Jump to content
Damianekx

Meta Description - Sklep na platformie Shoper

Recommended Posts

Cześć,

Mamy problem z pobieraniem stopki do naszych opisów na stronach informacyjnych w Google. Mimo że meta description są unikatowe, google pobiera stale opis z naszej stopki. Czy jest jakaś szansa wymuszenia aby trafiały tam wyłącznie meta description? Korzystamy z platformy Shoper.

[link do przykładu]

Dzięki za wszelkie sugestie.

W zasadzie zauważyłem że sytuacja wygląda identycznie na opisach kategorii czy często samych produktów.

@MKucinski Nadal nie jest to meta description. Wyświetla <h1> <h2> i fragment <p>.

Testowałem na kilku produktach i podstronach. Sytuacja wygląda tak, jeżeli w produkcie ręcznie zdefiniuje meta description to wyświetla się on poprawnie (chociaż nie wszędzie bo zakładka kontakt nie wyświetla się tak jak powinna). Jednak jeżeli jakiś pracownik przy dodawaniu produktu nie doda meta description (docelowo miał on generować się sam), pobiera część opisu. Dlatego pytanie, czy ktoś miał podobną sytuacje na platformie shoper i jakiś pomysł na rozwiązanie. Wałkowałem te sprawę na forum shopera, ale niestety nieskutecznie.

Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie to, co dzieje sie na zakładce kontakt:

site:https://komtek24.pl/kontakt

Mimo zdefiniowanego meta, sytuacja wygląda źle. Screaming Frog pokazuje mi że meta jest zdefiniowana, a czas na indeksowanie już był bo strona bez zmiany jest od ponad miesiąca (celowo aby zobaczyć czy wcześniejsza korekta zalecana przez shopera coś da).

Google samodzielnie pobiera meta na podstawie dopasowania do zapytania i swojego widzimisie. Jeżeli opis nie jest powiązany z treścią na stronie, to Google pobiera swój. Zazwyczaj pobiera sobie swój. Możesz spróbować w meta wrzucić fragmenty tekstu ze strony, wtedy powinno być lepiej. Generalnie nie wygląda to najgorzej.

16 godzin temu, Damianekx napisał:

Screaming Frog pokazuje mi że meta jest zdefiniowana,

Soft odczytuje dane z meta tagów != Tego co wybiera Google do prezentacji zasobu w SERP w kontekście danego zapytania.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik: