Skocz do zawartości

Drupal 7/8 - Przekierowanie stron załączników na strony macierzyste

Fenith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym sprawić, by użytkownik/robot próbujący wejść na stronę załącznika (np. obrazka) byłby automatycznie przekierowywany na stronę, na której ów załącznik został zamieszczony.

Wiem, jak to zrobić w Wordpressie. Interesuje mnie, jak osiągnąć ten efekt w Drupalu 7 i 8. Podejrzewam, że konieczny jest jakiś moduł, gdyż w ustawieniach samego Drupala nie znalazłem takiej opcji. Niestety, Google nie jest zbyt pomocny w tej kwestii. Proszę o wskazówki/pomoc.

Pozdrawiam.

Stosowne przekierowania w pliku htaccess

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel

Artykuły medyczne -> Jak otrzymać receptę online od lekarza? Przydatne informacja na temat e-recepty.

Mogłem się nie wyrazić precyzyjnie. Chodzi mi o to, aby takie przekierowanie działało dla wszystkich stron załączników i przekierowywało na konkretne posty, na których te załączniki zostały wykorzystane.

Jestem raczej nowicjuszem w .htaccess, ale nie widzę, jak taki efekt mógłby zostać osiągnięty. W czym problem?

Strony załączników mają postać: domena.pl/file/x

Niestety posty nie mają postaci domena.pl/blog/x

Pierwszą postacią jest oczywiście nazwa posta: domena.pl/blog/dosc-ciekawy-post

Drugą jest adres node: domena.pl/node/y

Innymi słowy proste wyrażenie regularne (jak sądzę) nie wchodzi w grę.

Rozwiązanie, którego szukam, musiałoby automatycznie sprawdzać, do jakiego postu jest przypisany załącznik i na nią przekierowywać.

Oczywiście stworzenie przekierowań dla pojedynczych stron załączników to żaden problem. Problemem jest fakt, że tych stron są setki/tysiące.

Moje pytanie: czy w takiej sytuacji .htaccess wciąż jest w stanie sprostać zadaniu?