Jump to content

Kodowanie MySql.

apollan

Recommended Posts

Cześć.

W mojej bazie danych mam:

System porównań dla połączenia MySQL: utf_unicode_ci

W tabelach metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci (nie widzę nigdzie możliwosci zmiany).

I za nic nie działają polskie znaki - Np - próba dodania usera "Ślązok" - dodaje do bazy: "¦l±zok" , wyświetla poprawnie login po zakonczeniu rejestracji[na stronie gdzie wywoluję ten login dodany funkcja echo()], ale juz przy próbie logowania nie znajduje takiego uzytkownika.

Przy funkcji w której wywołuję połączenie dodałem :mysql_query ("SET NAMES latin1"); [wyczytane gdzieś po necie] .

Jakieś pomysły? Jestem zdesperowany.

pozdr.

Poczytaj w tym topicku moze znajdziesz odpowiedz

http://forum.php.pl/index.php?showtopic=31881

Sprawdz też z mysql_query("SET NAMES 'latin2'"); to wstawiasz przed innymi zapytaniami

Edited by Mion

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

Burzam w tym wypaku "przed innymi" oznacza tyle co "po połączeniu" :)

BTW. Stronki zawsze róbcie w kodowaniu UTF-8. To co widzie user, a także to co jest w Panelu Admina. Potem wystarczy dać kolumnie utf8_unicode_ci i wszystko gra bez problemu zawsze.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Burzam w tym wypaku "przed innymi" oznacza tyle co "po połączeniu" ;)

No nie brzmialo to tak, wybacz :)

Zreszta nie ma co sie czepiac, probuje swoje doswiadczenie przekazac innym.

Co do kodowania - to potwierdzam, zdecydowanie utf8 - im szybciej sie zaznajomicie z tym kodowaniem bedziecie mieli mniej problemow w przyszlosci - zwlaszcza sporo zabawy czeka kazdego przy przejsciu z iso gdy cala duza baza i strona byly na iso ustawione.

Właśnie, mogę prosić o jakieś faq, czy ciekawe linki.

Ponadto mam teraz pytanie:

Jeśli stronę mam w utf8, kodowanie w bazie w utf8 i porównywanie tabel także w utf8, to nie będę nic musiał kombinować z polskimi znakami w bazie? Będzie działało wsio? Czy na stronie bez problemu wyświetlę wyniki z bazy, nie troszcząc się o krzaczki?

z góry dziękuję.