Jump to content
izabellap

Wątpliwość dotycząca używania nagłówka H1

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

jestem początkującą użytkowniczką Wordpressa i nie daje mi spokoju kwestia stosowania nagłówka H1. Wiem, że jest on zarezerwowany dla tytułów stron i wpisów i może być użyty tylko raz. Co jednak w przypadku gdy mamy tytuł podstrony, np. portfolio, a tuż pod nim tytuł opisu, np. obejrzyj moje obrazy? Czy obydwa będą miały H1?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest do konca tak, ze tylko raz. Ale zeby miec nad tym panowanie musialabys miec kontrole nad kodem, a w kontekscie WP zakladam, ze nie masz. Zasadniczo H1 moze byc wiecej niz raz, jesli jest pomiedzy HEADER (<header><h1>...</h1></header>). Nie ma tez obowiazku uzywania do tytulow stron typu Oferta czy Kontakt tagu H1. Robi sie to dla automatyzacji w CMS... Dla wpisu blogowego tytul jako H1 ma juz duzo wiekszy sens. A ten przyklad, ktory podajesz to bardziej pasuje jako button CTA ("obejrzyj moje obrazy" jako link do galerii). Generalnie to powinno sie uzywac naglowkow Hn do nadania struktury dokumentu, ale trzeba tez pamietac, ze HTML nie powstal do robienia blogow czy stron firmowych, tylko do publikacji dokumentow naukowych (bo koncepcja hipertekstu to sa jeszcze lata 80-te).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy