Prostoty i automatyzacji Wam brak :)

Oki postaram się skleić wieczorem na jakich zasadach działa przydzielanie linków(albo zrobi to admin), jak to obsługiwać. Choć nie sądziłem że mogą być takie problemy :)

Póki co zacytuja warszawiaka tfu noone:

mkr te pkty, o których mówisz są naliczane na zasadzie site*(1 + 0.1 wartości PR) czyli
Nie zrozumiałeś mnie, przecież tych domen nie można dodać do sytemu, one mają zawyżyć site!

Modzi sprytne bestie! ;)

Eeetam, znów nie doczytałeś, powinno sie sprawdzać tylko te podstrony, które są linkowane bezpośrednio ze strony głównej. Tzn. niżej nie schodzimy, chyba ze jesteśmy bardzo ambitni smile.gif Ponadto na jednym serwerze wirtualnym to ten system daleko nie zajedzie i już widzę te same problemy techniczne co przy dowolnym innym "rozrośniętym" systemie sad.gif
Jak widzisz jakieś problemy z poprawnym funkcjonowaniem systemu to zgłoś je tutaj, tam na forum, userowi e-weblink.com na PW albo mi.

E-weblink stoi na serwerze dedykowanym.

Eeetam, znów nie doczytałeś, powinno sie sprawdzać tylko te podstrony, które są linkowane bezpośrednio ze strony głównej. Tzn. niżej nie schodzimy, chyba ze jesteśmy bardzo ambitni

To i tak daje w cholerę linków do przeglądnięcia, i nie jest to stałą liczba bo na głównej są zazwyczaj newsy które się zmieniają, dochodzą nowe itd. Więc jak robot po update PR wejdzie na www.domena.pl to i tak zobaczy nowe newsy które nie mają PR, bo tamte będą przykryte.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z punktacją można rozwiązać tak. PR głównej razy 500 na poczatek starczy. A potem jak link sie dodaje na podstronie, mierzymy jej PR, podnosimy do kwadratu, dzielimy przez linki wychodzące i dodajemy 1 (to za zaindeksowaną podstrone o PR=0).

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, przecież tych domen nie można dodać do sytemu, one mają zawyżyć site!
Nie zawyżą, jeśli nie zainstalujesz na nich systemu.

site:www.domena w google zwróci też wyniki dmoz.www.domena. Bot systemowy sprawdza, czy linki wyświetlają się na stronach zwróconych przez google w funkcji site:. Radość z posiadanych "lewych" pktów będzie trwała tylko do przejścia bota ;)

Nie trzeba dokumentacji, wystarczy przczytać regulamin, faq, potem wrzucić 2-3 domenki do testów i wszystko stanie się jasne ;)

Póki co zacytuja warszawiaka tfu noone:

MMP nie pluj na mnie !! :P Edytowane przez noone

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

site:www.domena w google zwróci też wyniki dmoz.www.domena. Bot systemowy sprawdza, czy linki wyświetlają się na stronach zwróconych przez google w funkcji site:. Radość z posiadanych "lewych pktów będzie trwała tylko do przejścia bota ;)

NIE -

Można zrobić tak, żeby te wyniki pojawiły się po za pierwszym 1000-cem ;)

w systemie najważniejszy pozostaje czynnik ludzki. Dopóki będzie ktoś gotów ktoś sprawdzić raporty o nieuczciwych stronach, dopóty system będzie "porządny". Nikt nie prześcignie w wydajności w wykrywaniu oszustw pozycjonerów sprawdzających lokowanie swoich linków - warunek - szybka i bezkompromisowa reacja na oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajemy sobie sprawe ze nie ma idealnego systemu , jak również kładziemy dyży nacisk na czynnik ludzki , moderatorzy napewno bedą sukcesywanie wyłapywac próby oszukania systemu które bedą konczyc sie blokadą konta i domen w systemie, po jakimś czasie na pewno przesieje się userów którzy za wszelką cene chcą oszukiwac systemy. System ma byc maksymalnie uczciwy i wiarygodny.

500x62.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie sądziłem że mogą być takie problemy ;)

Hmm, jak czytam takie teksty:

###

Co 24 godziny 250 linków z kolejki jest pobierane, losowo 5 z nich jest wyświetlane na stronie.

###

to nabieram poważnych wątpliwości :(

E-weblink stoi na serwerze dedykowanym.
No przecież wszystkie systemy stoją na dedykowanych ;)

Nie wiem jakie macie doświadczenie z naprawdę dużym ruchem (w sensie kilkaset zapytań do SQLa na sekundę), ale jak do tej pory to WSZYSCY systemiarze mieli problemy z wydajnością. Na razie Was nie oceniam pod tym wzgledem, wyrażam tylko swoje obawy :P

A do noone Skoro nie można zawyżyć site to dlaczego nie przyjmujecie domen bez www. To jakaś dziwna niekonsekwencja :|

Oczywiście odpowiedź jest prosta, site zawyżać można w każdym przypadku i tylko ścisła kontrola jest w stanie coś z tym zrobić, ale w takim przypadku czy domena ma www czy nie, nie powinno stanowić większej różnicy.

Edit:

te pkty, o których mówisz są naliczane na zasadzie site*(1 + 0.1 wartości PR)

IMHO to nie jest dobry pomysł, premia za stronę główną tak (pozostaje tylko kwestia skali), ale premia dla podstron? Za co? Za GPR strony głównej?

Edytowane przez WI777

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki, jak pisał fhc ;) są pobierane z dużą częstotliwością; jeżeli te statystyki nie są zawyżane, to jest to duży + systemu; niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie jak wyglądałby ich świat bez linkorna - dobrze; na gronie jakiś czas temu koleś pisał że bycie na 1-sza pozycja w google wcale nie jest najlepsza - może od niego pobieraliścia nauki? ;)

Dywersyfikujmy dostawy linków! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do noone Skoro nie można zawyżyć site to dlaczego nie przyjmujecie domen bez www.

Żeby zminimalizować możliwości kombinacji. są też inne sposoby na krętactwa związane z dodawaniem stron bez www., które omal nie położyły innego znanego systemu.

NIE -

Można zrobić tak, żeby te wyniki pojawiły się po za pierwszym 1000-cem ;)

Trzeba się mocno starać i budować serwisy pod system wymiany, rezygnując z wysokich pozycji subdomen (i z PP) - skórka za wyprawkę ;)

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj przykład w jaki sposób sztucznie zawyżyć site strony z www na początku, bo mi jakoś nic nie przychodzi do głowy.

No przecież napisałem to wyżej!

Nie pisałem o Waszych botach bo ich po prostu nie znam, a jeśli są skuteczne (a życie zweryfikuje to szybko) to nie ma potrzeby wymagać domen z www. Ale to już Wasz wybór, ja tylko jakoś tam subiektywnie dokonuję na szybko oceny i przedstawiam nasuwające się wątpliwości. Nie dysponuję pełną wiedzą na temat tego systemu, ba, nawet jeszcze nie wiem czy ma sens czy go nie ma ;)

Ale życzę powodzenia i uniknięcia błędów popełnianych przez inne systemy.

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności