Jump to content

[Szukam] Redaktorów / Copywriterów do bloga o tematyce telekomunikacyjnej


Recommended Posts

W skrócie: Stałe wynagrodzenie + wierszówka + wyceniona każda czynność dodatkowa + bonus 20% = to musi być najlepsza oferta na rynku :). Szukamy: Redaktorów, copywriterów, pasjonatów, blogerów, videoblogerów. [Szukam] na stałe, ale również [Zlecę] pojedyncze teksty. Szukamy więcej niż jednej osoby, ale liczba miejsc jest ograniczona.

 

Kto szuka?
 

Nazwy portalu na razie nie zdradzę :), myślę, że informacji poniżej wystarczy, aby zacząć rozmawiać o współpracy. Ogólnie: Portal / Blog technologiczny. Do działu "Telekomunikacja i oferty operatorów" szukamy osób na stałe oraz takich, które czasem mają wolne moce przerobowe. Potrzebne lekkie pióro, znajomość zasad pisania, tworzenia tytułów, śródtytułów. Twoje teksty muszą się dobrze czytać, ale też dobrze pozycjonować.

 

Dlaczego warto się zainteresować?
 

Jeszcze raz: Oferujemy uczciwe i dobre wynagrodzenie. My chcemy być zadowoleni z Twojej pracy, a Ty z zapłatyNic nie robisz za free. Możesz wycenić każdą, najmniejszą pracę. Dostaniesz +20% do ustalonej stawki, jeśli Twój tekst będzie popularniejszy niż inne. Oprócz ustalonej stawki za znaki czy słowa, dostaniesz dodatkową stałą kasę za każdą publikację (dlaczego? czytaj niżej).

 

----------------------------------------
Tematyka -- o czym chcemy pisać
----------------------------------------

 

1. Newsy z branży telecomów: nowe oferty, dostępność usług w poszczególnych miastach, inwestycje w światłowody i sieci w różnych województwach, lokalni dostawcy, sprzęty: telefony, dekodery, routery itp.

2. Porady: jak poprawić zasięg, jak rozwiązać umowę, na co uważać przy wyborze oferty, telefonu, smartfona itp.

3. Aplikacje: opisy ciekawych aplikacji.

4. Recenzje: ofert, smartfonów, aplikacji

5. Analizy: ofert, trendów

 

----------------------------------------
Formy -- jak mają wyglądać teksty
----------------------------------------

 

1. News -- zazwyczaj krótka informacja na aktualny temat, 200-300 słów, 1000-1500 zzs
2. Artykuł poradnikowy -- odpowiadający na jedno proste pytanie, 500-600 słów, 2500-3000 zzs
3. Artykuł poradnikowy z researchem -- wymagający więcej sprawdzenia, być może przetestowania czegoś samemu, zrobienia screenshota. Piszesz taki, gdy znasz lepiej temat. 500-600 słów, 2500-3000 zzs
4. Recenzja -- opisujesz sprzęt, produkt, usługę. Zazwyczaj dłuższa i dogłębniejsza, ale zależy od tematu. Na początek wyobraź sobie, że recenzujesz swój własny smartfon. Co na jego temat masz do powiedzenia? 1200 słów?
5. Analiza -- przykładowo nowa oferta operatora komórkowego. Analizujesz jakie są jej wady i zalety. 500-600 słów, 2500-3000 zzs
6. Analiza z researchem -- przykład: cała obecna oferta danego operatora komórkowego lub porównanie ofert np. internetu mobilnego 4 głównych operatorów. Tekst z tabelkami, wykresami.
7. Dodatkowe (jeśli potrafisz):

 •  a. publikacja w wordpress -- pełny proces, tytułów, tagów, slugów i publikacja. Podaj jedną uśrednioną stawkę bez względu na długość tekstu. Bez obrazka.
 •  b. dobranie grafiki wyróżniającej (jeden obrazek do krótkiego artykułu) -- Podaj stawkę za znalezienie (lub stworzenie) stosownego obrazka i prawidłowe wstawienie do artykułu. Obrazek musi być legalny (jeśli trzeba to z przypisaniem autora). Może być z internetu, może być Twój. Ważne aby było dobry. Podaj stawkę za 1 grafikę (jeśli wstawiasz więcej liczymy stawka x liczba grafik)
 • c. dobranie grafik dodatkowych (do dłuższych artykułów: screeny, wykresy etc.) -- j.w. w skrócie: podaj stawkę jaką chcesz za wstawienie każdej dodatkowej grafiki. Stawkę niech będzie uśredniona dla dowolnej grafiki (czyli jeśli wstawiamy 10 screenshotów to stawka będzie x10, dlatego ważne aby była to cena rozsądna)
 • d. stworzenie i publikacja tabeli / wykresu -- wykres czy tabela to podobna praca jak przy grafice, ale nie ta sama. Czasem więcej pracy, czasem mniej. Podaj uśrednioną stawkę.
 • e. stworzenie i publikacja infografiki -- nie tworzymy infografik na siłę, ale jeśli temat tego wymaga, a Ty potrafisz, nalezy się dodatkowe wynagrodzenie. Jakie Twoim zdaniem?
 • f. promocja własnego tekstu (wśród znajomych, w social media, na forach) -- jeśli chawlisz się swoją pracą, to znaczy, że nie masz się czego wstydzić :). Dla autorów najpopularniejszych tekstów +20% stawki
 • g. tworzysz wideo? też daj znać, zamiast pisać możesz powiedzieć lub pokazać treść na filmie.
 • h. masz portal o podobnej tematyce? Może współpraca? Albo guest posting -- wypromujesz swój blog? Odezwij się.

 

--------------
Rozliczenie:
--------------

 

1. Podaj swoje stawki wg punktów powyżej. Podaj stawki, które chcesz otrzymać na rękę.
2. Napisz jak się możemy rozliczać?

 • a. umowa o dzieło (student czy nie)
 • b. na fakturę (z VAT lub bez)

3. Przewidujemy bonusy za dobre materiały

 • a. +20% do wypłaty za dany tekst, jeśli okaże się popularny
 • b. za każdy opublikowany tekst dostajesz oprócz wierszówki stałą kasę --> nie zależy nam na produkcji słów i zzs, tylko na dobrych tekstach. Chemy, żeby bardziej opłącało Ci się zrobić 10 dobrych, zwięzłych tekstów, niż lanie wody w jednym długim.
 • c. jeśli zdecydujemy się na stałą współpracę, możesz liczyć na więcej

 

---------
Kontakt
---------

 

1. Poproszę o PW.

2. Zachęcam do kontaktu!

3. W razie dodatkowych pytań czy niejasności -- jestem do dyspozycji. 

4. Oferty zbieram do 15 listopada 2019.

5. EDIT: własnie doczytałem w regulaminie, że email obowiązkowo :) --> seopoet@gmail.com

Edited by seopoet
brak e-maila
Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By cash11
   Szukam osoby do stałem współpracy przy tworzeniu przepisów i poradników kulinarnych
   Rodzaj współpracy: umowa o dzieło
   Proszę o portfolio i kontakt osoby zainteresowane które już mają doświadczenie w tej tematyce .
   Kontakt: all_12@wp.pl
  • By maldon dando
   Zlecę lokalne pozycjonowanie strony z branży serwisowej - Warszawa
    
   Interesuje mnie stała współpraca
    
   info na priv lub dominik.nowakowski@gmail.com
  • By Inka22
   Dzień dobry,
   nazywam się Marta Niegierewicz i jestem copywriterem z 12- letnim stażem.  Dodatkowo jestem twórcą autorskiego szkolenia dla nowych copywriterów. Wykonam wysokiej jakości teksty:
    
   - na zaplecza tematyczne
   - blogi
   - strony www
   - do sklepów
   -  e-booki (% od sprzedaży)
    
    
   Ogólny cennik: od 8 zł za 1000 znaków za teksty na dobre zaplecza
   Umiem analizować źródła i syntetyzować wiedzę, więc większość tematów nie jest dla mnie problemem. Nie piszę precli, innej słabej jakości za niskie stawki i tekstów "na jutro". Chcesz mieć wysokiej jakości tekst, niezależnie od przeznaczenia? Pamiętaj, że wartościowy content jest na wagę złota. Zapraszam już teraz! Portfolio na życzenie do wglądu. Przez lata współpracowałam z wieloma zleceniodawcami i agencjami. Z niektórych kontaktów powstały naprawdę świetne, długoletnie współprace i na przykład w taki oto sposób stałam się pasjonatką ornitologii
    
   Dodatkowe ważne informacje:
    
   - na Textbookers moja średnia to 5,70.
   - mogę wystawić fakturę przez Useme
   - mogę podpisać UoD
   - mogę się też rozliczyć samodzielnie, jeżeli tak Ci wygodniej
   - jestem rzetelna i poszukuję poważnej współpracy,  akurat szukam nowych wyzwań, mam dużo pomysłów
    
   Kontakt: martaniegierewicz@o2.pl, PW rzadko odbieram
    
   Pozdrawiam ciepło,
   Marta Niegierewicz
  • By ChristopherGross
   Witam,
   Szukam kogoś kto pomoże mi "kopnąć" angielski sklep internetowy, tzn. zdobyć troszkę wartościowych linków, pozycjonować.
   Jest to dla mnie tym bardziej skomplikowane, ponieważ Sklep jest w języku angielskim i na domenie co.uk
    
   kontakt: KrzysztofGruca@icloud.com
  • By kvbvs
   Czesc wszystkim, 
    
   Mam na imie Kuba, mieszkam w Krakowie. Jestem absolwentem specjalizacji e-biznes na AWF-ie, obroniłem pracę dyplomową na temat e-sportu z wyróżnieniem.
    
   Niestety nie mogę pochwalić się doświadczeniem w pracy dotyczącej social mediów. Co prawda byłem na stażu w dziale marketingu, lecz niestety jego program nie ocierał sie w żaden sposób o seo i pokrewne. 
    
   Nie ukrywając, moje doświadczenie jak i wiedza praktyczna na w/w tematy jest na poziomie początkującym. Podjąłem decyzje o samokształceniu się, zdaję sobie sprawę, że czeka mnie długa i wyboista droga. Na pewno nadrabiam dyscypliną, kreatywnością, chęcia i zdolnością do szybkiej nauki.
    
   Przechodząc do meriutum- szukam stażu. Nie ukrywając zdecydowanie wolałbym płatny ale jestem w stanie rozważyć staż bezpłatny w zamian za gwarancję wysokiego poziomu.
    
   W razie pytań oraz zainteresowania (choć jestem realistą i wiem, że mój post może odbić się od ściany) chętnie odpowiem oraz wyślę moje CV.
    
   Konakt do mnie:
   adres e-mail: kuba1993_11@o2.pl
    
   Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy